Genel

Senetle Para Veren Faktoringler

Senetle para vermek Ülkemizde suçtur. Genel olarak senet kaşılığı size para veren kişiler veya kurumlar halk arasında tefeciler olarak adlandırılır. Bunun sebebi senetle para veren kişiler aslında verilen paranın ne kadar riskli olduğunu bilir. Para alan kişide ne kadar riske girdiğini bilir. Bundan dolayı senetle para veren kişi zaten bankanın kredi vermediği birine para verecek ve daha sonra bunu tahsil edecek.

Tabi ki para kazanma da burada devreye giriyor. Tefeciler 1 verdikleri parayı belki 2 belki 3 olarak istiyorlar. Size bu yöntemi tavsiye etmeyiz. Her ilde farklı isimlerde faktöring firmaları olmasından dolayı bu sayfamızda malesef senetle para veren faktöring firmalarının telefon numaraları ve adreslerine yer veremiyoruz. Ancak siz Google haritalara girerek faktöring yazdıktan sonra size en yakın faktöring firmalarının adresleri ile telefon numaralarına ulaşabilirsiniz. Bu firmalara ulaşarak senetle para alınıp alınmadığı konusunda danışabilirsiniz ancak dediğimiz gibi senet karşılığı borç nakit para vermek TCK kanunlarına göre suçtur.

Buradan senetle para veren yerler yazımıza ulaşabilirsiniz.

Senetle para almak, talep etmek çok riskli olsa da durumunuzun çok sıkıntılı olduğu durumlarda karşılaşılabilecek durumlardan bir tanesidir. Evet bu durum kimseye tavsiye edilmese de her hangi bir yerden para bulamadığınız durumlarda bu yolu mecburen tercih etmek zorunda kalıyorsunuz. Eğer bu tür bir işlem yapacaksanız mutlaka DDK Tarafından Onaylanmış %100 resmi ve devlet denetimi altında olan faktoring şirketlerini seçin.

BDDK onaylı Faktoring Şirketleri

ABC Faktoring, Acar Faktoring, Ak Faktoring, Akdeniz Faktoring, Akın Faktoring, Anadolu Faktoring, Analiz Faktoring, Arena Faktoring, Atılım Faktoring, Akın Faktoring, Atak Faktoring, Başer Faktoring, Bayramoğlu Faktoring, C Faktoring, CREDITWEST Faktoring, Çağdaş Faktoring, Deniz Faktoring, Çözüm Faktorin, Destek Faktoring, Devir Faktoring, Doğa Faktoring, Doruk Faktorin, Eko Faktoring, Ekspo Faktoring, Fiba Faktoring, Garanti Faktoring, Global Faktoring, Halk Faktoring, GSD Faktoring, ING Faktoring, Huzur Faktoring, İstanbul Faktoring, İş Faktorin, Kapital Faktoring, Kent Faktoring, Kredi Finans Faktoring, Zorlu Faktoring, Yeditepe Faktoring, Yaşak Faktoring, Yapı Kredi Faktoring, VDF Faktorin, Vakıf Faktorin, Ulusal Faktoring, Tuna Faktorin, Ak Faktoring, Ulusal Faktoring, Tradewind Faktoring, TEB Faktoring, Tam Faktoring, Şirinoğlu Faktoring, Şeker Faktoring, Sümer Faktoring, Serdes Faktoring, QNB Finansbank Faktoring, Parafinans Faktoring, Sümer Faktoring, Pardes Faktoring, Akdeniz Faktoring, Optima Faktoring, MNG Faktoring, Mert Finans Faktoring, Lider Fakotoring

2019 yılında acil para lazım diyorsanız siz de senetle para alabilirsiniz. Ancak senet karşılığı bir kişiden para almak veya bir kişiye para vermek kesinlikle suçtur ve ağır cezaları vardır. Bu işlem tefeciliği girse de, pek çok faktöring firmaları, şahıslar, kuyumcular senetle para vermeye devam etmektedir. Ankara, İstanbul, Bursa, Adana, Mersin, Antalya yada diğer şehirlerde senetle para veren faktöringlerin adreslerine ulaşmak mümkündür. Fakat faktöringlerin asıl iş kolu çek yada senet karşılığını paraya çevirmek yani alacakları tahsil etmektir. Durum böyle olsa da pek çok faktöring şirketleri para tahsilat işlemlerinin yanı sıra senet karşılığı borç para vermektedir. Ancak her faktöring firması senetle para vermez yada sadece tanıdık, bilindik ve borcunu ödeyebilecek düzeyde olan kişilere para verirler.

Faktoring Firmaları, bu tür firmalar, hızlıca büyümekte olan fakat hangi sektörde hizmet verdiği pek de doğru bilinmeyen şirketlerdir. Yasalara uygun şekilde işlerini yürüten bu firmalar, özellikle esnaflar ile elinde senet veya çeki bulunan kişilere hizmet vermektedirler. Önceliğiniz bu tür firmalardan kredi çekebileceğinizi bilmenizdir. Dediğimiz gibi, elinizde bekleyen bir çek ya da senet varsa factoring firmaları size bu çek veya senet karşılığında kredi kullandıracaktır. Günümüzde borç para veren kimseler ve şahıslar ancak faizle para verirler ki faizle alışveriş her zaman suçtur.

Göz atmanızda fayda var: Acil Para Lazım Nasıl Bulurum?

Bunun yerine size birkaç tavsiyede bulunmak daha yerinde olacaktır. Elden borç para veren yerler olarak eğer akraba ve eş dosttan yardım alamadıysanız, bu sefer para yardımı yapan iş adamları, ünlüler, maddi yardım yapan dernekler ve para veren hayırseverler hakkında biraz bilgi vermek doğru olacaktır. Para Veren Hayırsever İşadamları ve Ünlü Dernekler Türkiye’de para yardımı yapan bazı dernekler vardır. Özellikle acil hastam var ve kredi çekemiyorum diye dert yanan kişiler yardımsever derneklere başvuru yaparak maddi destek alabileceği gibi bütün hastane ve tedavi masrafları konusunda da para yardımı alabilir. Şu anda Haluk Levent’in başını çektiği AHBAP derneği Türkiye’de 81 ilde birçok kişiye el uzatmış ve maddi yardımlar yapıp aynı zamanda kişileri tedavi ettirmektedir. Bu derneğin tüm Türkiye’de temsilcileri olup genelde Twitre üzerinden yardım kampanyaları yapılmaktadır. Eğer gerçekten acil paraya ihtiyacınız varsa bir twittre hesabı açarak AHPAP derneğinden para ve diğer yardımlardan talep edebilirsiniz.

Göz atmanızda fayda var: Karşılıksız Para (Yardım) Alınabilecek Yerler Ve Yöntemler

Bu yazımızda genel olarak senetle para veren yerleri ve risklerini anlatmaya çalıştık. Kısa vadede para ihtiyacınız var ve bunu bankalar vasıtasıyla karşılayamıyor sanız, kredi veya kredi kartı kullanma şansınız yok ise, borçlar gırtlağa dayandıysa asında yapılacak pekte bir şey kalmamış demektir. Fakat bu kadar kötü durumda olmanızın üzerine birde senetle para veren yerlere bulaşmanız sizin için yıkım olabilir.

Bir önceki yazımız olan Senetle Para Veren Yerler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı