Genel

Selçuk Ecza Personel Alımı Başvurusu

Selçuk ecza eleman alım başvuruları her yıl, firma yetkililerinin ihtiyaca göre belirlediği miktar kadar açılmaktadır. Selçuk Ecza personel alımı düzenli olarak değil, tamamen insan kaynakları biriminin iş planlamasına göre, ihtiyaç olması durumunda gerçekleşmektedir. Selçuk Ecza, Türkiye’de bulunan en köklü ve büyük ilaç firmalarından bir tanesidir. Firma ilaç sanayisin de, kendini kanıtlamış ve alanında çok fazla saygı gören bir yapıya sahiptir. Bu sebeple, her yıl açılan ilanlara binlerce kişi başvurmaktadır.

Selçuk Ecza ilanlarını, resmi sitesinden ve popüler iş arama ağlarından vermektedir. Bununla birlikte düzenli olarak yine resmi sitesinden, nitelikli eleman özgeçmişi toplamaktadır. Aktif iş ilanlarından hiçbirisine uymayan kişiler, istedikleri zaman resmi siteyi ziyaret edip özgeçmişlerini bırakabilirler. Firma bütün özgeçmişleri hazırda bekleterek, acil eleman ihtiyaçlarında uygun kişilere dönüş yapabilmektedir.

Selçuk Ecza için başvuracak adayların, başvuru kalabalığı olması ve aynı ilana birçok kişinin başvurması nedeni ile insan kaynakları birimiyle doğrudan görüşmelerinde fayda olacaktır. Zira bu görüşmelerde, işe alınma oranları çok daha yüksek olmaktadır.

Ayrıca Pınar personel alımı bilgilerini inceleyebilirsiniz.

Selçuk Ecza Personel Alımı Başvuru Formu Nasıl Bulunur?

Selçuk Ecza eleman alımı başvuru formunu bulmak oldukça basit bir işlemdir. Başvuru yapacak adaylar, yayınlanan ilanlarda kendi niteliklerine uygun olan pozisyonu seçtikten sonra, aynı ilanın içerisinde veya eklerin de formu bulabilirler. Adayların başvurularını, belirtilen formlarla birlikte yapması şarttır. Başvuru formunu yollamadan müracaat eden adayların, başvuruları geçersiz sayılmaktadır.

Özellikle nitelikli eleman gücünü firma bünyesine katma isteyen firmalar, insan kaynakları birimlerinin hazırladığı bu formlar ile değerlendirme sürecinden önce, adaylar hakkında bilgi edinirler. Elde edilen bu bilgiler sonucunda, firma beklentilerini karşılayabilecek adaylar değerlendirme süreci için davet edilmektedir. Değerlendirme sürecinde, adayların doldurdukları form ve bilgiler karşılarına çıkmaktadır, bu sebeple form doldurulurken oldukça titiz davranılmalıdır.

Başvuru formuna internetten erişemeyen adaylar, firma insan kaynakları birimi ile mail veya doğrudan temasa geçmelidir. Firmanın yayınladığı başvuru formları, genellikle her sene değiştiği için ilanlarda veya birimin kendisinde olmaktadır. Bu sebeple birimle iletişime geçen aday, durumu anlatarak formu temin edebilir.

Selçuk Ecza Başvuru Şartları Nelerdir?

Selçuk Ecza başvuru koşulları aranan pozisyonlara göre her sene güncellenmektedir. Bu sebepten dolayı, bu konuda kesin ve net bilgiler verebilmek imkânsızdır. Selçuk Ecza genellikle bünyesinde, nitelikli elemanlar çalıştırmaktadır. Bu elemanların birçoğu eczacılar ve kimya mühendisleri oluşturmaktadır.

Kabaca Selçuk Ecza başvuru şartları aşağıda ki gibidir;

 • İlgili bölümlerden mezun olmak
 • En az ön lisans derecesinde diploma sahibi olmak
 • Takım çalışmasına yatkın olmak
 • Tecrübe sahibi olmak
 • İlaç dağıtım ve imalat süreçlerine hâkim olmak

Selçuk Ecza Başvuru Belgeleri Nelerdir?

Selçuk Ecza müracaat belgeleri firma tarafından belirlenmiş, personel kaydı ve sigorta işlemlerinin başlangıcı için gerekli olan belgelerdir. Belirtilen belgeleri eksik veya getirememiş personelin, işe başlatılması yapılmamaktadır. Bu sebeple, değerlendirme süreçlerini başarı ile tamamlamış ve işe alınmış kişilerin, belgeleri eksiksiz ve titiz bir şekilde temin etmesi gerekmektedir.

İstenilen belgeler, hemen hemen tüm firmalar ile benzerlik göstermektedir. Bu sebeple adayların, zorlanacağı bir durum söz konusu değildir. Firma yetkilileri adayların, daha kolay temini için istenilen birçok belgenin, e-devlet ve internet çıktısı şeklinde alınmasına onay vermektedir.

Selçuk Ecza Başvuru belgeleri aşağıda ki gibidir;

 • İkametgâh belgesi
 • Özgeçmiş kopyası
 • Diplomanın aslı veya mezuniyet belgesi
 • Erkek adaylar için askerlik tecil kâğıdı
 • Sicil kaydı
 • Sağlık raporu (tam teşekkürlü hastaneden)
 • 4 adet vesikalık fotoğraf
 • Sigorta döküm belgesi

Selçuk Ecza Firması Geçmişi Nasıldır?

Selçuk Ecza Şirketi geçmişi başarılar ile dolu, büyük bir firmadır. 1958 yılında Konya kentinde kurulan firma, o günden beri rakiplerinin hep bir adım önünde olmayı başarmıştır. Bu başarıları, Türkiye’nin en büyük ecza deposu ve ilaç firması olmasına sebep olmuştur. Günümüzde firmanın saygınlığı, sektörde çok büyüktür.

Selçuk Ecza, İstanbul merkezli olmayan bir firma olduğundan ilk kurulduğu yıllarda, yerel etkilerden etkileneceği öne sürülmüştür. Fakat firma henüz 10. Yılındayken, Adana ve Ankara bölge müdürlüklerini kurarak büyük atılımlar yapmıştır. Selçuk Ecza aynı zamanda, Türkiye’nin ilk çoklu ecza deposu unvanına da sahiptir. Personel alımı süreçlerinde, adayların bu köklü şirketi tercih etmesi, şirketin büyük saygınlığından da kaynaklanmaktadır.

Selçuk Ecza Staj İmkânları Nasıldır?

Selçuk Ecza staj olanakları oldukça geniş bir yelpazeye yayılmıştır. Firmanın ülkede bulunan onlarca şubesi olduğundan, bu alanda çok geniş bir programa sahiptir. Özellikle kimya mühendisleri ve eczacılık okuyan öğrenciler tarafından, sıklıkla tercih edilmiş ve arzulanmıştır.

Selçuk Ecza staj programına katılacak öğrencilerinden, belirli başarılar ve not ortalamaları beklemektedir. Öğrenciler 4 üzerinden en az 2.50 ortalama yaptıklarında, programa başvuru hakkı kazanırlar. Bunun yanı sıra firma çalışanlarından iyi bir referans, staja kabul süreçlerini hızlandırabilir. Programa başvuru yapacak öğrencilerin, resmi internet sitesini ziyaret etmeleri gerekmektedir.

Philsa Philip Moris personel alımını inceleyebilirsiniz.

Selçuk Ecza Çalışma Koşulları Nasıldır?

Selçuk Ecza çalışma şartları açısından, çalışanlarına oldukça güzel imkânlar sağlamaktadır. Firmanın belirlediği ve verdiği sosyal haklar, personelin moralini ve çalışma isteğini yükseltmektedir. Firma alanı ve yapılan meslek gereği, genellikle depo ve kapalı alanlarda çalışılmaktadır. Bunun yanı sıra vardiyalı çalışma sistemleri de mevcuttur. Başvuru yapmayı düşünen kişiler için, personel alım süreçlerinde bu konu hakkında detaylı bilgiler, insan kaynakları tarafından verilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Pınar Personel Alımı Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı