Piyasalar-Yatırım

Şekerbank Vadeli Mevduat Hesabı

Şekerbank Gece Gündüz Hesabı kampanyası adı altında yeni vadeli mevduat hesabı faiz oranını %14,5 olarak belirledi. Birikimlerini risk almadan değerlendirmek isteyenlere yüksek faiz oranı imkanı sunan Şekerbank yabancı para birimlerinde de yüksek faiz oranı veriyor.

Gece Gündüz Hesabı Detayları

Günlük değerlendirmeye tabi tutulan birikimler istenildiği zaman para yatırılması ve para çekilmesi durumunda da vade bozulmasına uğramıyor. Şekerbank Gece Gündüz Hesabı kampanyası ile günlük faiz kazancını ilk hesap açılışlarında tanışma faizi oranları ile müşterilerine sunuyor. Bu faiz oralarını ise şu şekilde değerlendirebilirsiniz;

  • İlk hesap açılışında verilen avantajları faiz oranları TL hesabı için %14,5 iken USD için %4,00 ve Euro için %1,75 olarak belirleniyor.
  • Diğer yandan hoşgeldin faizi sonrasında karşılaşılacak faiz oranları TL hesabı için %9,00 iken USD için %1,50 ve Euro için %0,75 olarak belirleniyor.

Şekerbank tarafından ilk hesap açılışı sırasında verilen tanışma faizi 90 gün için geçerli oluyor sonrasında standart faiz oranları üzerinden birikimler değerlendirilmeye devam ediyor. Yüksek faiz oranından faydalanmak için hesabın Şekerbank üzerinde ilk defa açılıyor olması gerekir. Ayrıca 3 ay boyunca hesabın bir kere dahi olsa kapatılıp yeniden açılması durumunda sadece standart faiz oranlarından faydalanabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Şekerbank Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi

Vadeli Hesap Avantajları ve Başvuru Yolları

Gece Gündüz hesabının en büyük avantajı günlük faiz oranı imkanı verdiği için para çekme durumlarında herhangi bir vade bozulması yaşamıyor. Üstelik vade bozulmadan havale ile EFT yapabilir, otomatik ödeme talimatı verebilir, kredi taksitleri ödemesi yapabilir ve kredi kartı borçlarınızı ödeyebilirsiniz. Tanışma faizinden faydalanmak isteyen kişiler aile bireyleriyle birlikte giderek ikinci bir vadeli hesabı ortak hesap yolu ile açabilirler.

Göz atabilirsiniz: Şekerbank Hasat Kart

Bu sayede asıl para sahibi hem parasına ulaşarak istediği zaman müdahale edebilir hem de tanışma faizi imkanından daha uzun süre faydalanabilir. Ancak bu yöntemin aile bireyleri dışında güvenmediğiniz kişiler ile yapmanız halinde şahsen ortak hesap açılışına onay verdiğiniz için paralarınızın çalınması durumunda herhangi bir yasal sürece başvurma hakkınız bulunmaz.

Şekerbank tarafından Gece Gündüz hesabı açılışı için müşterilerine birden fazla imkan sunuluyor. Bu başvuru kanallarından ilki şubelere giderek şahsen başvurmaktır. Ancak şubeye gitmeye gerek kalmadan internet bankacılığı, mobil bankacılık yada telefon bankacılığı üzerinden de başvuruda bulunabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2018 İçin Yatırım Tavsiyeleri başlıklı makalemizde Kredi Garanti Fonu ve Yatırım Tavsiyeleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı