Banka Kartları

Şekerbank Hasat Kart

Şekerbank çiftçi olan müşterilerine tohum, gübre, fide, ilaç ve mazot gibi tarımsal ihtiyaçlarını karşılamada finansman sağlayacak ve ödemesini hasattan sonra faizsiz bir şekilde yapacak imkanları sunan Hasat Kart sunuyor. Üstelik üye iş yerlerinde sunulan indirim avantajlarından bu kart aracılığı ile faydalanabiliyor.

Hasat Kart Ayrıntıları

Hasat Kart alırken Şekerbank’a bildirdiğiniz hasat aylarınız yapacağınız harcamaların daha sonra bu aylarda ve bu aylardan sonra ödemesini sağlıyor. Şekerbank anlaşmalı tedarikçi firmalardan tarımsal girdi ihtiyaçlarının bu kart ile daha avantajlı bir şekilde karşılandığı ve bankaların pos cihazlarından ise alışveriş için kullanılarak PTT şubelerinden borçlarınızı ödeyebiliyorsunuz. Hasat Kart avantajları ise  şu şekilde sıralanabilir;

  • Şekerbank ile anlaşmalı tedavi için üye iş yerlerinden yapılan alışverişler hasat kart ile yapıldığı zaman 6 aya kadar varan vade ve yüzde sıfır faiz kampanyasından faydalanabiliyorsunuz.
  • Normal banka kartı olarak da kullanılabilen bu kart Şekerbank ATM’leri ve PTT ATM’lerinden 7 gün 24 saat tüm bankacılık işlemlerinizi karşılamanızı sağlıyor. İsterseniz diğer bankaların ortak ATM’lerinden faydalanabilirsiniz.
  • gerekli olan nakit hasat dönemine kadar elinize ulaştığı durumlarda isterseniz yıl içerisinde ara ödemeler yaparak kartınızdaki limit boşluğu çerçevesinde gerekli olduğu zaman alışveriş yapabilir yada nakit kullanımı gerçekleştirebilirsiniz.
  • TARSİM sigorta primleri Şekerbank şubelerinden ya da SBN sigorta acentelerinden hasat kart ile ödeme bildiği gibi borçlarınızı sizin belirleyeceğiniz vadelerde faizsiz olarak ödeyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Şekerbank Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi

Çiftçilerin bu kartın avantajlarından faydalanabilmeleri için kartı alırken hangi aylarda hasat dönemleri olduğunu belirtmeleri için Tarım Müdürlüğü’nden hangi ürünü ürettikleri ve hasat dönemini gösteren bir belge almaları gerekiyor.

Şekerbank Hasat Kart Nasıl Alınır?

Bu kart alabilmek için Şekerbank müşterilerinden bir takım belgeler istiyor. Bu belgelerin başında hasat kart başvuru formu ve nüfus cüzdanı fotokopisi geliyor. Daha sonra ise bağlı bulunulan İl ya da İlçe Tarım Müdürlüklerinde alınacak ÇKS ile su ürünleri yetiştiriciliği ve avcılığı  yapanlar için su ürünleri yetiştiricilik belgesi, arıcılık yapanlar için Türkiye Arıcılar Birliği’nden alınacak AKS belgeleri yada Ziraat odasından alınacak çiftçilik belgesi yeterli oluyor. Başvuru sonrasında kişiye özel olarak belirlenen limitte Hasat Kart bankaya geliyor.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası İmece Kart başlıklı makalemizde Çiftçi Kart, İmece Kart ve İş Bankası hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı