Evde Ek İş

Şanlıurfa Evde İş İmkânları, İlanları

Şanlıurfa evde iş fırsatları ve ilanları bölgede çok fazla tercih edilen sektörlerdendir. Şanlıurfa evde iş imkânları, özellikle şehirde yaşan ev hanımları tarafından çok tercih edilen bir alandır.

Şanlıurfa, yöresel anlamda yemekleri ve mutfak kültürü ile ön plana çıkan bir şehirdir. Evde iş imkânları ise bu kültüre paralel olarak büyümüş ve değerlendirilmiştir. Özellikle ev hanımları, bireysel veya anlaştığı çeşitli firmalar ile kendi mutfaklarında yaptıkları lezzetleri paraya dönüştürmüşlerdir. Çoğu şehirde görülen, iş imkânları aynı şekilde geçerliliğini korumaktadır. Yemek sektörünü, evde paketleme işleri ve genel olarak yöresel giyim işleri izlemektedir.

Şanlıurfa denildiği zaman akla gelen isot, çiğ köfte, kebap ve yöresel kıyafetler evde iş imkânlarının başlıca unsurlarını oluşturmaktadır.

Niğde evde iş imkanları nelerdir? Yazımızı inceleyebilirsiniz.

Şanlıurfa Evde İş İlanı Veren firmalar Nelerdir?

Evde iş ilanı veren Şanlıurfa şirketleri yöresel özelliklerle tamamen paralel yapıdadırlar. Şehirde kültürel etkilerden dolayı isot fabrikaları ve yöresel kıyafet üreten fabrikalar çoğunlukla bulunmaktadır. Şehirde genellikle, eve iş ilanlarını da bu ürünler ile alakalı firmalar vermektedir.

İsot paketleme, evde yöresel kıyafet dikiş-nakış gibi birçok farklı alanda iş imkânı bulabilmek mümkündür. Genellikle firmalar, popüler iş arama sitelerinden ve kendi sosyal medya hesaplarından iş ilanlarını yayınlamaktadırlar. Bu sebeple ilgili fabrikaların ve firmaların sosyal medya hesaplarını takip ederek, ilanlara ulaşabilmek mümkündür.

Şanlıurfa İsot Paketleme İşi

Şanlıurfa isot paketçiliği işi sayesinde, haftalık 400-700 TL arasında kazanç sağlamak mümkündür. İsot, Şanlıurfa’da üretilip bütün ülkeye mal edilen bir ürün olduğu için, hemen hemen her şehirde bir baharat şubesi bulunmaktadır. Mevcut olan bu şubeler çalışmak isteyen herkese evde isot paketleme iş imkânını sağlamaktadır.

İsot üretiminde bulunan şirketler, bu ürünlerin imalatını kendileri gerçekleştirdiğinden, paketleme işi konusunda zaman zaman sıkıntı yaşamaktadırlar. Tüm Türkiye’nin isot ihtiyacı, Urfa’dan karşılandığı için, firmalar hedeflenen işi yetiştirme konusunda, kendi bünyesinde çalıştırdığı insan ihtiyacına ek, evlere de iş ilanları vermek mecburiyetinde kalır.

İş boyunca, gerekli malzemeler firma tarafından alıcının adresine kargo yolu ile ulaştırılır. Genellikle, isot sevkiyatı çuvallarla yapılmaktadır. Firmalar iş sırasınca, çalışanlarının hassas bir paketleme çıkarabilmesi için, çuvalın yanında tartı da yollamaktadır. Ürünlerin, firma tarafından istenen ağırlıkta ve şekilde poşetlere doldurmanız yeterlidir. İş bitiminde, belirtilen adreslere paketleri teslim etmeniz gerekmektedir.

Şanlıurfa Kıyafet Paketleme İşi

Kıyafet paketçiliği işi Urfa’da yaygın olan bir başka evden iş sektörlerinden biridir. Yerel halkın yöresel kıyafetleri halen, oldukça fazla kullanması ve şehre gelen turistlerin ilgisini çok çekmesi, bu şekilde bir sektörün ihtiyacına yol açmıştır.

Şanlıurfa ve özellikle ilçeleri olan Siverek, Eyyübiye ve Haliliye gibi bölgelerde kadınların kullandığı yöresel kıyafetlerin, fabrikaları bulunmaktadır. Fabrika sahibi firmalar, iş yükünü azaltmak veya maliyeti düşürmek amacıyla, eve iş ilanları yayınlamaktadırlar. Bu işler çoğunlukla paketleme olsa da, zaman zaman ütü, katlama vb. işler içinde ilanlar yayınlamaktadırlar. Bahsi geçen ilçelerde ikamet eden vatandaşlar, doğrudan fabrikalar ile temasa geçerek, iş başvurularında bulunabilirler.

İşe kabul edilmeniz durumunda, firma tarafından belirlenen kıyafetler tarafınıza teslim edilir. Bu kıyafetleri bedenlerine göre ayırmanız ve belirlenen şekilde paketler haline getirmeniz gerekmektedir. Günlük 7-8 saatlik bir çalışma sonucunda ayda 1600-2000 TL arası bir gelir elde etmeniz mümkündür.

Evlere Nikâh Şekeri Veren Paketleme Firmaları

Nikâh şekeri paketleme şirketleri her ilde olduğu gibi Urfa’da da çok rağbet gören alanlardan birisidir. Özellikle düğün ayları olarak nitelendiren, yaz aylarında asgari ücreti geçen gelirler elde etmek mümkündür. Şanlıurfa evde iş imkânları, paketleme işlerinin neredeyse her alanında mevcuttur ve bu alanlardan en çok iş ilanına sahip ürün nikâh şekerleridir. Pratik ve kolay işçiliği bakımından, işçiye sıkıntı yaratmayacak, televizyon başında bile yapılabilecek bir iştir.

Gelir aralığı çok geniş olmakla birlikte, el beceriniz ve hızınıza paralel olarak ayda 500-2500 TL arasında gelir elde etmeniz mümkündür. Firmalar, çalıştırdığı işçilerin maliyetlerinin yüksek olması sebebiyle, böyle bir yol izlemektedirler. İş ilanları genel olarak, kariyet.net gibi popüler iş ilanı sitelerinde bulunmaktadır. Bu yol ile veya doğrudan görüşerek başvuru yapabilirsiniz.

İş tanımı olarak, size yollanan nikâh şekerlerini eksiksiz paketlemeniz yeterli olacaktır. Ücretlendirmeler, çoğu firma için genellikle şeker başı birim fiyattan yapılmaktadır.

Samsun evde iş imkanlarına yazımız içerisinden bakabilirsiniz.

Şanlıurfa-Haliliye Eşarp Paketleme İşi

Eşarp paketçiliği işi Urfa’da yöresel eşarplar üzerinden devam eden bir sektördür. Urfa’da yaşayan kadınların büyük bir çoğunluğu, geçmişten beri mor eşarp takmaktadır. Bu sebepten dolayı şehir, mor renk ile bilinir durumdadır. Bu durum, yerli ve yabancı ziyaretçilerin ilgisini çekmiş ve mor eşarp sektörü adı altında bir sektör oluşmuştur. Özellikle Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesinde birçok eşarp fabrikası bulunduğu için, o bölgede yaşayan vatandaşlar için avantajlı bir alandır.

Yapılacak iş, size fabrikalar tarafından yollanan eşarpları düzgün bir şekilde paketlenmeniz olacaktır. Eşarp sektörü, diğer sektörlere nazaran daha esnek çalışma saatlerine ve kolaylıklara sahiptir. Bu işte çalışırken, büyük ölçüde çalışma saatlerini ve paketleme miktarlarını, firmalar değil siz belirlersiniz. Günlük 5-6 saat çalışma ile ayda 800TL civarında bir gelir elde etmek, sektörde mümkündür.

Özellikle, eşarp sektörüne ilgi çok yoğun olduğu için, firmalar çoğu zaman iş ilanı yayınlamadan, doğrudan başvuruları kabul edebilmektedir. Bu alan ile ilgilenen vatandaşlar, doğrudan firma ile iletişime geçerek veya sosyal medya hesaplarından başvurularını tamamlayabilirler.

Şanlıurfa Doğal Ürünler Üretim İşi

Şanlıurfa doğal ürünler üreticiliği şehrin en önemli dinamiklerinden bir tanesidir. Genellikle, kırsal kesimlerde yaşayan insanların, kendi imkânlarıyla yaptıkları doğal yiyecek ve içeceklere Türkiye’nin her bölgesinden talep çok fazladır.

Günümüzde birçok insan, ürettiği doğal ürünleri, internette ve sosyal medya aracılığı ile satışa sunup ek gelir elde etmektedirler. Şanlıurfa’nın sahip olduğu, zengin mutfak kültürü sayesinde, aylık iyi bir gelir kazanmak bu sektörde mümkündür. Şanlıurfa evde iş fırsatlarının en önemli bölümünü oluşturmakla birlikte, diğer sektörlere göre çok daha zor ve yorucudur. Özellikle tirit, kazan kebabı ve çiğ köfte bu sektörün en çok tercih edilen doğal ürünlerindendir.

Bir önceki yazımız olan Sivas Evde İş İmkânları, İlanları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı