Evde Ek İş

Rize Evde İş İmkânları, İlanları

Rize evden iş olanakları ve fırsatları konusunda, nüfusu ve jeopolitik konumuna göre oldukça gelişmiş bir alana sahiptir. Rize evden iş sektörü, şehrin sahip olduğu derin kültürel yaşam ve doğal güzelliklerinin yanı sıra, bölgede üretilen ve şehre has olan ürünlerin üretimi, yöresel kıyafetlerin dikimi gibi birçok farklı alanda ilan görebileceğiniz bir sektör alanına sahiptir.

Şehirde bulunan irili ufaklı birçok farklı firma, evden iş sektörü girişiminin arkasında durmakta ve desteklemektedir. Şehirde özellikle, ek gelir imkânı elde etmek isteyen ve ev ekonomisine katkıda bulunmak isteyen ev hanımlarının, evden iş ilanlarını daha çoğunlukla tercih ettiği görülmektedir. Şehirde çay sektörünün gelişmiş olması dolayısıyla, bu sektörde yer alan başlıca en fazla iş çay paketleme işidir. Bunu takiben tütün sarmak, kına paketlemek, yöresel kıyafetlerin dikimi vb. şekillerde de iş ilanları bulunabilmektedir. Şehrin sahip olduğu birçok küçük işletme ve fabrika, zaman zaman çeşitli kuruluşlarla ortak çalışarak bu alanda geniş istihdamlar açabilmektedir. Şehirde verilen iş ilanlarının büyük bir kısmı ise internet ortamından yayınlanmaktadır.

Ordu iş fırsatlarını yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Rize İş İlanı Veren Firmalar

Rize iş ilanı veren şirketler konusunda geniş bir yelpazeye sahiptir. Kentte bulunan birçok farklı yatırımcı ve işletme sahibi, mevcut iş güçlerini yükseltmek veya abartılı iş yükünden kurtulmak amacı ile ilanlar yayınlayabilmektedir. Türkiye’ye ihraç edilen çayların yüzde 99u Rize şehrinden ihraç edildiği için, şehirde birçok farklı çay fabrikası ve buna bağlı olarak yüksek oranlarda iş ilanları bulabilmek mümkündür.

Çay fabrikalarının yanı sıra, yöresel kıyafet dikip satan tasarım dükkânları, tütün marketleri ve evleri, yöresel yemek yapan işletmeler gibi birçok değişik firmanın iş ilanları mevcuttur. Genel olarak yayınlanan ilanlarda, yetenek ve öz becerinin çok fazla beklenmediği durumlarda tecrübeye dikkat edilmemekle birlikte, iş alım süreçleri gayet hızlı olmaktadır. Sadece Rize şehri için değil, bölgede ki diğer şehirler ile de yakın olduklarından dolayı, farklı illerden de işler gelebilmektedir.

Çay Paketleme İşi Yaparak Para Kazanmak

Çay paketleyerek gelir elde etmek ev ekonomisine katkıda bulunmak isteyen veya ek gelir elde etme ihtiyacı hisseden tüm kişiler için, şehirde bulunan en popüler yöntemlerden bir tanesidir. Şehir ekonomisinin büyük bir bölümünü, çaydan elde edilen gelirler oluşturduğu için, bölgede kurulan birçok farklı fabrika ve işletme bu iş ile uğraşmaktadır.

Özellikle hasat ve satma zamanlarında, firmalar iş yükünü hafifletecek, ucuz maliyetleri elemanlar aramaktadır. Bu sebeple evden iş ilanı yayınlamaktadırlar. İş için herhangi bir tecrübe gerekmemektedir. Kabul edilmeniz durumunda, adresinize çuvallar ile yollanacak çayların uygun şekillerde paketlenmesi istenmektedir. Günlük 5-6 saat çalışma ile aylık ortalama 800-900 TL arasında gelir elde etmek mümkündür.

Rize Evde İş Düğme Dikerek Gelir Elde Etmek

Düğme dikerek evden para kazanmak özellikle günümüz ev kadınları tarafından, sıklıkla tercih edilen gelir elde etmek yöntemlerinden bir tanesidir. Şehirde bulunan bir çok tekstil firması, kıyafetlerinin üretim aşamasında son bölüm olan düğme dikme kısmını, evden iş ilanı yayınlayarak ilgilenen kişilere duyurmaktadır.

Eli hızlı, yetenekli ve işinde iyi kişilerin düğme dikerek kazanacağı aylık gelir oldukça yüksek olabilmektedir. İş için çoğunlukla bir tecrübe aranmazken, deneme yanılma yolu ile kolayca öğrenebilen bir meslektir. Günlük 4-5 saat çalışma ile ortalama aylık 800 TL gibi bir rakam kazanabilmekte mümkündür.

Anket Sitelerine Soru Cevaplayarak Para Kazanmak

Anket siteleri için soru cevaplayarak gelir elde etmek günümüzde gelişen teknoloji ile oluşmuş, gelir elde etme yöntemlerinden bir tanesidir. Özellikle günün önemli bir bölümünü bilgisayar başında geçiren insanlar için, oldukça tercih edilen yöntemlerin başında gelmektedir. Ülkede bulunan çeşitli birçok firma, ürün kalitesini arttırmak amacıyla anket şirketleri ile çalışmaktadır. Bu anket şirketleri ise sorularını cevaplayacak kişiler aramaktadır. İş için herhangi bir tecrübe şartı yoktur. Rize evden iş sektöründe, önemli bir alanı kapsamaktadır.

İşe kabul edildiğiniz zaman, firma tarafından size verilen anketleri doğru ve özgün bir şekilde cevaplamanız beklenmektedir. Ücretlendirmeler genellikle anket başına yapılmakta olup, düzenli çalışan bir kişi aylık iyi bir miktar ek gelir elde edebilmektedir.

Tokat evde iş imkanlarını yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Yöresel Ürünler Yaparak Gelir Elde Etmek

Yöresel ürünler üreterek para kazanmak özellikle Rize gibi kültürel mirasa sahip ve yöresel yaşantının büyük ölçüde devam ettiği şehirler açısından, önemli bir gelir kaynağı oluşturmaktadır. Yöresel kıyafetlerin dikişi veya yöresel yemeklerin evde yapımı satımı açısından, yüksek gelir imkânları elde etmek mümkün olabilmektedir.

Her iki iş açısından da, yetenek ve hız önemli bir konuyu teşkil ettiğinden firmalar bu konuda titiz davranabilmektedir. Firmalara ve restoranlara yöresel yemek sağlayan işletmeler, işe alım konusunda internetten ilan yayınlarken, deneme süreleri koyabilmektedir. Aynı şekilde tekstil firmalarının birçoğu da, internet üzerinden ilanlarını yayınlamaktadırlar. Günlük ortalama 6-7 saat çalışma ile her iki meslekte de, 1500-2500 TL arasında aylık ek gelir elde etmek mümkündür.

Evde Çocuk Bakıcılığı Yaparak Para Kazanmak

Çocuk bakarak evden gelir elde etmek günümüzde, zamanının büyük çoğunluğunu evde geçiren kişiler için sıklıkla tercih edilen yollardan bir tanesidir. Çocuk sahibi olan ve çalışan anne babalar, kimi zaman çocuklarını kreşlere veya okullara bırakmak yerine, bu tür bir yola başvurabilirler.

İlanların bir kısmı internetten yayınlanabilirken, diğer bir kısmı ise yüz yüze görüşmeler eşliğinde olmaktadır. Günde 7-8 saatlik bir çalışma ile aylık ortalama 1000 TL gibi bir ek gelir elde etmek mümkündür. Rize evden iş sektöründe, oldukça sık kullanılan yöntemlerin başında gelmektedir.

Bir önceki yazımız olan Osmaniye Evde İş İmkânları, İlanları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı