Banka Dışı Finans

QNB Finansleasing KOBİ’lere Kredi Veriyor

Makalenin İçerisinde Neler Var?

QNB Finansleasing Kredi Garanti Fonu ile protokol imzalayarak sektörde bir ilgi gerçekleştirdi. Atılan bu büyük adıma göre KGF kefaleti kullanılarak KOBİ’lere leasing desteği verilecek. KOBİ’lerin büyüme ve gelişmesine katkıda bulunacak bu adım sadece QNB Finansleasing tarafında gerçekleştirildi.

QNB Finansleasing Genel Müdüründen Açıklamalar

Yatırımlarını finanse etmek amacı ile kullanılan leasing sistemin Türkiye’de büyüme ve istihdam alanlarının açılmasında KGF desteği ile daha büyük imkanlar doğuracağı görülüyor. Üretime yönelik olarak alınan makina ve ekipmanların tamamına %1 KDV fırsatı sunan leasing finansmanı KOBİ’lerin büyümesine direkt olarak etki ediyor. QNB Finansleasing genel müdürü olan Metin Karabiber yaptığı açıklamalarda üretimde en etkili role sahip olan KOBİ’lerin kendilerinin müşteri portföylerinin %75’ini oluşturduğunu belirtti. KDV desteği sağlanarak verilen desteği ileriki zamanlarda daha da artacağını söyledi.

İlginizi çekebilir: QNB Finansbank İhtiyaç Kredisi

İmzalanan Protokolün Detayları

KGF ve QNB Finansleasing arasında imzalanan protokolde KOBİ’lere toplamda 12 milyon TL Hazine Destekli Portföy Garanti Sistemi (PGS) kapsamında verilecek. Verilecek olan bu destek 120 aya varan vade seçenekleri ile KOBİ’lerin tercihine sunulacak. Özellikle sektörde en önemli rol olan iş makinalarında QNB Finansleasing hızlı cevap sistemi avantajlı fiyatlar sunarak sıfır yönetim gideri sağladığını da Metin Karabiber yaptığı açıklamalara ekledi. Son 15 yılda büyümenin ve gelişmenin en önemli aktörlerinden olan KOBİ’lerin teminat yaratma güçlüğünü ortadan kaldıran Kredi Garanti Fonu leasing sistemi ile birleştiği için üretim aşamasında yaşanan sıkıntıların tamamen ortadan kalkacağı düşünülüyor.

Göz atabilirsiniz: QNB Finansbank Online Kredi Başvuru ve Şartları

Kredi Başvurusu

KGF destekli QNB Finansleasing kredisinden faydalanmak isteyen KOBİ’lerin başvuru yapmaları için QNB Finansleasing resmi internet sitesi üzerinden gerekli bilgiler ile başvurunun yapılması gerekiyor. Başvuruları alınan KOBİ’ler daha sonrasında uygun görülmesi halinde verilecek kredinin detayları için görüşmeye çağırılıyorlar. KOBİ’lerin onaylanması halinde alınacak olan krediyi toplamda 120 aya varan vade seçenekleri ile ödeme imkanı sağlanacak. Toplamda 12 milyon TL olarak belirlenen kredi miktarı KOBİ’lerin başvuruları ile kısa süre içerisinde limitin dolacağı tahmin ediliyor. İlk başvuruyu yapan KOBİ’lerin büyük oranda kredi kullanma şansı bulunduğu için başvurunun ilk açıldığı tarihten itibaren yüzlerce başvurunun yapılması bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan Kara Listeden Ne Zaman ve Nasıl Çıkılır başlıklı makalemizde kara liste hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı