Krediler

QNB Finansbank Evini Değiştirene Konut Kredisi Kampanyası

Evini değiştirmek isteyen ancak henüz oturduğu evi satmamış olan kişilerin evlerini satmayı beklemeden istedikleri konutu alabilmeleri için QNB Finansbank konut kredisi veriyor. Üstelik yeni alacağınız ev için peşinat ödemenize gerek kalmadan ekspertiz değerinin tamamına yakın kredi kullanabilirsiniz.

QNB Finansbank Konut Kredisi Ayrıntıları

TL cinsinden kullanılabilecek krediyi maximum 180 ay vade seçeneği ile kullanmanız gerekiyor. Sabit faiz oranı ile verilen kredi için mevcut sahip olduğunuz evi teminat göstermeniz yeterli oluyor. Kredinin ödeme planlarını 12 ay, 24 ay yada 36 ay taksitler seçeneği ile balon ödeme denilen yüklü miktarlı ödeme seçenekler ile sahip olduğunuz evinizi istediğiniz zaman satabilirsiniz.

Göz atabilirsiniz: Denizbank Konut Kredisi-Hemen Kabul

Eğer sabit faizli konut kredisinde kredi taksitlerini erken ödeme talep ederseniz kalan taksitler 36 ayı aşmıyorsa ödenen miktarın ana para miktarının %1’ini, 36 ayı aşıyorsa %2’sini geçmeyecek şekilde masraf dahil edilir. Ancak evin satışını yaptıktan sonra erken ödeme masrafı geçerli olmuyor. Kullanılacak kredi için örnek hesaplama tablosu şu şekildedir;

  • 100.000 TL krediyi 60 ay vade seçenekleri ile kullanmak isteyenlere QNB Finansbank tarafından aylık %1,22 faiz imkanı verilerek 2.360,14 TL taksitler halinde geri ödeme planı oluşturuluyor. Bu kredi için alınacak masraf miktarı 1.231 TL olarak hesaplanıyor.
  • 100.000 TL krediyi 120 ay vade seçeneği ile kullanmak isteyenler yine %1,22 aylık faiz oranından faydalanırken taksit ödemelerini 1.591,37 TL olarak yapmaları gerekiyor. Bu kredi için banka tarafından belirlenen masraflar bir önceki kredi seçeneği ile aynı olup 1.231 TL olarak hesaplanıyor.

İlginizi çekebilir: Konut Kredisi Kaç Günde Çıkar

Masraflara kredi tahsis ücreti (%0,5), 120 TL ipotek tesis ücreti, 611 TL ekspertiz ücreti de dahil edilmiştir. Kullanılacak olan konut kredisi için konut sigortası, DASK ve yıllık hayat sigortası primleri dahil değil. Sigorta primleri için örnek hesaplama 100 m2 1. derece deprem bölgesi olan yerler ve 2007 sonrasında İstanbul’da inşa edilmiş daire için DASK 153 TL ve konut sigortası primi de 224 TL olarak hesaplanıyor. Hayat sigortası primi ise 35 yaşındaki müşteri için 1942 TL olarak hesaplanıyor. Krediyi kullanabilmek için satılmamış olan evin ipotek gösterilmesi yeterli oluyor. Bunun yanı sıra bankanın gerekli görmediği sürece kefil talep edilmiyor.

Bir önceki yazımız olan TEB’den 3 Ay Ertelemeli Kredin Çok Kampanyası başlıklı makalemizde TEB hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı