Krediler

PTT Kredi Başvurusu ve Faiz Oranları

Nakit paraya ihtiyaç duyulan günlerde kredi emekli iseniz en önemli alternatiflerinizden biri PTT kredi başvurusu. PTT ile anlaşmış olan bankaların indirimli faizlerinden faydalanarak bireysel kredi kullanmanız mümkün. Kredi çekme noktasında aracı olan PTT sizi başvurunuz ile alakalı olan bankaya yönlendirir ve başvurunuz banka tarafından değerlendirilir. Banka tarafından değerlendirilen başvurunuzun onaylanması halinde sözleşmenizi imzalayarak kredinizi PTT şubesinden çekebilmektesiniz. PTT’den alınan ihtiyaç kredilerinin normal ihtiyaç kredilerinden olduğu gibi vade süresi 48 aydır. Faiz oranları ise bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. PTT kredi başvurusu yaparken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise yaş sınırıdır. Yaş limitinin üst sınırı 84’tür

Göz atabilirsiniz: QNB Finansbank Kredi Başvurusu

PTT Kredi başvurusu’nun bir takım şartları vardır. Bu şartlar iki kategoriye ayrılır. Maaşını PTT’den alanlar ve maaşını PTT’den almayanlar. Maaşını PTT’den alanlar için aranan şartlar; Kredi notunun yeterli olması, Krediye başvuru yaptığı sırada yaşının 84 üzerinde olmaması ve aylık gelirinin çekilen kredinin taksitlerinin iki katı olması gerekmektedir. Maaşını PTT’den almayanlardan ise beklenen şartlar şunlardır; Yine yaş konusunda 18 yaşını doldurmuş ve 84 yaşını aşmamış olmalı, gelir belgesi olmalı yine maaşını PTT’den alanlarda aranan şartlardan ikisi olan aylık gelir ve kredi notunun yeterliliği aranan şartlar arasındadır. PTT’den kredi başvurusunu rahat rahat yapabilmek için 1100’ün üzerinde bir kredi notu gelire bağlı olarak yeterli olacaktır.

İlginizi çekebilir: PTT Çocuk Parası Ne Zaman Yatar? Sorgulama Yapma

PTT üzerinden yapılan kredi başvurunun üst limiti 60.000tl’dir. İhtiyaç kredi olarak kullanılır kendilerine ait taşıt ve konut kredisi bulunmamaktadır. PTT kredi başvurusu yaparken alınan dosya masrafı ise 100tl’dir. Başvurunun onaylanması sonucunun çıkması oldukça kısa bir sürede yapılmaktadır. Genellikle 10 dakika ile 1 iş günü arasında değişmektedir.

PTT kredi başvurusunu yapabildiğiniz 6 anlaşmalı banka bulunmaktadır ve bu bankaların faiz oranları birbirine yakın olsa da hepsi farklıdır. Bu bankalar; Aktifbank, Denizbank, ING Bank, TEB, FibaBanka ve Burgan Bank’tır. 2018 rakamlarına göre

Aktifbank faiz oranı %1.89.

Denizbank’ın faiz oranı %1.74.

ING Bank’ın faiz oranı 1.49.

TEB faiz oranı %1.47.

FibaBanka faiz oranı %1.73 ve

Burgan Bank faiz oranı %1.65’tir.

Bir önceki yazımız olan Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar başlıklı makalemizde Konut Kredisi Veren Bankalar ve Peşinatsız Konut Kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı