Genel

Pınar Personel Alımı Başvurusu

Pınar iş ilanlarına başvuruda bulunmak isteyenler başvurularını internet üzerinden gerçekleştirebilir. Pınar’ın iş ilanlarına ulaşmak için kendi resmi sitesinden ya da iş ilanı sitelerinden erişim sağlanabilir.

Limak İnşaat personel alımı bilgilerini yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Pınar Ürün Yöneticisi İş Alımı

Pınar’da ürün yöneticisi olarak çalışmak isteyen adayların öncelikli olarak üniversite mezunu olması gereklidir. Bununla birlikte yüksek lisans yapan adaylar da işe alım sürecinde avantaj sahibidir. Aşağıda işe alımda istenen diğer koşullar ile ilgili bilgiler şu şekilde yer alır

  • Pınar, çalışan personellerinin yabancı dil bilgisine önem verir. Bu sebepten dolayı ürün yöneticisi pozisyonunda çalışmak isteyenlerin İngilizce seviyelerinin hem konuşma hem de yazma anlamında ileri düzeyde olması gereklidir.
  • İş tecrübesi kurumsal olarak dikkat edilen bir unsurdur. Pınar’da ürün yöneticisi olarak çalışacakların mesleki anlamda en az 6 yıl boyunca çalışmış olmaları gerekir. Daha önce benzer bir alanda çalışmayan kişilerin başvuruları değerlendirme sürecinde olumsuz olur.
  • Microsoft Office programlarına hakim olmak ve bu programların iyi derecede kullanılması Pınar’ın işe başvuranlardan istediği kriterler arasında yer alır.
  • Pınar kurumsal olarak il dışında da çeşitli etkinliklerde yer alan bir kurumdur. Gerek yurt dışı gerekse yurt içinde çeşitli etkinliklerde personellerin de yer alması istenir. Bu sebepten dolayı iş başvurusunda bulunacakların herhangi bir şekilde seyahat engellinin bulunmaması gerekir.
  • İş başvurusunda hem kadın hem de erkek adaylar başvurularını internet üzerinden iletebilir. Başvuruda bulunan erkek adaylar için askerlik sorununun olmaması gerekir. Diğer bir ifade ile belirtmek gerekirse erkeklerin askerliklerini yapmış olmaları Pınar tarafından gerekli bir kriterdir.
  • Pınar, sosyal ilişkileri kuvvetli ve olaylara analitik bir şekilde yaklaşabilen personeller ile çalışır. Bu sebepten dolayı analitik düşünme kabiliyeti olanlar mülakat sürecinde diğer adayların önünde olur.

Pınar İş Başvurusu Nasıl Gerçekleşir?

Pınar’da çalışmak isteyen adaylar öncelikli olarak tarayıcılarından “http://www.pinar.com.tr/” internet adresine giriş yapmalıdır. Bu internet adresinde yer alan iş başvurusu sekmesinden iş müracaatları kolay bir şekilde gerçekleştirilir. Pınar’a iş başvurusunda bulunulmadan önce internet sitesinde yer alan kariyer kısmından başvuru süreci ile ilgili çeşitli bilgilere ulaşılması mümkündür. Bunun yanı sıra başvuruda bulunacaklar, kariyer sitelerinden de açık pozisyonların olması durumunda iş başvurusunda bulunabilir. İş başvuru sayfasında başvuranlardan birtakım bilgiler istenir. İş başvuru formunda öncelikli olarak kişisel bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde yazılması gerekir.  Burada verilen bilgilerden bilgilerin teminini sağlayan şahıs sorumludur.

Pınar Hangi Alanlarda İş Başvurusu Alır?

Pınar iş başvurusunda bulunmak isteyenler için açık pozisyonlar şirketin dönemsel ihtiyaçlarının karşılanma durumuna göre farklılık gösterir. Gerek yöneticilik gerekse üretim alanında Pınar farklı dönemlerde çeşitli iş ilanları yayınlar.  Pınar’da çeşitli sayılarda üretim personelleri bulunur. Bununla birlikte satın alma alanında da Pınar işe alım süreci başlatır.  Hem ofis hem de saha alanında da personel alımları yapılır. Üretim personellerinin genellikle fabrikalarda işe alım için başvuruları alınır. Burada süt ürünlerinin yapılması kısmında fabrikalarda personel ihtiyacı oldukça fazladır. Türkiye genelinde Pınar bünyesinde çalışan işçilerin sayısı birçok kuruma göre daha fazladır. Bununla birlikte işletme ve ihtisas gibi alanlardan mezun insanlar da Pınar’ın satın alma ve muhasebe departmanlarında iş başvurusu gerçekleştirebilir.

Ayrıca Makromarket bilgilerine yazımızdan bakabilirsiniz.

Pınar İş Başvurusunda Hangi Bilgiler İstenir?

Pınar’a iş başvurusunda bulunanlardan istenen bilgiler işe alım formunda yer alır. Burada öncelikle kişi hakkında temel bilgiler istenir. Daha sonra adaylardan yabancı dil bilgilerinin ne düzeyde oldukları istenir. Birden fazla yabancı dil bilinmesi durumunda belge üzerinde yer alan alanlara bilinen yabancı diller yazılmalıdır. Bununla birlikte bu bilinen yabancı dil bilgilerinin hangi düzeyde olduğu bilgisi de verilmelidir.

Başvuru formunda istenen belgelerden bir tanesi de hobilerdir. Sosyal anlamda personellerinin kişisel gelişmelerine önem veren Pınar, başvuru formunda boş zamanlarda yapılan aktiviteler kısmı ile ilgili de bölüm ayırır. Burada ilgilenilen sporlar, ilgi alanları, vb. gibi boş zamanlarda yapılan aktiviteler yazılır. Bununla birlikte iş tecrübeleri kısmı bulunur. Geçmişte o alanla ilgili iş tecrübeleri Pınar tarafından oldukça önemsenir. Birçok iş alımında tecrübe şartı isteyen Pınar’a başvuruda bulunmak isteyenler geçmişlerinde hangi işte çalışmışlarsa, o alanları belirtmelidir.

Pınar İle Personel İlişkisi

Pınar çalışanları ile iletişim konusunda insan kaynakları ile çeşitli çalışmalar sürdürür. Personellerin her zaman motive olarak çalışmasını ister. Dönemsel olarak çalışanlar için motive edici aktiviteler düzenler. Pınar’da çalışmak isteyenler aynı zamanda kendilerini geliştirme şansın da elde eder. Belirli aralıklarla düzenlenen eğitimler ve konferanslar ile birlikte personellerin kendilerini alanlarında geliştirmeleri beklenir. Bu şekilde gelecekte kurumsal bir bilinçte olan ve kendini sürekli yenileyen bireyler ile çalışılmış olur.

Pınar Çalışma Saatleri

Pınar mesai zamanları çalışılan departmana göre değişim gösterir. Örneğin müşteri temsilciliğinde çalışanlar sabah 07.00 ile akşam 23.00 arasında mesai yapar. Bunun yanı sıra hafta sonları ve resmi tatillerde de mesai yapımı olabilir. Ayrıca fabrikalarda vardiya sistemi bulunur. Pınar’ın üretim fabrikalarında çalışanlara birden fazla farklı vardiya sistemi uygulanır. Fabrikalarda hem gece hem de gündüz çalışma ile insanlar mesai yapar. Bu vardiya sistemi haftanın belirli günlerinde değişir. Bunun yanı sıra Pınar’ın ofis ortamında çalışılması halinde de mesai saatlerin yanında gerekildiği durumlarda ek olarak mesai yapılabilir.

Bir önceki yazımız olan Philsa Philip Moris Personel Alımı Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı