İş FikirleriPara Kazanma Fikirleri

Pide Mania Bayilik Başvurusu ve Şartları

Pide Mania bayilik başvuruları için ortalama başlangıç sermayesi 150.000 TL olarak belirlenmektedir. Bu tutar bölgeye ya da bayiliğin büyüklüğüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Firma, bayiliklerden isim hakkı olarak 50.000 TL almaktadır.

Pide Mania bayilik başvuruları geri dönüşleri ortalama on iki ayda alınabilmektedir. Müşteri profiline ya da bölgelere göre değişkenlik göstermekte olan bu tutar, ortalama kar marjının %100 olması ile kısa sürede kazanca dönüşebilmektedir.

Bayilik açılışının şartı olarak bayiliklerin konumlarının yaya ve araç trafiğine açık olan bölgelerde kurulmasına öncelik verilmektedir. Bunun akabinde AVM içlerinde ya da paket servisin yapılabileceği alanlarda kurulmasına da izin verilmektedir.

Firma tarafından belirlenen standartların içinde yatırım yapacak olan kişilerin girişimci ruhlu olması da bulunmaktadır. Bu özellikler, yapılan mülakatlar sonucunda ortaya çıkmakta ve firma yetkilileri tarafından adaylar ile paylaşılmaktadır.

Pide Mania Bayilik Maliyetleri Nelerdir?

Pide Mania bayilik maliyetleri, metre kare üzerinden kuruluma göre belirlenmektedir. Metre kare başına kurulum tutarının 1000 TL olduğu bilinmektedir. Mekan büyüdükçe maliyet tutarlarında da artış oluşmaktadır.

Pide Mania bayilik açmak isteyenlerin nakit ihtiyacı 150.000 TL tutarında olmaktadır. Diğer ödemelerin farklı ödeme yöntemleri, taksit veya kredi kartı gibi ödemeleri de bulunmaktadır.

Pide Mania isim hakkı bedeli olarak belirlenen tutar da maliyet değerleri içerisinde olmakla birlikte 50.000 TL olarak belirlenmektedir. Her bayilik için eşit uygulanan bir tutar olarak bilinmektedir.

Firma tarafından herhangi bir reklam bedeli ya da gelir payı alınmamaktadır. Bayilik kazançları doğrudan girişimcinin kasasında kalmakta böylelikle kısa sürede maliyetin geri dönüşü alınabilmektedir.

Ayrıca Oymak Bakliyat bayilik bilgilerine yazımızdan bakabilirsiniz.

Pide Mania Bayiliklerine Sunulan Destekler Nelerdir?

Pide Mania tarafından bayilere sunulan destekler, firma tarafından belirlenen kriterlerin sağlanması için verilmektedir. Buna ek olarak girişimcilerin de alanda tecrübe edinmeleri destekler ile kolaylaştırılmaktadır.

Pide Mania bayiliklerine verilmekte olan destekler şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Eğitim desteği ile girişimcilere işletme yönetimi gibi eğitimler verilirken, personellere satış ve pazarlamaya ilişkin eğitim içerikleri sunulmaktadır.
  • Konum belirleme desteği ile sözleşme öncesinde firma yetkilileri ve girişimci adaylarının ortak belirledikleri konumlara kurulum yapılmaktadır. Kurulum öncesi yapılan AR-GE çalışmaları da destek hizmetler içerisinde yer almaktadır.
  • Reklam desteği ile firma tarafından tüm bayiliklerin tanıtımları yapılmakta ve geniş bir müşteri kitlesine ulaşmak mümkün olmaktadır.
  • Proje desteği ile girişimcilerin yeni iş fikirleri, proje haline getirilerek kazanca dönüştürülmektedir. Proje ile sistemli bir biçimde ilerlemek ve bütçe planlaması yapmak mümkün olmaktadır.
  • Personel desteği ile firmanın yetişmiş personeller ile çalışması ve bu sayede pazarlama süreçlerinin hızlandırılması temel amaç olarak belirlenmektedir. Buna ek olarak satış kalitesi de bu destek ile istenen standartta tutulabilmektedir.

Pide Mania Bayilik Başvuruları Nasıl Yapılmaktadır?

Pide Mania bayilik başvuruları ilk olarak telefon görüşmesi yapılmasını zorunlu kılmaktadır. Telefon görüşmesi ön kayıt olarak kabul edilmekte, şartların kabul edilmesi halinde ikinci aşamaya geçilebilmektedir.

Bayilik başvurularına yönelik firma tarafından açılmakta olan hat, 0555 019 75 10 olarak belirlenmektedir. Bu hat ile yapılan görüşmelerin ikinci aşaması olan randevulu görüşmelerin zamanı oluşturulmaktadır.

Pide Mania bayilik başvurularında yüz yüze görüşmelerde, sunulacak olan desteklerin yanı sıra firma yetkililerinin bayiliklerden beklentileri de görüşülmektedir. Girişimci adayının da belirlediği şartların kabul edilmesi halinde üçüncü aşama olan sözleşme sürecine geçilmektedir.

Sözleşme sürecinde tarafların belirlediği bayilik şartları madde halinde yazılarak, geçerlilik süresi belirlenen sözleşme kağıtlarının imzalanması sağlanmaktadır. Bu sürecin son aşamasında ise imzalar ile birlikte mağaza kurulumları da başlatılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Pide Dünyası Bayilik Başvurusu ve Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı