İş FikirleriPara Kazanma Fikirleri

Pide de Samsun Bayilik Başvurusu ve Şartları

Pide de Samsun bayilik başvuruları için gerekli görülen başlangıç sermaye tutarı 15.000 TL olduğu bilinmektedir. Buna ek olarak firma tarafından 20.000 TL tutarında isim hakkı bedeli de alınmaktadır.

Pide de Samsun bayilik başvuruları pide sektöründe çalışmak isteyen girişimcilere yönelik olmaktadır. Geleneksel Samsun Pidesi’nin satışının yapıldığı firmada pideler, pide ustaları tarafından yapılmaktadır.

Pide de Samsun bayiliği açmak isteyenlerin diğer pidecilerden farklı olarak dekorasyon sağlayacakları bir mağazaya da sahip olmaları gerekmektedir. Taş fırınlarda üretimi yapılacak pideler için en uygun mekanların tercih edilmesi başlangıç şartları arasında yer almaktadır.

Bayilik açmak için gerekli görülen bir diğer şart da hem insan hem de araç trafiğinin yoğun olduğu bölgelerin konum olarak belirlenmesidir. Bu şart, firmanın reklam politikası gereğince belirlenmektedir.

Pide de Samsun Bayilik Maliyetleri Nelerdir?

Pide de Samsun bayilik maliyetleri, metre kare ölçüsü üzerinden yapılacak kurulum masraflarına göre değişkenlik göstermektedir. Her metre kare başına 1300 TL şube kurulum bedeli alınmaktadır.

İsim hakkı bedeli olarak belirlenen tutar ise 20.000 TL olmakla birlikte her bayilik üzerinde standart bir tutar ile talep edilmekte ve değişikliğe uğramamaktadır. Bunlara ek olarak aylık 300 TL olmak üzere firma tarafından reklam payı alınmaktadır.

Pide de Samsun bayilik açmak isteyenlerin şube gelir payının sağlanmaya başlaması ise %4 oranında gelirden pay ödemesi de yapmaları gerekmektedir. Ortalama kar marjının %15 olması sebebiyle bu tutarlar bayilikler için kazancı engellememektedir.

Pasta Öyküsü bayilik başvurusu ve şartları ile ilgili bilgileri inceleyebilirsiniz.

Pide de Samsun Bayiliklerine Sunulan Destekler Nelerdir?

Pide de Samsun tarafından bayilere sunulan destekler, firmanın genel reklam politikası, vizyon ve misyonuna uygunluğun sağlanmasına yönelik içerikler ile belirlenmektedir. Bu destek hizmetler, her bayilik için ihtiyaca göre verilmektedir. Bilinen bazı destekler şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Personel desteği ile firmanın yetişmiş personeller ile hizmet vermesi amaçlanmaktadır. Bu sayede her bayilikte aynı hizmet kalitesi yakalanmış olmaktadır.
  • Eğitim desteği ile bu sahada yeni çalışmaya başlayacak girişimcilerin kısa sürede tecrübe sahibi olmaları sağlanmaktadır.
  • Yer belirleme desteği ise sözleşme sürecinin bir önceki aşamasında verilmektedir. Firma yetkilileri ve bayi girişimcilerinin birlikte belirledikleri konumlarda bayilikler açılmaktadır.
  • Ortak reklam politikası ile farklı bayiliklere yönelik reklamlar aynı platformlar üzerinden yapılmaktadır. Bu reklamlar sayesinde pek çok farklı bölge müşterilerine markanın tanıtımını yapmak mümkün olmaktadır.
  • Proje desteği ile firmaya yönelik yatırım yapmak isteyen girişimcilerin yeni iş fikirleri projeleştirerek daha etkili bir kazanca dönüştürülmesi sağlanmaktadır.

Verilen tüm bu destekler, bu sahada daha önce çalışmasan girişimcilerin ve personellerin, firma kalitesini kısa sürede yakalamasını sağlamaktadır. Kaliteyle birlikte kar oranları da kısa sürede yükselişe geçebilmektedir.

Pide de Samsun Bayilik Başvuruları Nasıl Yapılmaktadır?

Pide de Samsun bayilik başvuruları, telefon ile yapılan ön görüşmeler ile alınmaktadır. Telefon görüşmelerinde girişimci olmak isteyen yatırımcıların ellerinde bulundukları sermaye ve projelerinin kriterleri görüşülmektedir.

İstanbul Anadolu yakasında hizmet vermekte olan merkez şube yetkilileri tarafından yapılan telefon görüşmeleri, 444 76 54 numaralı genel hat üzerinden de yapılabilmektedir. Bu hat özellikle bayilik başvurusu yapmak isteyen kişilere yönelik açılmış bir hat olarak bilinmektedir.

Pide de Samsun bayilik başvurularında telefon görüşmelerinin olumlu olması halinde randevulu görüşmeler yapılmaktadır. Bu görüşmelerde tarafların şartlarını yüz yüze konuşmaları sağlanmaktadır.

Olumlu ilerleyen süreçlerde sözleşmelerin imzalanmasından önce bayilik için konum belirlemesi yapılmaktadır. Konum hem bayilik adayları hem de firma yetkilileri tarafından ortak fikirlerle belirlenmektedir.

Bir önceki yazımız olan Pasta Öyküsü Bayilik Başvurusu ve Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı