Genel

Philsa Philip Moris Personel Alımı Başvurusu

Philsa Philip Moris eleman alımı başvuruları firma insan kaynakları birimi tarafından, oluşturulan raporlara göre mevcut bütçeler paralelinde yapılmaktadır. Firma personel alımı her kesimden kişiye hitap etmektedir. Firma Türkiye’de hali hazırda faaliyet gösteren ve sektörde ki en büyün, en dikkat çeken tütün firmalarından bir tanesidir. Bu sebeple ülke istihdamına, çok büyük katkıları vardır. Her yıl belirtilen raporlar doğrultusunda, çok yüksek sayıda başvurular yapılmaktadır.

Firma bünyesinde açılan iş ilanları, genellikle resmi internet sitelerinden duyurulmaktadır. Firma bünyesine iş başvurusu yapacak kişilerin, sık sık ilanları takip etmeleri gerekmektedir. Firma bilinirliği ve saygınlığı çok yüksek bir şirket olduğu için, eleman alımlarında oldukça titiz davranmaktadır. Bunun yanı sıra firma, nitelikli insan gücüne oldukça sık ihtiyaç duymaktadır. Bu sebeple daha çok, vasıflı iş ilanları yayınlamaktadır.

Otokar personel alımı bilgilerini yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Philsa Philip Moris Personel Alımı Başvuru Formları Nasıl Elde Edilir?

Eleman alımı başvuru formlarını elde etmek adayların çok sık rastladığı sorunlardan bir tanesi olsa da, aslında çok kolaydır. Firma insan kaynakları birimleri, her yıl iş planları ve raporları doğrultusunda işe alımlar yapmaktadır. Bu işe alımları yaparken de, belirli başlı süreçler tasarlamaktadır. Başvuru formlarının temin edilmesi ise, başvuru süreçlerinden ilkini oluşturmaktadır. Firma bünyesine iş başvurusu yapacak her adayın, başvuru formlarını doldurması zorunludur. Başvuru formlarını doldurmaya adayların, iş başvuruları kesinlikle kabul edilmemektedir.

Başvuru formları, firma yetkililerinin iş ilanlarını yayınlamasını takiben, yine aynı ilanların eklerine koyulmaktadır. Başvuru yapacak adayların, iş ilanlarını inceleyip başvuru formlarını indirmeleri gerekmektedir. Başvuru formlarını elde eden adaylar, belirtilen zamandan önce firmaya teslim etmeliler. Fakat bazı durumlarda, internet üzerinden yaşanılan aksaklıklar nedeni ile başvuru formlarına erişim, kapanabilmektedir. Bu ve buna benzer durumlarda, firma yetkilileri tarafından sabit olarak, resmi internet sitesine başvuru formları koyulmaktadır. Hiçbir şekilde başvuru formlarına ulaşılamıyor ise, doğrudan insan kaynakları birimleri ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.

Başvuru formlarında ki bilgiler, genellikle adayların ön değerlendirilmesi yapılması amacı ile tasarlanmaktadır. Bu sebeple adayların, başvuru formlarını doldururken oldukça titiz olması gerekmektedir. Başvuru formlarında doldurduğu bilgiler ile değerlendirme aşamasında alınan bilgilerin, uyuşmaması durumunda adayın adaylık süreci dondurulmaktadır.

Firma Personel Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Şirket eleman alımı başvuru şartları nitelikli insan gücünü, şirkete çekme açısından oldukça titiz ve sıkı hazırlanmaktadır. Firma bünyesine başvurular, her yıl oldukça çok olduğundan başvuru yapan adayların, belirtilen şartları eksiksiz bir şekilde sağlaması gerekmektedir. Başvuru şartlarında belirtilen bilgileri sağlayamayan adaylar, değerlendirme sürecinden sonra elenmektedir. Her yıl insan kaynakları birimleri tarafından hazırlanan şartlar, aşağıda ki gibidir;

 • En az 4 yıllık fakülte mezunu olmak
 • İyi derecede İngilizce bilmek
 • Tercihen 2. Yabancı dil bilmek
 • Tecrübeli olmak
 • Seyahat engeli bulunmamak
 • Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olmak
 • MS Office programlarına iyi derecede hâkim olmak
 • Süreç kontrol programlarına iyi derece hâkim olmak

Firma Personel Alımı Başvuru Belgeleri Nelerdir?

Şirket eleman alımı başvuru belgeleri firma bünyesine başvuru yapacak her adayın, eksiksiz temin etmesi gereken belgelerin tümüdür. Firma insan kaynakları yetkilileri, adayın işe alınması durumunda sosyal güvence başlangıçlarını yapmak, adaylık bilgilerini girmek vb. işler için, belirtilen belgelere ihtiyaç duymaktadır. Başvuru belgeleri genellikle, değerlendirme aşamasında adaydan istenmektedir. Belgeleri temin edemeyen adayların, adaylık süreçleri sonlandırılmaktadır. Genele olarak başvuru belgeleri aşağıda ki gibidir;

 • 8 adet vesikalık fotoğraf
 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • Diploma aslı
 • Sağlık raporu
 • Yabancı dil sertifikaları
 • Erkek adaylar için askerlik durum belgesi
 • İkametgâh

Philsa Philip Moris Staj Başvuruları Nasıl Yapılır?

Philip Moris staj başvurusu yapmak özellikle ilgili alanlarda okuyan üniversite öğrencileri tarafından, oldukça fazla tercih edilmektedir. Firma Türkiye’de aktif faaliyette olan alanında en büyük firmalardan bir tanesidir. Bu sebeple öğrencilere, çok iyi gelecek fırsatları sunmaktadır. Firma insan kaynakları birimleri, iş planlamalarının bir parçası olarak her yıl, staj programları için kontenjanlar belirlemektedir. Belirlenen bu kontenjanlar çerçevesinde ise, yaz ve bahar aylarında öğrenci alımları yapılmaktadır.

Her yıl gelen başvuru sayısı, kontenjanların çok üstünde olduğu için öğrenciler adına belirli başlı şartlar getirilmektedir. Bunlardan en önemlisi İngilizce bilmek ve not ortalamasıdır. Firmaya başvuru yapacak her adayın, iyi derecede İngilizce bilmesi ve yılsonu genel ağırlıklı not ortalaması en az 3.50 olması gerekmektedir. Bunun dışında en fazla staja kabul alan bölüm, endüstri mühendisliğidir.

Gerekli şartları sağlayan adaylar, resmi internet sitesinde ki kariyer bölümünden veya personel alımı ilanlarından, başvurularını tamamlayabilirler. Başvuruların hepsi internet üzerinden yapılmakta olup, ilan tarihleri detaylı bir şekilde yazmaktadır.

Koton personel alımı bilgilerine yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Firma Çalışma Koşulları Nasıldır?

Şirket çalışma şartları açısından, ülkede ki en gelişmiş bilgi birikimlerinden birine ve imkânlara sahiptir. Firma yetkilileri, bünyesinde çalıştırdığı personelin moral ve motivasyonuna oldukça önem vermektedir. Sadece bu konu hakkında, firma bünyesinde çalışan birçok profesyonel eleman bulunmaktadır. Yapılan iş gereği genellikle, personeller fabrika ortamlarında çalışmaktadır. Fakat bunun yanı sıra, alım satım ve pazarlama gibi bölümlerde çalışan elemanlar, genellikle ofis ortamında hizmet vermektedir.

Bununla birlikte fabrika ve ofislerde, personellerin rahatı ve moralleri açısından her şey düşünülmektedir. Oyun odaları, dinlenme odaları, sinema salonları vb. alanlar, personellerin tümünün hizmetine sunulmaktadır. Bu konuda Türkiye’de bulunan, ender firmalardan bir tanesidir.

Firma İnsan Kaynakları Birimine Nasıl Ulaşılır?

Şirket insan kaynakları birimine ulaşmak adaylar tarafından çok sık dillendirilse de, oldukça basittir. Firma bünyesine başvuru yapacak adaylar veya insan kaynakları birimi ile doğrudan görüşmek isteyen kişiler, birimin iletişim adreslerini resmi siteden detaylı bir şekilde elde edebilirler. Bunun yanı sıra personel alımı aşamasında, insan kaynakları biriminin detaylı iletişim adresleri adaylara verilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Petkim Personel Alımı Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı