BankalarKrediler

Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Günümüzde herkesin ilk hayali başını sokabileceği bir evi olması. Kirada başkasının evinde oturmaktansa herkes kira öder gibi ev sahibi olmayı ister. Bu isteği karşılamak için başvurulan yollardan en önemlisi peşinatsız konut kredisi tabi. Bazı bankalar evin %80 fiyatına oranla kredi verirken bazı bankalar evin fiyatının tamamını karşılayacak kredi oranını verebilmektedir. Konut kredisini tamamını alabilmek için konutun ekspertiz değerini yüksek göstererek yapabilirsiniz.

Peşinatsız konut kredisi çekmek isteyenler için verebilecek bazı tavsiyeler şunlardır; Örneğin 100.000 TL’ye ev almak istiyorsunuz bankadan konut kredisi çekmek istiyorsunuz. Ev kredi başvurusu yapanlar bankalardan evin fiyatının %80ini çekebilirler. Bu oran evin eksper değerinin %80’idir. Kalan %20 i ödeyemediğiniz takdirde evi satın alamama ihtimaliniz doğabilir. Peşinatsız ev alma yönteminde paranın tamamını almak için evin eksper değerini yüksek gösterebilirsiniz. Böylece paranın tamamını alabileceksiniz. Diğer bir yol paranın %20 sinin ihtiyaç kredisi olarak çekilmesi.

Göz atabilirsiniz: Yapı Kredi Konut Kredisi – Anında Onay

Eğer ilk yolu başaramazsanız ve kalan parayı ödeyemiyorsanız ihtiyaç kredisi yoluna başvurabilirsiniz. Peşinatsız konut kredisi çekmenin üçüncü bir yöntemi ise gayrimenkulünüzü ipotek altına aldırmak. Eğer ipotek ettirebilecek değerde bir ev, tapu, arsa veya tarla gibi bir yeriniz varsa bu yolla peşinatsız konut kredisini alabilirsiniz. Bu yollardan hiçbiri sizin isteğinizi karşılamıyorsa ve ihtiyaç kredisi de alamıyorsanız taşınır veya taşınmaz bir malı bankaya teminat olarak gösterebilirsiniz. Bu yol da ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Peşinatsız konut veren bankalar arasında evin %80’ine kredi veren bankaların oranı tamamına verene göre çok daha fazladır. Evin tamamına kredi veren bankalar %80ini konut kredisi %20sini ihtiyaç kredisi olarak sağlamaktadır.

Peşinatsız konut kredisi veren bankalardan ve faiz oranlarından bahsetmek gerekirse; Garanti bankası, Denizbank, Akbank ve QNB Finans bank bulunmaktadır.

Garanti Bankası

Vade oranı 240 aydır. Kredilerinizi bankayla konuşarak esnek veya sabit şekillerde ödeyebilirsiniz. Garanti bankasının faiz oranı ise %1.25’tir.

Denizbank

Peşinatsız konut kredisi oldukça değişkendir 0-24 ay vade’de 3 yıl vaded %0.95 3-5 Yıl arası vadede %0.99 61-120 ay vade ile %1.12 10-125 yıl vadede ise faiz oranı %1.17’dir.

Detaylar: Denizbank Konut Kredisi – Anında Kabul!

Akbank

Faiz oranı %1.11’dir. Denizbank ve Akbank’ta konut kredisini ipotek yoluyla almanız gerekmektedir.

Detaylar: Akbank Konut Kredisi – Hızlı Onay

Finansbank

180 ay vade ile %1.12 faiz oranıyla kredi vermektedir.

Detaylar: QNB Finansbank Kredi Başvurusu – Anında Onaylı

Bir önceki yazımız olan Faizsiz Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizde faizsiz kredi, Faizsiz Kredi Veren Bankalar ve kredi veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı