Genel

Paşabahçe Personel Alımı Başvurusu

Paşabahçe eleman alımı başvuruları firma insan kaynakları birimleri ve personel sorumluları tarafından, hazırlanan raporlar doğrultusunda eksik pozisyonlara, devamlı bir şekilde yapılabilmektedir. Firma personel alımı konusunda, alanında ülke çapında geniş istihdam kaynakları oluşturmaktadır. Firma bünyesinde birçok, vasıflı veya vasıfsız iş başvuruları, düzenli olarak açılmaktadır.

Firma bünyesinde ki herhangi bir işe başvuru yapacak kişilerin, firma tarafından belirtilmiş şartları eksiksiz bir şekilde sağlaması gerekmektedir. Firma şartlarını yerine getiren kişiler, resmi internet sitesinden veya popüler iş arama sitelerinden yayınlanan iş ilanlarına, özgeçmişleri ile birlikte başvuru yapabilmektedir. Başvuruları kabul edilen kişiler, detaylı görüşmeler için firmaya çağırılmaktadır.

Ayrıca Özdilek personel alımı bilgilerini yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Paşabahçe Personel Alımı Başvuru Formlarına Nasıl Ulaşılır?

Paşabahçe eleman alımı müracaat formlarına ulaşmak her adayın, başvuru yapmadan önce temin edip teslim etmesi gereken öncelikli bir durumdur. Başvuru formları firma yetkilileri tarafından, şirkete nitelikli insan gücünü çekmek ve başvuruların daha rahat değerlendirilmesi amacı ile yapılmaktadır. Başvuru formlarının içeriklerinde, kişinin özlük bilgilerinden yeteneklerine kadar çok çeşitli bilgiler bulunmaktadır. Firma insan kaynakları birimleri, başvuru aşamalarında belirtilen formlarda ki bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde cevaplandırılmasını beklemektedir. Bu sebeple başvuru yapacak adayların, formları doldururken kesinlikle kendileri hakkında yanlış bilgiler vermemesi gerekmektedir.

Firma insan kaynakları birimleri, başvuru formlarını konu hakkında uzman kişiler tarafından hazırlatmaktadır. Başvuru formları genellikle, iş ilanlarının yayınlanması ile paralel bir şekilde adaylara sunulmaktadır. Belirtilen formlar aynı ilanların eklerinde veya Word dosyası halinde direkt ilan klasörlerinin içerisinde bulunabilir. Bu sebeple adaylar ilanları incelerken, çok daha dikkatli olmaları gerekmektedir. İş ilanlarından başvuru formlarına ulaşamayan adaylar, firma insan kaynakları yetkilileri ile mail yoluyla iletişim kurabilirler. Bununla birlikte Paşabahçe şubelerinden, başvuru formları temin edilebilmektedir.

Paşabahçe Personel Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Paşabahçe eleman alımı müracaat koşulları firma yetkilileri tarafından, nitelikli personeli firmaya çekme amacı ile oluşturulmaktadır. Başvuru yapacak her adayın, belirtilen başvuru koşulları kesin bir şekilde sağlaması gerekmektedir. Bunun yanı sıra firma tarafından verilen ilanlarda, vasıflı veya vasıfsız başvuru şartları detaylı bir şekilde anlatılmaktadır. Başvuru yapacak adayların, ilanlarda yer alan şartları dikkatlice okuduktan sonra başvuru yapması tavsiye edilmektedir.

Vasıfsız iş ilanları için, genel başvuru şartları aşağıda ki gibidir;

 • En az lise mezunu olmak
 • Üretim konusunda en az 3 yıl tecrübe sahibi olmak
 • Takım çalışmasına yatkın olmak
 • Vardiyalı çalışma şekline uyum sağlayabilmek
 • Herhangi bir kronik sağlık problemi bulunmamak
 • Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olmak

Paşabahçe Personel Alımı Başvuru Belgeleri Nelerdir?

Paşabahçe eleman alımı müracaat belgeleri firma bünyesine başvuru yapacak her adayın, temin etmesi gereken belgelerin tümünü oluşturmaktadır. Firma insan kaynakları birimleri, başvuru yapan adayların çeşitli işlemlerini tamamlayabilmek adına, belirtilen belgelerin temin edilip teslim edilmesini istemektedir. Bu sebeple başvuru belgeleri eksik olan kişilerin, herhangi bir adaylık işlemi başlatılamamaktadır. Belirtilen başvuru belgelerin tümü, e-devlet çıktısı şeklinde hazırlanabilmektedir.

Paşabahçe personel alımı başvuru belgeleri, genel olarak aşağıda ki gibidir;

 • Diploma aslı veya mezuniyet belgesi
 • İkametgâh adresi
 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • 6 adet vesikalık fotoğraf
 • Tam teşekkürlü bir hastaneden sağlık raporu
 • Akciğer sağlık raporu
 • Sicil kaydı
 • Başvuru formu
 • Sigorta döküm belgesi

Paşabahçe Firması Staj Başvuruları Nasıl Yapılmaktadır?

Paşabahçe şirketi staj müracaatı yapmak firma iş tanımına uygun bir şekilde eğitim gören kişilerin, oldukça sık tercih ettiği firmalardan bir tanesidir. Firma ülke genelinde, kendi alanında geniş istihdamlar yaratmaktadır. Sadece ülke çapına hizmeti ile değil, dünya genelinde de farklı ülkelere mal yollayarak, iş hacmini geliştirmektedir. Bu sebeple firma insan kaynakları birimleri, şirket geleceğine yatırım yapmak ve zeki, kaliteli öğrencileri şirkete çekmek açısından, bazı staj programları hazırlamaktadır.

Belirtilen staj programlarının çoğu, bahar ve yaz aylarında öğrencilere kapılarını açmaktadır. Staj programlarına kabul edilmek için, öncelikle lisans düzeyinde belirtilen meslekler de eğitim görmeniz gerekmektedir. Firma ürün ithalat ve ihracat sektöründe yer aldığından, staj programlarına en fazla öğrenci kabul edilen bölümler, makine ve endüstri mühendisliğidir. Belirtilen bölümlerde okuyan öğrenciler, başvurularda bir adım daha önde olmaktadır. Bununla beraber staj programına başvuru yapacak her öğrencinin, yılsonu genel ağırlıklı not ortalaması en az 3,00 olması zorunludur. Belirtilen şartları sağlayan kişiler, resmi internet sitesi üzerinden veya personel alımı iş ilanlarından başvurularını tamamlayabilirler.

Otokoç personel alımı bilgilerine de bakabilirsiniz.

Paşabahçe Şirketi Çalışma Koşulları Nasıldır?

Paşabahçe firması çalışma şartları açısından, rakip firmalar ile oldukça benzerlik göstermektedir. Firma bünyesinde çalışan personellerin birçoğu, fabrika işlerinde istihdam edilmektedir. Bu sebeple personeller, genellikle fabrika ortamlarında gürültülü bir şekilde hizmet vermeye çalışmaktadır. Bunun yanı sıra Paşabahçe satış şubelerinde çalışan kişiler ise sıcak ve sessiz ortamlarda, müşteriler ile birebir iletişim halinde çalışmaktadır.

Paşabahçe İnsan Kaynakları Birimine Nasıl Ulaşılır?

Paşabahçe insan kaynakları birimine ulaşmak adaylar açısından, özellikle iş ilanları sırasında oldukça önem arz etmektedir. Firma bünyesine eleman alımı konusunda, tek yetkili birim insan kaynaklarıdır. Bu sebeple personel ve işe alımlar konusunda ki tüm işlere de, insan kaynakları birimleri bakmaktadır. Firma bünyesine başvuru yapmış kişiler, personel alımı ilanlarının detaylar kısmında ki numaralardan, gerekli yerlere irtibat sağlayabilmektedir. Bunun yanı sıra resmi internet sitesi iletişim kısmından, insan kaynakları birimlerinin iletişim numaraları temin edilebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Özdilek Personel Alımı Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı