İş FikirleriPara Kazanma Fikirleri

Panço Bayilik Başvurusu ve Şartları

Panço bayilik başvuruları, yatırımcıların ortalama 150.000 TL sermayeyi ellerinde bulundurulması ile yapılabilmektedir. Çocuk ve bebek giyimi alanında hizmet vermekte olan markanın isim hakkı bedeli de bulunmaktadır.

Panço bayilik başvurusu yapmak isteyenlerin şu şartları sağlamaları ön koşul olarak belirlenmektedir:

  • Açılacak olan mekanın ölçüleri minimum 100 metre kare olacak şekilde sınırlandırılmaktadır.
  • Mağazaların öncelikle AVM içerisinde bulundurulması, alternatif olarak da meydan ya da ticari caddeler üzerinde açılması gerekmektedir.
  • İç dekorasyon tasarımlarının tüm bayilikler ile aynı standardı taşıması gerekli olmaktadır.

Bu şartların sağlanması halinde bayilik açmak isteyen adaylara onay verilmektedir. Bayiliklere yönelik sermaye tutarlarının peşin olarak ödenmesi öncelenmekte fakat farklı ödeme olanakları da sunulabilmektedir.

Panço Bayiliklerine Sunulan Destekler Nelerdir?

Panço bayi destekleri, markanın kendi konsept ve standartlarını korumaya yönelik içerikleri sunmaktadır. Bu destek hizmetler, hem bayiliklerin açılışlarına hem de sürdürülmesine yönelik sağlanmaktadır.

Çocuk ve bebek giyim sektöründe çalışmak isteyen yatırımcıların farklı markaların satışını yapmalarına da izin verilmektedir. Fakat bu markaların firma yetkileri tarafından onaylanmış ve kaliteli markalar olmasına önem verilmektedir.

Panço bayilikleri tarafından sunulan diğer destek hizmetler şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Sezon sonu indirim destekleri ile marka müşterilerinin daha kolay ve daha sık alışveriş yapmaları sağlanmaktadır. Bu sayede ürünlerden elde edilen kazançlar artış göstermektedir.
  • Personel desteği ile açılan bayiliklerde çalışılmaya başlanan personellerin satış sürecine ilişkin bilgilendirilmesi sağlanmaktadır. Eğitim destek hizmet süresince yetişmiş personeller ile bayilikler aktif olarak da desteklenmektedir.
  • Reklam desteği ile bayiliklerin ortak reklam politikası ile tanıtılması sağlanmaktadır. Bu reklamlar farklı platformlarda yayınlanarak geniş müşteri yelpazesine ulaşmayı da sağlamaktadır.
  • Bilişim desteği ile satış süreçlerinin daha profesyonel bir biçimde yürütülmesi sağlanmaktadır.
  • Bayiliklerin ürün değişim hakkı ile müşteri memnuniyeti sağlanabilmektedir. Bu destek hizmet de pazarlama sahasını hareketlendirmektedir.

Tüm bu destekler, maliyet tutarları içerisinde verilmekte olup destek hizmet almak isteyenler için ek tutarlar oluşabilmektedir. Bir hizmetin ekstra olup olmama durumu bayiliklere göre değişmekte olup yapılan yüz yüze görüşmelerde belirtilmektedir.

Ayrıca diğer firma Öküz Burger bayiliği başvurusu ve şartları ile ilgili bilgilere bakabilirsiniz.

Panço Bayilik Maliyetleri Nasıl Belirlenir?

Panço bayiliklerinin maliyet tutarları, minimum tutarlar üzerinden hesaplandığında 700.000 TL tutarını bulmaktadır. Bu tutarın içerisine farklı maliyetler eklendiğinde, metre kareler hesaplandığında değişiklik oluşabilmektedir.

Panço bayilik kurulumlarında metre kare hesaplamaları 1000 TL tutarı üzerinden belirlenmektedir. Buradan hareketle en küçük mağazanın kurulumu 100.000 tutarını bulmaktadır.

Bayiliklerin ortalama maliyetleri %100 kar marjı ile kısa sürede karşılanmaktadır. En az 6 ay içerisinde geri dönüşü alınabilen bu maliyet tutarlarının bazı bölgelerde on iki ya da kırk sekiz ay içerisinde alındığı da bilinmektedir.

Panço Bayilik Başvuruları Ne Şekilde Yapılır?

Panço bayiliklerinin başvuruları, internet sitesi üzerinden yapılabilmektedir. Markanın internet sitesinde bulunan başvuru formu ön başvuru niteliğinde olmaktadır. İnsan kaynakları tarafından yapılan ön başvurulara geri dönüş sağlanmaktadır.

İnternet ortamından ön başvuru yapmak istemeyenler için 0212 283 57 15 numaralı hat aranarak randevu talebi oluşturulabilmektedir. Fakat randevu taleplerinin öncesinde başvuru yapan adayların gerekli şartları kabul ediyor olması gerekli görülmektedir.

Panço bayilik başvurularında randevulu görüşmeler içeriğinde adayların firma için uygun olup olmama durumları teyit edilmektedir. Adayların takım çalışmasına yatkın, özverili, girişimci ruha sahip olmaları önem arz etmektedir.

Olumlu ilerleyen başvuruların resmi süreçlerinin tamamlanmasının akabinde mağaza kurulumları yapılmaktadır. Mağazaların metre kareye bağlı değişmekle birlikte ortalama bir ay içerisinde kurulduğu bilinmektedir.

Bir önceki yazımız olan Öküz Burger Bayilik Başvurusu ve Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı