Evde Ek İş

Ordu Evde İş İmkânları, İlanları

Ordu evde iş olanakları fırsatları bakımından, oldukça geniş imkânlar sunabilen bir şehir olmaktadır. Ordu evde iş imkânları, Karadeniz bölgesinde bulunmasından ve kültürel yapısını korumasından dolayı, geniş bir yelpazeye sahiptir. Özellikle bölgede bulunan üniversite ve çeşitli kuruluşlar sayesinde birçok farklı iş ilanı, ilgilenen vatandaşların ilgisine sunulmuştur.

Şehirde özellikle birçok farklı paketleme işi, dikiş-nakış ve kuru baklagil sektörü ön plana çıkan iş alanlarından bir tanesidir. Ordu şehrinde ikamet eden kişilerin, şehrin bölgede ki diğer farklı büyük şehirlerinde yakınlarında bulunması, istihdamı genişletmiş ve değişik fırsatlar sunma imkânı yakalamıştır.

Tokat evde iş imkanları nelerdir? Yazımızı inceleyebilirsiniz.

Ordu Evde İş İlanı Veren Firmaların Çeşitliliği

Evden iş ilanı veren Ordu firmaları genel olarak küçük işletme sahiplerinin ağırlıkta olduğu bir alanı oluşturmaktadır. İşletme sahipleri, özellikle yılın belirli aylarında iş ilanlarında artış yapmakta ve eleman sayısını arttırmaktadır. Verilen iş ilanlarının büyük bir kısmını tütün paketleme, fındık paketleme, dikiş-nakış vb. işlerle uğraşan firmalar tarafından verilmektedir.

Bununla birlikte, şehirde bulunan büyük firmalar ve fabrikalarında evlere iş ilanları yayınladığı görülmektedir. Bu ilanların birçoğuna, tecrübe şartı aranmaksızın başvuru yapılabilmektedir. Ev ekonomisine katkıda bulunmak isteyen veya ek gelir sağlamak amacı güden kişilerin, büyük küçük birçok farklı işletmeden, iş fırsatı bulabilmektedir. Ordu kentinde bulunan, evden iş ilanı veren firmaların, yayınladığı ilanların büyük bir çoğunluğu internet ortamından yayınlanmaktadır. Bununla beraber, yüz yüz doğrudan firma ile görüşülmesi gerek iş ilanları da mevcuttur.

Ordu Evde İş Davetiye Katlayarak Gelir Elde Etmek

Davetiye katlayarak para kazanmak sadece Ordu şehri için değil, birçok şehrimiz için çok popüler ve tercih edilen meslek alanlarından bir tanesidir. Şehirde bulunan birçok farklı davetiye firması, özellikle yaz ve bahar aylarında iş yüklerini azaltmak için evlere sipariş verebilmektedirler.

İşe alınma konusunda, genellikle herhangi bir tecrübe aranmadığı görülmektedir. İşe başvurular, çoğunlukla internet ortamından olmaktadır fakat ilan vermeyen, birçok farklı işletme sahibi de bulunabilmektedir. İşe kabul edilmeniz durumunda, adresinize elden teslim edilecek olan davetiyelerin, uygun bir şekilde katlanması ve istenilen zamanda teslim edilmesi beklenmektedir. Günde 5-6 saat çalışma ile aylık ortalama, 500-800 TL arasında bir ek gelir elde etmek mümkündür.

Fındık Paketleyerek Evden Para Kazanmak

Fındık paketçiliği ile evden gelir elde etmek neredeyse tüm Karadeniz bölgesi için, çok kullanılan ve tercih edilen yöntemlerin başında gelmektedir. Ordu şehri günümüz Türkiye’sinin, fındık üretiminin yüzde 99unu gerçekleştirdiği göz önüne alınacak olursa, fındık toplama ve satma aylarında, özellikle ihtiyaç duyulan elemanlar paketleme elemanlarıdır.

Bunun yanı sıra, fındık toplanıp üreticiden işletmeye aktarıldığında, işletme sahibi fındık paketleme konusunda çoğu zaman yanında eleman çalıştırmak istemez. Bu durumlarda evden iş ilanları yayınlayabilirler. Günde ortalama 6-7 saat çalışma ile aylık 800-1000 TL arasında gelir elde etmek mümkündür.

Evde Çevirmenlik Yaparak Gelir Elde Etmek

Çeviri yaparak evden para kazanmak günümüzde internet ortamında, çok fazla tercih edilen ve yüksek miktarlarda ek gelir oluşturan dallardan birisidir. Türkiye’de yabancı dil bilmek, her türlü iş ilanlarında insanların, kendilerini ön plana çıkartabilmek amacı ile kullandığı bir araç olmaktadır. Bölgede bulunan insanların, İngilizce veya herhangi bir yabancı dil bilme yüzdelerinde ki azlık, bu sektöre talebi oldukça arttırmaktadır.

Ordu evden iş konusunda özellikle iyi bir İngilizceye sahipseniz, bu alanda evden oturarak yüksek miktarlarda ek gelirler elde etmek mümkündür. İş ilanı veren firmaların birçoğunu, çevirmenlik büroları oluşturmakla birlikte çok sayıda makale ve akademik yazılarda verilebilmektedir. İş için çoğunlukla bir tecrübe veya deneme beklenmektedir. Kendinizi kanıtladığınız durumunda, verilen metinleri özgün bir Türkçe ile çevirmeniz beklenir. Bu yol ile günde 7-8 saat çalışma yaparak, ayda ortalama 2000-2500 TL gelir elde etmek mümkündür.

Ayrıca Tekirdağ iş imkanlarına bakabilirsiniz.

Evde Yemek Yaparak Para Kazanmak

Yemek yaparak evden gelir elde etmek genellikle ev hanımlarının tercih ettiği, yüksek ek gelir imkânlı bir evden iş yöntemidir. Özellikle Ordu gibi, kültürel yaşantısı geçmişe dayalı ve günümüze taşınmış şehirlerde, yöresel yemekler yapabilen elemana her geçen gün ihtiyaç artmaktadır.

Yemek yapma işini, tüm Türkiye’de genellikle ev ekonomisine katkıda bulunmak isteyen veya ek gelir imkânı oluşturmak isteyen ev hanımları oluşturmaktadır. İş ilanı veren ve bu sektörde istihdam açan firmalar, çoğunlukla toplu yemek siparişi alan veya şirketlere yemek servisi yapan firmalardır. Bu işletmelerin iş hacimleri büyüdükçe, elemana olan ihtiyaçları da arttığından, düşük maliyetli ve profilli elemanlara ihtiyaçları olmaktadır. Bu sebepten dolayı, evlere sıklıkla iş ilanı verebilmektedirler. İş ilanlarına başvuruların çoğunluğu, internet üzerinden olmakla birlikte, başvuru sürecinde deneme firmalar tarafından deneme süresi teklif edilebilir.

Evde Gelinlik Dikim İşi Yaparak Gelir Elde Etmek

Gelinlik dikerek evden para kazanmak geçmişten günümüze kadar, birçok bu konuda yetenekli insanın, tercih ettiği para kazanma yöntemlerinden bir tanesidir. Genellikle kendini bu yönde geliştirmiş ev hanımları veya eski terziler işe yoğun bir şekilde başvurmaktadır.

İş ilanı veren firmaların büyük bir çoğunluğunu, tasarım atölyeleri ve gelinlik evleri oluşturmaktadır. Ayrıca iş sırasınca müşteri ile doğrudan temasta ve iletişimde olmanız beklenebilir. Ordu evden iş sektörünün en çok kazandıran işlerinden bir tanesidir.

Bir önceki yazımız olan Tokat Evde İş İmkânları, İlanları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı