Krediler

Öğrenciye En Uygun Krediler 2018

Öğrencilerin pek çoğu bankaların kendilerine Kredi vermeyeceği düşüncesi içindedir. Ancak tam tersi olarak bankalar öğrencilere ev hanımlarına çalışmayanlara yada üzerinde herhangi bir gayrimenkulü bulunmayanlara dahi kredi verebiliyor. Özellikle hiçbir gelir belgesi istemeden kredi veren bankalar öğrenciler için bulunmaz bir fırsat oluyor.

Öğrencilere Kredi Veren Bankalar

Kredi verebilmek için bankaların ilk baktığı kriter kişinin kredi notu oluyor. Öğrencilerin kredi notu yüksek olması durumunda ise gelir belgesi istemeden bankalar kredi kullanma hakkı tanıyor. Aynı zamanda esnaf kira geliri olan ya da çiftçilerin pek çoğunun olduğu gibi geliri resmi belgeler ile kanıtlanmayan kişilere dahi artık bankaları kredi verebiliyor. Zaten çoğu bankalar öğrencileri limiti 500 TL ile 1000 TL arasında olan kredi kartı veriyorlar. Öğrenciye kredi veren bankalar verdikleri Kredi limitleri neye göre şu şekilde sıralanabilir;

Göz atabilirsiniz: Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

  • Denizbank 1.000 TL kredi faizsiz bir şekilde öğrencilere ya da herhangi  bir müşterisine veriyor. Verdiği bu 1000 TL ye 12 ay vade seçeneği ile sunduğu için herhangi bir faiz almadan nakit avans gibi kullanma imkanı veriyor.
  • İş Bankası anında kredi kampanyası ile mobil bankacılık üzerinden başvurulması halinde 25.000 TL ye kadar kredi kullanma hakkı veriyor. ancak öğrenciler için bu limit değişkenlik gösterdiği gibi ortalama 5.000 TL olarak belirleniyor.
  • Akbank Direkt Kredi ile 10.000 TL’ye kadar kredi öğrencilere 25.000 TL ye kadar krediyi de diğer kişilere kullanma hakkı veriyor.
  • QNB  Finansbank aynı şekilde mobil uygulama üzerinden öğrencilere 10 bin TL’ye kadar kredi verebiliyor.

İlginizi çekebilir: Öğrenci Kredi Kartı Nasıl Alınır

Öğrencilere kredi veren bu bankaların hepsi eğer öğrencilerin sabit bir geliri olduğunu görürse verdikleri kredi limitlerini daha yükseğe çekebiliyor olur. Öğrenci adına açılmış vadeli hesaplarda para bulunması ya da burs ve kredi gibi imkanlardan yararlanıyor olması öğrencinin daha yüksek miktarda kredi kullanmasını sağlar. Tüm bunların yanı sıra DenizBank %0,99 faiz oranı ile 2.000 TL’ye kadar kefilsiz evraksız ve diğer formalite bulunmadan 48 ay vadeli krediyi öğrencilere sunuyor. bu kampanyadan faydalanmak için KAMPANYA yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra T.C. Kimlik Numarası ve cep telefonu numarası ile birlikte 3280 numarasına gönderilmesi yeterli oluyor.

Bir önceki yazımız olan Emekliye Kredi Veren Bankalar Hangileri? başlıklı makalemizde Denizbank, Emekliye Faizsiz Kredi ve Emekliye Kredi hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı