Krediler

Öğrencilere Kredi Veren Bankalar

Kredi denince aklımıza birçok prosedür ve kriter geliyor. Normal şekilde ihtiyaç kredisinde dahi bankalar kanıtlanabilir aylık gelir getirisi istese de bazı durumlarda bu koşullar esnetilebiliyor. Özellikle bazı iş gruplarında gelir kanıtlamak zorlaşabiliyor örneğin çiftçiler bir üretim gerçekleştirseler de bunu bir fabrika gibi her gelir/gideri kayıt altında tutarak gerçekleştiremiyor. Ama banka nazarında çiftçilere özel krediler sunuluyor. Bunun sebebi ise kredide asıl temel alınan noktanın geri ödeyebilecek kişilere verilmesidir. Peki ”öğrenciler gelir belgesi sunmadan kredi alabilir mi?” bankalardan bankaya değişmekle birlikte öğrenciler gelir belgesi şartını yerine getirmeden de kredi alabilir.

İlginizi çekebilir: Öğrenciler için Cazip Kredi Kartı Seçenekleri

Öğrencilerin Kredi Almasının Yolları

  • Kredi alınmasında en kolay ve etkili yol kefil göstermektir. Çalışan ve düzenli gelir sahibi birini özellikle öğrenci velisini kefil göstererek kolaylıkla kredi alabilir.
  • KBB puanının iyi seviyede olması, bunun yolu ise önce bir KBB puanınız olmasında geçiyor. KBB puanınızın oluşması için kredi kartı alabilir ve düzenli ödemelerle puanınızı artırabilirsiniz.
  • Eğer varsa ailenizden almış olduğunuz destekleri banka nezdinde örnek göstererek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Öğrencilere Özel Krediler

Ziraat Bankası 36 ay vadeli olarak eğitim kredisi veriyor, fakat kredi verme kriterlerinde kefil yada maddi teminat istiyor. Denizbank 2Bin TL’ye kadar kefilsiz 48 ay vade ile kredi imkanı sunuyor. İş Bankası eğitim masrafları için (okul ücretleri vs.) kredi sunuyor bu krediye başvuru için okul gider masraflarınızı belgelendirmeniz gerekiyor. Yapı ve Kredi bankası ise 50Bin Türk Lirasına kadar eğitim kredisi sunmaktadır. Vakıf Bankası ise 40Bin Türk Lirasına kadar eğitim kredisi sunuyor. Odeabank şuan 60 ay vadeli okul masrafları için kredi sunmakta. Her ne kadar şuan bulunan eğitim kredilerini kısaca özetlemiş olsam da bankaların yapmış oldukları kampanyalar sürekli olarak değişmekte. Fakat faiz oranları ve vade sayısı açısından eğitim kredilerinde farklı kredi gruplarından daha düşük faiz uygulanmakta. Eğer eğitim kredisi kullanacaksanız öncelikle banka şubelerine giderek müşteri temsilcileri ile görüşüp kredi kriterleri hakkında net ve doğru bilgi almanızı öneriyorum. Çünkü herkesin maddi profili banka tarafından farklı şekillerde değerlendirilmektedir. Bazen çalışan bir insanın alamadığı kredi tutarını, çalışmayan bir öğrenci rahatlıkla alabilir. Kredi başvurusu yapmak telefonla bile 5 dakikada gerçekleştirilebilir ama önemli olan krediyi alabilmek ve daha da önemlisi alınabilecek kredi için başvuru yapmaktır.

İlginizi çekebilir: Kredi başvurusu neden reddedilir?


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı