Kredi Kartları

Öğrenci Kredi Kartı Nasıl Alınır

Kredi kartı son zamanlarda özellikle tercih edilen gelir olup, bunun nedenlerinden birisi de kredi kartlarının genellikle online alışverişte sıklıkla kullanılması olmaktadır. Özellikle online alışveriş yapan kişiler ise öğrenciler olup, gerek mobil yöntemi ile gerekse bilgisayar ile online alışveriş gerçekleştirmektedir. Tabi ki online alışverişin nedeni ise mağazalara göre daha uygun fiyatlı satış yapmasıdır. Öğrenciler aynı zamanda genellikle ailelerinden gelen gelir ile geçimini sağlamasından kaynaklı olarak, ek paraya ihtiyaçlarının olduğu anda kredi kartını kullanabilirler. Bunun için öğrenci kredi kartı gerekli bir unsur haline gelmiştir. 

Öğrenci Kredi Kartı Nasıl Alınır
Öğrenci Kredi Kartı Nasıl Alınır

Son zamanlarda birçok banka öğrenci kredi kartı vermektedir. Öğrenci kredi kartlarında bankalar limitleri düşük tutsalar da bu çok fazla öğrenciyi rahatsız etmez. Çünkü öğrenciler düşük miktarlar ile geçimini sağlamaktadır. Bu imkan onlara ek gelir olarak fayda sağlayabilir. Peki, öğrenci kredi kartı nasıl alınırve öğrenciye kredi kartı veren bankalar hangileridir gelin inceleyelim.

Öğrenciye Kredi Kartına Başvuru Nasıl Yapılır?

Öğrenciye kredi kartı veren bankaları sizlerle aşağıda paylaşacağız. Bundan önce öğrenci kredi kartı nasıl alınırsizler ile paylaşmak istedik. Bilindiği üzere birçok öğrencinin yaşları itibari ile kredi notları sıfır olmaktadır. Bunun için normal kredi kartı alma olasılıkları ise oldukça düşüktür. Fakat öğrenci kredi kartları ayrı bir seçenek olup, bunun için online sistem üzerinden ya da şubelerden başvuru yapabilirsiniz. Bazı bankalar öğrenci kredi kartı verirken velilerden de imza almaktadır. Buna göre değerlendirme yaparak kredi kartına başvurmalısınız. Şubelerden başvurmanız sizin için daha mantıklı olup, kredi kartına başvurmadan önce öğrenciye kredi kartı veren bankaların imkanlarını değerlendirerek size uygun geleni seçerek başvuru da bulunmalısınız. 

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenci Kredi Kartı Nasıl Alınır
Öğrenci Kredi Kartı Nasıl Alınır

İş Bankası İşte Üniversiteli Kredi Kartı

İş bankasının sunmuş olduğu işte üniversiteli kredi kartı 3 farklı çeşitti bulunmakta olup, bu kartlar ise Temaslı Visa, Temassız Visa ve Aidatsız İşte Üniversiteli kartlardır. Üniversiteliler için bu kart imkanlarından yararlanmak için sizlere tavsiyemiz Aidatsız İşte Üniversiteli kartı kullanmanız gerekmektedir. Çünkü bu kartın aidat olmadığı için avantalıdır. Diğer 2 kartın yıllık aidatı vardır. 

Akbank Axess Eksi26 Kredi Kartı

Akbank’ın sunduğu bu karta 18 ile 26 yaş arasında ki öğrenciler başvuruda bulunabilir. Bu öğrenci kredi kartının yıllık 20 TL aidatı bulunmaktadır. Bu kartta 50 TL ve üzeri alışveril yapmanız halinde hiç fark olmadan 3 taksite bölme imkanınız bulunmaktadır. 

Öğrenci Kredi Kartı Nasıl Alınır
Öğrenci Kredi Kartı Nasıl Alınır

Ziraat Bankası Genç Bankkart Kredi Kartı

Ziraat Bankası Genç Bankkart kredi kartını sadece Kredi Yurtlar Kurumundan burs alan öğrenciler alabilmekte olup, 300 TL’lik limit vermektedir. Fakat limitleri öğrencilerin derecelerine göre artış göstermektedir. Lisans öğrencilerine 500 TL, yüksek lisans öğrencilerine 800 TL, doktora yapan öğrencilere 950 TL limit vermektedir. Eğer ki burs almıyorsanız bu karta sahip olmanız mümkün değildir. 

TEB Bankası ÜniversiTEB Kredi Kartı

TEB Bankasının sunduğu ÜniversiTEB kartın yıllık 9 TL aidat ücreti bulunmakta olup, sizlere 500 ile 1000 TL tutarlarında limit vermektedir. Bu kartın imkanlarından birisi de sistem üzerinden 2 velinizi kayıt ederek onların sizlere havale veya EFT yapmasında işletim ücreti tahsil edilmemektedir. 

Yapı Kredi Bankası Play Card

Yapı Kredi bankasının sunduğu Play Card, 1000 TL’lik limit vermekte olup, 18 yaşı doldurmuş olan kişiler alabilir. Bu kartın yıllık 70 TL kart aidat ücreti bulunmakta olup, eğer ki öğrenci belgenizi bankaya vermeniz durumunda bu ücret sizden tahsil edilmez. Kartın limitini arttırmak için ise kefil göstermeniz gerekmektedir. 


Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı