İş FikirleriPara Kazanma Fikirleri

Oba Döner Bayilik Başvurusu ve Şartları

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Oba Döner bayiliğinin başvuruları için gerekli sermaye tutarının ortalama 80.000 TL tutarında olduğu bilinmektedir. Bu tutar üzerinden maliyetin geri dönüşleri yaklaşık bir yıl içerisinde alınabilmektedir

Oba Döner Evi bayilik açarken gerekli görülen şartların başında minimum 30 metre kare mekan bulunmaktadır. Bu mekanların da araç kullanımından ziyade yayaların kullanım alanlarında olması önerilmektedir.

Bayilik adayları için belirlenen bir diğer şart ise işletme sahibinin işletme ile bizzat ilgilenmesidir. Farklı işletme müdürleri ile çalışmayı planlayan adaylar için başvurular olumsuz olmaktadır. Bu sebeple görüşmelerde konuya ilişkin güven sağlanması gerekmektedir.

ObaDöner Bayiliklerine Verilen Destekler

Oba Döner tarafından bayilerine sunulan destekler, öncelikli olarak markanın yurtiçinde ve yurtdışında kendi kalite standartlarında bayilikler bulundurması amacıyla sunulmaktadır.

Bayiliklere sunulan destek hizmetler, başlangıç sermayesi kapsamında değerlendirilmekte olup ek hizmet almak isteyenler için farklı ödeme planları oluşturulabilmektedir. Firma tarafından sunulan bazı destekler şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Hem girişimcilere hem de personellere sunulan eğitim desteği sürecin başlangıcında ve devamında kolaylaştırıcı etkiler sunmaktadır.
  • Satış ve pazarlama süreçlerinin desteklenmesi ile bayiliklerin kazanç elde etmeleri hızlandırılabilmektedir.
  • Konum belirleme desteği sayesinde bayilikler, en çok müşteri kitlesine ulaşılabilecek alanlarda konumlandırılmaktadır. Bu konumlar belirlenirken gerekli saha çalışmaları da firma yetkilileri tarafından yapılabilmektedir.
  • Mağazaların kurulumları ve standartlara uygun bir biçimde dizayn edilmeleri de doğrudan firma tarafından yürütülmekte olan bir destek hizmet olarak bilinmektedir.

Bu destekler kapsamında, gıda sektöründe yeni başlayanlar işletmeciler için geliştirici hizmetler sunulmaktadır. Sunulan destekler reklam süreçleriyle de desteklenmektedir. Bayilikler için yapılan reklamların müşteri sayısının arttırılmasını sağladığı bilinmektedir.

Ayrıca Nish Kahve bayilik bilgilerine bakabilirsiniz.

Oba Döner Bayilik Maliyetleri

Oba Döner bayiliği almak için oluşan maliyetler, başlangıç aşamasında 80.000 TL olarak hesaplanmaktadır. Bu maliyet tutarı minimum olmakla beraber değişkenlik gösterdiği de bilinmektedir.

Oba Döner bayilik açmak isteyenler için belirlenen minimum tutar üzerinden metre kare hesaplaması yapılmaktadır. Kurulum süreçlerinin değişikliğe uğraması sebebiyle büyük olan mekanların sermaye tutarları da daha yüksek olmaktadır.

Ürün temini, destek hizmetler gibi maliyetlerin de belirlenmesi ile tutar minimum 120.000 TL’yi bulabilmektedir. Başlangıç sürecinde ihtiyaç duyulan tüm ürünler bayiliklere ortak noktalarda temin edilmektedir.

Maliyet tutarları, kar marjının yüksek olması sebebiyle kısa sürede kazanç tutarlarına dönüşebilmektedir. Firmanın reklam payı, isim hakkı bedeli, gelir payı gibi ödemeler almaması sebebiyle firma kurulumunun ardından kazanılan tutarlardan yüksek karlar elde edilebilmektedir.

Oba Döner Bayilik Başvuruları Nasıl Yapılmaktadır?

Oba Döner bayilik başvuruları, yapılırken firmanın internet sistemi üzerinden ön başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Bu ön başvuru formunun içeriğinde kişisel bilgiler ve sermaye tutarlarına ilişkin bilgiler bulunmaktadır.

Ön başvuru formunu dolduran adaylardan şartları sağlamayanlar, ilgili birimler tarafından elenmektedir. Şartları sağlayan adaylar ise telefon ile bilgilendirilerek randevuya davet edilmektedirler.

İnternet üzerinden ön başvuru yapmak istemeyenler için 0532 676 24 79 numaralı hat aranarak bilgi alma olanağı da sunulmaktadır. Bu hat üzerinden gerekli randevular oluşturularak yüz yüze görüşmeler ayarlanmaktadır.

Oba Döner bayilik açmak isteyen adaylar için yüz yüze görüşmeler en önemli aşama olarak bilinmektedir. Bu aşamada firma yetkilileri tarafından sürece ilişkin sorular sorulmakta ve karşılıklı güven ortamının sağlanması amaçlanmaktadır.

Firma yetkilileri ve başvuru yapan adayların karşılıklı olarak anlaşmaya varmaları halinde sözleşmeler hazırlanarak imzalar atılmaktadır. Atılan imzalar ile süreç resmi olarak başlandığı için kurulum hizmetleri de aynı zamanda yapılmaktadır. Ortalama on iki gün içerisinde bayilikler hazır bir şekilde işletmecilere teslim edilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Nish Kahve Bayilik Başvurusu ve Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı