Genel

Netlog Lojistik Personel Alımı Başvurusu

Netlog Lojistik eleman alımı başvuruları her yıl yetkili birimlerce, iş ve bütçe planlamaları paralelinde yapılmaktadır. Firma personel alımı konusunda, ilgili alanda en fazla istihdam sağlayan şirketlerin başında gelmektedir. Şirket bünyesinde bulunan insan kaynakları birimleri, personel alımları konusunda tek yetkili birim olmaktadır. Bu sebeple personeller ile ilgili tüm çalışmalar, insan kaynakları birimlerince yürütülmektedir.

Firma bünyesinde ki boş pozisyonlara verilen iş ilanları, genellikle firma resmi internet sitesinden yapılsa da, popüler iş arama ağları da kullanılabilmektedir. Bu sebeple konu ile ilgilenen vatandaşların sık sık, internet platformlarını takip etmesi gerekmektedir. Firma bünyesine yapılan işçi alımları, genellikle birden fazla aşama da olmaktadır. Bununla birlikte başvuru formlarının temini, bu aşamaların ilkini oluşturmaktadır.

Nef personel alımı bilgilerini yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Netlog Lojistik Personel Alımı Başvuru Formlarına Nasıl Ulaşılır?

Netlog Lojistik eleman alımı başvuru formlarına ulaşmak firmaya başvuruda bulunacak herkesin, kendi sorumluluğu altına bırakılmaktadır. Başvuru formlarının temini, başvuru süreçlerinin ilk aşamasını oluşturmaktadır. Firma insan kaynakları birimleri, başvuru formlarında yer alan bilgiler ile kişilerin, firma yeterliliğinin ön değerlendirmesini yapmaktadır. Bununla birlikte başvuru formlarında başarılı olan adaylar, diğer değerlendirme süreçleri için firmaya davet edilmektedirler. Bu sebeple başvuru formları doldurulurken, adayların oldukça titiz bir çalışma sergilemesi gerekmektedir.

Başvuru formlarının içerdiği bilgiler, adayların niteliklerini ve özlük bilgilerini değerlendirme amacıyla hazırlanmaktadır. Formda yer alan her bilginin teyidi, değerlendirme aşamalarında gerçekleştirilmektedir. Bu sebeple adayların, formları doldururken yalan yanlış bilgiler vermesi, tamamen adayın kendi aleyhine olan bir durumdur. Yanlış bilgilerin tespit edilmesi durumunda, ilgili kişinin başvuru süreci dondurulmakta ve bir daha iş başvuruları kabul edilmemektedir. Firma insan kaynakları birimleri, başvuru formlarını her iş ilanının eklerinde sunmaktadır. Başvuru yapmayı düşünen adaylar, iş ilanlarının eklerine dikkatlice bakıp buradan formları temin edebilirler. Formların temin edilmesinden sonra, en geç teslim tarihine kadar yeni firma birimlerine ulaştırılması gerekmektedir. Bazı durumlarda formlara ulaşamayan adaylar, resmi internet sitesinde bulunan güncel formlardan yararlanabilirler.

Netlog Lojistik Personel Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Netlog Lojistik eleman alımı başvuru koşulları firma bünyesinde ki açık pozisyonlara, başvuru yapacak her adayın sağlaması gereken şartları oluşturmaktadır. Başvuru yapacak her aday, belirtilen koşullara tam uyum sağlaması gerekmektedir. Firma yetilileri başvuru koşullarını oluştururken, firma bünyesine nitelikli insan gücü çekmeyi amaçlamaktadır. Bu sebeple koşulları tam olarak sağlayamayan adayların, başvuruları dikkate alınamamaktadır.

Genel olarak firma başvuru koşulları aşağıda ki gibidir;

 • Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak
 • Lojistik alanında en az 4 yıl tecrübeli olmak
 • Belirtilen şehirlerde yaşıyor olmak
 • Esnek çalışma saatlerine uyum sağlamak
 • Takım çalışmasına yatkın olmak
 • Sorumluluk sahibi olmak
 • Lojistik programlarına hâkim olmak

Netlog Lojistik Personel Alımı Başvuru Belgeleri Nelerdir?

Netlog Lojistik eleman alımı müracaat belgeleri firma bünyesine başvuracak her adayın, temin etmesi gereken belgelerin tümüdür. Firma insan kaynakları birimleri, başvuru yapacak adayın her türlü işlemini gerçekleştirebilmek adına, bazı belgelere ihtiyaç duymaktadır. Belirtilen başvuru belgeleri temin edilmeden, adaylık dahil hiçbir işlem yapılamamaktadır. Bu sebeple adayların, belge temini konusunda oldukça titiz davranması, firma yetkilileri tarafından vurgulanarak söylenmektedir.

Firma yetkilileri tarafından istenilen belgelerin tümü, e-devlet çıktısı halinde teslim edilebilir. Fakat ıslak imzalı olarak istenilen belgeler, çıktıları alındıktan sonra gerekli yerlere imzalatılmalıdır. Genel olarak başvuru belgeleri, aşağıda ki gibidir;

 • İkametgâh adresi
 • 6 adet vesikalık fotoğraf
 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • Sicil kaydı
 • Diploma aslı veya mezuniyet belgesi
 • Sigorta döküm belgesi
 • Başvuru formu

Netlog Lojistik Personel Alımı Staj Başvurusu Nasıl Yapılır?

Netlog Lojistik eleman alımı staj müracaatı yapmak firma resmi internet sitesi üzerinden yürütülmektedir. Netlog Lojistik, ülke genelinde tamamen yerli imkânlarla kurulan büyük bir şirket konumundadır. Bu sebeple milli bilinçle hareket eden firma, her yıl yüzlerce genci staj programlarına dâhil etmektedir. Özellikle lojistik alanında eğitim gören kişiler, firma staj programlarına geleceğe emin adımlar atabilmek için çok sık tercih etmektedir. Firma insan kaynakları birimleri iş planlamaları gereğince, her yıl belirli sayıda kontenjan açmaktadır. Fakat gelen başvuru sayısı, her yıl kontenjan sayısının oldukça üstündedir. Bu sebeple firma yetkilileri staj programları için, çeşitli şartlar getirmektedir.

Firma yetkilileri tarafından belirtilen şartlar, öncelikle okunan bölümün firma işleri ile doğrudan alakalı olmasıdır. Bunun yanı sıra en fazla dikkat çeken koşul yılsonu genel ağırlıklı not ortalamasının en az 2,50 olmasıdır. Belirtilen şartları sağlayan öğrenciler, bahar ve yaz aylarında açılan programlara, resmi internet sitesi kariyer veya personel alımı bölümlerinden özgeçmişleri ile başvurabilirler.

Ayrıca Namet personel alımı şartlarını inceleyebilirsiniz.

Firma Çalışma Koşulları Nasıldır?

Şirket çalışma şartları açısından, bünyesinde barındırdığı personellere oldukça güzel imkânlar vermektedir. Ülke genelinde bulunan lojistik firmalarının aksine, Netlog Lojistik firması yerli ve milli sermayelerle kuruldukları için, yine milli bilinç duyguları içerisinde barındırdığı personele oldukça güzel imkânlar vermektedir. Firma bünyesinde çalışan personeller genellikle, ofis ortamlarında hizmet vermektedir. Bu sebeple personelin çalışma ortamı sıcak ve rahattır.

Firma İnsan Kaynakları Birimine Nasıl Ulaşılır?

Şirket insan kaynakları birimlerine ulaşmak firma resmi internet sitesi üzerinde bulunan, iletişim bölümünde ki bilgiler ile mümkün olabilmektedir. Bunun yanı sıra, firma insan kaynakları birimlerine ulaşmak için, personel alımı ilanlarında bulunan iletişim adreslerine de başvurulabilmektedir. İnternet erişimi olmayan kişiler için, firma genel numarası arandıktan sonra, insan kaynakları birimi ile iletişime geçmek mümkündür.

Bir önceki yazımız olan NEF Personel Alımı Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı