İş FikirleriPara Kazanma Fikirleri

NETAŞ Personel Alımı Başvurusu

NETAŞ eleman alımı başvuruları firma insan kaynakları birimleri tarafından, sürekli olarak değil ihtiyaç halinde yapılmaktadır. Personel alımı konusunda, ülke genelinde hizmet veren firmalar arasında, alanında en fazla istihdam yapan şirketlerden bir tanesi konumundadır. Bu sebeple iş ilanlarında, oldukça sık görülmektedir.

Firma insan kaynakları birimleri, iş ilanlarını genellikle resmi internet sitesinden vermektedir. Fakat bunula beraber, acil iş alımlarında popüler iş arama ağlarını da kullanmaktadır. Bu sebeple başvuru yapmayı düşünen adayların, sık sık internet platformlarını takip etmesi gerekmektedir.

NETAŞ Personel Alımı Başvuru Formlarına Nasıl Ulaşılır?

NETAŞ eleman alımı müracaat formlarına ulaşmak firma bünyesine başvuru yapacak, her adayın temin etmesi gereken ve yerine getirmesi şartlardan ilkini oluşturmaktadır. Firma insan kaynakları birimleri, başvuru formlarını adayların değerlendirilebilmesi amacı ile oluşturmaktadır. Formların içeriğinde adayların özlük bilgileri başta olmak üzere, çeşitli birçok bilgi bulunmaktadır. Firma insan kaynakları birimleri, adayların titizlikle ve doğru bir şekilde doldurduğu formları alıp, firma nitelikleri paralelinde değerlendirdikten sonra, başarılı olan adaylara değerlendirme aşamalarına devam etmek amacı ile şirket bünyesine davet etmektedir. Başvuru formlarını temin edemeyen adayların, adaylık süreçleri durdurulmaktadır. Bu sebeple adayların, başvuru formlarının temininde oldukça titiz ve hızlı olmalarını tavsiye etmektedir.

Firma insan kaynakları birimleri, başvuru formlarını genellikle yayınladığı ilanlar ile birlikte adaylara sunmaktadır. Firma yetkilileri iş ilanlarını yayınlarken, ilan eklerine de gerekli olan bütün dokümanları sunmaktadır. Bu sebeple başvuru yapacak olan adaylar, iş ilanlarını incelediklerinde başvuru formlarına ulaşacaktır. İş ilanlarında ki başvuru formlarına erişemeyen kişiler, resmi internet sitesinden gerekli yerlerle temasa geçerek, istenilen formu temin edebilirler. Hiçbir şekilde formlara erişim sağlayamayan adaylar, insan kaynakları birimleri ile iletişime geçerek, formları talep edebilirler.

Ayrıca Karsan personel alımı bilgilerini inceleyebilirsiniz.

NETAŞ Personel Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

NETAŞ eleman alımı müracaat koşulları firma bünyesine başvuru yapacak her adayın, sağlaması gereken koşulların tümünü kapsamaktadır. Firma insan kaynakları birimleri, şirket bünyesine nitelikli elemanları çekebilmek amacıyla, çeşitli şartlar ve koşullar koymaktadır. Belirtilen şartları sağlayamayan adayların, başvuru süreçleri durdurulmaktadır. Bu sebeple adayların başvuru yapmadan önce, ilan şartlarını detaylıca incelemeleri tavsiye edilmektedir.

Genel olarak başvuru şartları aşağıda ki gibidir;

 • Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak
 • Alanında en az 3 yıl tecrübeli olmak
 • Kodlama alanında yeterli derecede, program bilgisine sahip olmak
 • JAVA kodlama konusuna, iyi derece hâkim olmak
 • İngilizce bilmek
 • Takım çalışmasına yatkın olmak
 • Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olmak

NETAŞ Personel Alımı Başvuru Belgeleri Nelerdir?

NETAŞ eleman alımı müracaat belgeleri başvuru yapan her adayın, eksiksiz temin etmesi gereken belgelerin tümünü oluşturmaktadır. Firma insan kaynakları birimleri, başvuru belgelerini adayların tüm işlemlerini gerçekleştirebilmek adına istemektedir. Bu sebeple adayların belgeleri temin edememesi durumunda, başvuru dâhil herhangi bir işlemi gerçekleşememektedir. Böyle durumlarda, adayların başvuruları da değerlendirme altına alınamamaktadır.

Genel olarak NETAŞ personel alımı başvuru şartları aşağıda ki gibidir;

 • İkametgâh belgesi
 • 6 adet vesikalık fotoğraf
 • Sağlık raporu
 • Başvuru formu
 • Sicil kaydı
 • Sigorta döküm belgesi
 • Askerlik hizmet belgesi
 • Varsa yabancı dil belgeleri
 • Varsa programlama belgeleri
 • Nüfus cüzdan fotokopisi ve aslı

NETAŞ Firması Staj Başvurusu Nasıl Yapılır?

NETAŞ şirketi staj müracaatı yapmak özellikle bilgisayar ve kodlama alanında, öğrencilerin oldukça tercih ettiği şirketlerden bir tanesidir. Firma ülke genelinde, 45 yıllık bir hizmet süresini doldurmuştur. Bu sebeple kodlama ve bilgisayar sektöründe, olduk saygın ve bilinir bir şirket konumundadır. Bundan dolayı öğrenciler, geleceğe emin adımlar atabilmek ve iyi referanslar edinebilmek amacıyla, firma bünyesine staj başvuruları yapmaktadır. Firma insan kaynakları birimleri, firma bünyesine gelecekte istihdam edilecek kişilerin eğitilmesi, tecrübe kazanması ve kazandırılması amaçlarıyla, çeşitli staj programları geliştirmektedir. Belirlenen staj programlarına, belirli kontenjanlar dâhilinde öğrenci kabul edilmektedir.

Firma insan kaynakları birimleri, staj kontenjanlarını iş planlamaları doğrultusunda yapmaktadır. İş planlamalarında belirtilen raporlar doğrultusunda, şirket yetkilileri bütçelere göre bazı kontenjanlar belirlemektedir. Fakat her yıl gelen başvuru sayısı, kontenjanların oldukça üstündedir. Bu sebeple personel alımı ilanlarında, stajyer başvuruları için bazı koşullar getirilmiştir. Bu koşullardan en önemlisi, bilgisayar veya yazılım mühendisliği alanında eğitim görmektir. Belirtilen eğitim koşullarını sağlayan kişiler arasından, not ortalaması 3.00 ve üzeri olan öğrenciler, başvuru yapmak için hak kazanmaktadır. Başvuruların tümü, resmi internet sitesi kariyer bölümünden yapılmaktadır. Özellikle bahar ve yaz aylarında, başvuru yapacak kişiler resmi internet sitesinden, özgeçmişleri ile başvuru yapabilirler.

Firma Çalışma Koşulları Nasıldır?

Şirket çalışma olanakları açısından, oldukça geniş bir yelpazede personellerine hizmet etmektedir. Firmanın iş alanlarının birçoğu yazılım olduğu için, personeller ofis ortamında hizmet vermektedir. Firma bünyesinde çalışan personellerin çoğu, günlerinin büyük bölümünü bilgisayara bakarak sıcak bir ortamda geçirmektedir. Bununla birlikte yönetim kadrosunda hizmet veren kişiler, bilgisayardan daha çok ofis ortamında evrak işleri ile uğraşmaktadır.

Şirket İnsan Kaynakları Birimine Nasıl Ulaşılır?

Firma insan kaynakları birimlerine ulaşmak özellikle başvuru süreçlerinde, vatandaşların oldukça talep ettiği konulardan bir tanesidir. Firma insan kaynakları birimlerine ulaşmak, günümüz internet ağı sayesinde oldukça kolaydır. Konu ile ilgilenen kişiler, resmi internet sitesinde bulunan iletişim numaralarından gerekli yerlere ulaşabilirler. Bununla birlikte personel alımı ilanlarından veya mail yoluyla da gerekli yerlere ulaşılabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Myself Pizza Bayilik Başvurusu ve Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı