Genel

NEF Personel Alımı Başvurusu

NEF bünyesinde çalışmak isteyenlerin talep edilen koşullara uyum sağlaması gerekir. Bu koşullara uyum sağlayanlar, NEF’in resmi internet sitesi üzerinde yer alan NEF personel alımı kısmından açık pozisyonlara başvuru yapabilir. Firmanın insan kaynakları tarafından başvuru değerlendirme sürecinin tamamlanmasından sonra başvuruları onaylananlar işe girebilmeleri için istenilen belgeleri ve evrakları da teslim ederek bütün işlemlerini başarılı bir şekilde bitirebilir.

Namet personel alımı bilgilerine yazımızdan bakabilirsiniz.

NEF İş Başvurusunda Aranan Nitelikler Nelerdir?

NEF iş başvurusunda bulunacakların bazı şartları yerine layıkıyla getirmesi gerekir. Bütün şartlara uyum sağlandıktan sonra markanın internet sitesi üzerinden başvuru formunu doldurarak online başvuru işlemleri yapılabilir. Aşağıda NEF bünyesinde çalışacak kişilerde bulunması gereken özellikler detaylı bir şekilde açıklanmaktadır:

  • İlk olarak markanın açtığı bütün iş pozisyonlarında başvuruda bulunacakların en az 3 yıl çalışıp deneyim kazanmış olmaları gerekir.
  • Bununla birlikte e-ticaret alanında daha önceden faaliyet göstermiş olmak gerekir.
  • Bunun dışında bütün MS Office programlarını profesyonel bir şekilde kullanan adayların başvuruda bulunması gerekir. Özellikle Excel programına hakim olmak aranan niteliklerin arasındadır.
  • Bunun yanı sıra SEO alanında yeterli bilgiye ve donanıma sahip olmak gerekir.
  • Ayrıca MS Dynamics ve Power Bl kullanmış adayların başvuruları değerlendirme altına alınır.
  • Bunun haricinde daha önceden başka bir markanın sosyal platformlarında bulunan blog sayfalarının kontrolünü yapmak ve yönetimini sağlamak gerekir.
  • Aynı zamanda ileri seviyede İngilizce bilinmesi istenilen şartların arasındadır.

Yukarıda verilen özelliklerin adaylarda bulunması durumunda dileyen herkes NEF’in resmi internet adresine üye olup iş başvurusu formunu eksiksiz bir şekilde doldurarak firmanın yetenek kazandırma görevlisine ve işe alım yöneticisine ulaşması sağlanabilir. Bu sayede başvurular değerlendirme altına alınarak başarılı olanların işe alım süreçleri başlatılır.

NEF Seçme Ve Yerleştirme Süreci

NEF seçme ve yerleştirme sürecinde firmanın dikkat ettiği önemli noktalar vardır. Bu hususlardan birisi de başvuruda bulunacakların NEF markasına ve kültürüne uygun nitelikte olmaları gerektiğidir. Bununla birlikte NEF bünyesinde çalışmak isteyenlerin her zaman yetenekli, üretken, yeniliklere açık ve her kültürden bilgiler öğrenebilme kapasitesine sahip olması gerekir.

Bunun dışında NEF markası ile çalışacakların muhakkak üniversitelerin ilgili bölümünden mezun olmaları gerekir. Aynı zamanda bu alanda daha önceden deneyim ve donanım kazanmış olmak da aranan özelliklerin arasındadır. Bütün bu özelliklerin bulunması durumunda başvuruda bulunulduktan sonra NEF başvuru değerlendirme süreçleri adım adım ilerlemeye devam eder.

NEF Adayların Belirlenme Süreci

NEF’in resmi internet sitesine üye olup daha sonra istenilen şartları yerine getirip açık pozisyonlara başvuru yapan kişilerin firma tarafından başvuruları değerlendirme altına alınır. Yetenek kazandırma görevlisi, başvurulun pozisyonların kişiye uygun olup olmadığını kontrol eder. Bunun için de ilk olarak başvuruda bulunan kişiler aranarak görüntülü bir şekilde mülakat aşamasına tabii tutturulur. Bu aşamada detaylı bir şekilde başvurulan pozisyona kişinin ne kadar hâkim olup olmadığı denetlenir. Bu aşamada mülakatı başarılı bir şekilde geçen adaylar daha sonra değerlendirme sürecine alınır. Değerlendirme sürecinde de kişisel analizler yapılarak gerekli kararlar alınır.

NEF Değerlendirme Süreci

NEF kontrol aşamasında ise iş başvurusunda bulunanların tavır ve davranışlarına bakılır. Yani kişilerin hayatlarındaki yaşam tarzı ve düşüncesinin nasıl olduğu kontrol edilerek başvurduğu pozisyonda ne kadar başarılı olabileceği tespit edilir. Bunun için NEF’in resmi internet adresinde yer alan kişilik testinin yapılması istenir. Bu testin sonucunun olumlu olmasına göre başvuruda bulunan adaylar mülakat aşamasına girdirilir. Mülakat aşamasının geçilmesi sonucunda başarılı adaylar arasında gerekli seçimler yapılır.

NEF Mülakat Süreci

NEF’in resmi internet sitesinde bulunan kişilik testinden iyi sonuçlar çıkaran kişiler, yetenek kazandırma görevlisi tarafından aranarak yüz yüze yapılan sözlü sınav aşaması için çağrılır. Adaylar mülakat aşaması için gittikleri zaman yüz yüze olan mülakatta yeteneklerinin neler olduğu ve iş deneyimi hakkında ne kadar donanımlı olup olmadığı kontrol edilir. Mülakatlarda sorulan sorulara istenilen yeterlilikte yanıtlar verildiği zaman işe alım yöneticisi veya yetenek kazandırma görevlisi tarafından seçme aşamalarına geçilir.

NEF Seçme Süreci

NEF belirleme aşamasında ise mülakatta başarılı olan adayların CV’leri detaylı bir şekilde işe alım yöneticisi ve yetenek kazandırma görevlisi tarafından incelenir. CV’ler incelendikten sonra NEF bünyesine en uygun olarak görülen kişinin seçilmesi gerekir. Bu sayede marka ile verimli bir şekilde çalışacak adayların seçilmesi ile bütün aşamalar doğru bir şekilde tamamlanmış olur. Bunun sonucunda işe girmeye hak kazananlar, işe alınabilmeleri için istenilen evrak ve belgeleri de teslim ettikten sonra kariyerlerine yeni deneyimler ekleme şansını elde edebilir.

Ayrıca Mavi Giyim personel alımı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

NEF Referans Kontrolü Süreci

NEF referans kontrolü sürecinde ise başvuruda bulunanların referans olarak gösterdikleri veya sundukları her şey ayrıntılı bir şekilde tek tek incelenir. Bunun için yetenek kazandırma görevlisi, daha net bilgilere ulaşmak amacıyla başvuruda bulunanları yeniden arayarak onlarla sözlü bir şekilde iletişime geçer.

Referans denetim aşamasında da başarılı bir şekilde olumlu sonuçlar elde eden adaylar, yetenek kazandırma görevlisi tarafından aranır ve NEF personel alımı için kendilerinden istenilen evrakları ve belgeleri teslim etmelerini rica eder. Bu sayede bütün aşamaları başarılı bir şekilde geçenler, NEF markası bünyesinde iş hayatlarına başlayarak kariyerlerinde daha fazla ilerlemek için çok fazla deneyimler elde edebilme fırsatını yakalar.

Bir önceki yazımız olan Namet Personel Alımı Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı