Genel

Namet Personel Alımı Başvurusu

Namet eleman alımı başvuruları firma insan kaynakları birimleri tarafından, ihtiyaç doğduğu zamanlarda yayınlanmaktadır. Firma personel alımı konularında, oldukça titiz ve bunun yanı sıra sağduyulu davranmaktadır. Firma ülke genelinde, oldukça geniş istihdam olanakları sunmaktadır. Bu sebeple firma ile alakalı iş ilanları, sık sık adayların karşısında çıkmaktadır.

Firma insan kaynakları birimleri, firma ile ilgili başvuruları genellikle resmi internet sitelerinden yayınlamaktadır. Bununla birlikte, popüler iş arama ağları da çok sık bir şekilde kullanılmaktadır. Bu sebeple başvuru yapmayı düşünen kişilerin, sık sık internet platformlarını kontrol etmelerinde fayda olmaktadır. İlanlarda yer alan başvuru şartlarını sağlayan kişiler, başvurularını belirtilen yerlerden tamamlayabilmektedir.

Ayrıca Mavi Giyim personel alımı bilgilerine bakabilirsiniz.

Namet Personel Alımı Başvuru Formlarına Nasıl Ulaşılır?

Namet eleman alımı müracaat formlarına ulaşmak firma insan kaynakları yetkilileri tarafından, başvuru yapmış olan her adaydan öncelikli olarak istemektedir. Başvuru formlarının içeriğinde, adayların değerlendirilmesi ile ilgili birçok soru bulunmaktadır. Belirtilen sorular, firmaya çekilmek istenilen nitelikli iş gücünün tespit edilmesi ve en iyi şekilde değerlendirilmesi amacı ile hazırlanmaktadır. Başvuru formlarını temin edemeyen veya ulaşamayan adayların, yaptığı başvurular dikkate alınamamaktadır. Bu sebeple adayların, başvuru formlarını temin ederken oldukça hızlı ve titiz olmalarında fayda olmaktadır. Başvuru formlarının içeriklerinin yanlış doldurulması durumunda, belirtilen durum tespit edildiğinde, adayın adaylık süreci başlatılmamaktadır.

Firma insan kaynakları birimleri, başvuru formlarını iş ilanları ile paralel bir şekilde yayınlamaktadır. Firma yetkilileri yayınladıkları ilanların ek kısımlarında, başvuru formlarını da eklemektedir. Başvuru yapacak her aday, başvuru ilanlarının ek kısmından belirtilen formlara erişebilirler. Bununla birlikte formların ilanlardan erişilememesi durumunda, adayların firma insan kaynakları birimleri ile doğrudan temas kurmaları gerekmektedir.

Namet Personel Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Namet eleman alımı müracaat koşulları firma bünyesinde ki herhangi bir işe başvuru yapan kişinin, sağlaması gereken minimum şartları oluşturmaktadır. Başvuru koşulları, firma bünyesine nitelikli personelin çekilebilmesi adına titizlikle hazırlanmaktadır. Bu sebeple boş pozisyonlara başvuru yaparken, belirtilen başvuru şartlarını ve bu şartlara sağlanan uyumlar dikkatle incelenmektedir. Başvuru şartlarını sağlayamayan adayların, başvuruları kabul edilmemekte ve değerlendirme sürecine katılmamaktadır.

Firma bünyesinde ki başvuru şartları, her sene değişse de genel olarak aşağıda ki gibidir;

 • Vasıfsız işler için en az lise mezunu olmak
 • Vasıflı işler için 4 yıllık fakülte mezunu olmak
 • 3 yıl iş tecrübesi sahibi olmak
 • Tercihen yabancı dil bilmek (vasıflı)
 • Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olmak
 • Takım çalışmasına yatkın olmak
 • Esnek çalışma saatlerine uyum sağlamak
 • B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak (vasıflı)

Namet Personel Alımı Başvuru Belgeleri Nelerdir?

Namet eleman alımı müracaat belgeleri başvuru yapan her adayın, temin etmesi gereken dokümanların tümünü oluşturmaktadır. Firma insan kaynakları birimleri, başvuru belgeleri olmadan adayın işlemlerini başlatamamaktadır. Bu sebeple başvuru belgeleri eksik olan kişiler, değerlendirme süreçlerine dâhil edilmemektedir. İstenilen başvuru belgelerinin tümü, kolay ulaşılabilir belgelerden oluşmaktadır. Bununla birlikte belgelerin temini sırasında, e-devlet kapısı kullanılabilmektedir.

Genel olarak başvuru belgeleri aşağıda ki gibidir;

 • İkametgâh belgesi
 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • 3 adet vesikalık fotoğraf
 • Sigorta döküm belgesi
 • Sağlık raporu
 • Onaylı akciğer filmi
 • Askerlik hizmet belgesi
 • Diploma aslı
 • Sicil kaydı

Namet Firması Staj Başvuruları Nasıl Yapılır?

Namet şirketi staj müracaatı yapmak öğrenciler tarafından, çok duyulan bir sektör olmamaktadır. Fakat bunun yanı sıra firma, ülke genelinde ki en büyük gıda tedarikçilerinden bir tanesidir. Bu sebeple firma yetkilileri, gelecek nesilleri yetiştirmek ve firma bünyesine katmak amacı ile çeşitli staj programları oluşturmaktadır. Belirtilen staj programları genellikle, bahar ve yaz aylarında açılmaktadır. Açılan staj programlarına her kesimden, oldukça çok başvuru gelmektedir. Bu sebeple yetkililer programlar için, bazı şartlar getirmektedir.

Firma insan kaynakları birimleri, gelen başvuruları daha rahat değerlendirmek ve kaliteli iş gücünü seçebilmek adına, bazı şartlar getirmektedir. Bu şartlardan en önemlisi, Gıda Mühendisliği veya teknikerliği okumaktadır. Bölüm şartını sağlayan öğrenciler arasından, yılsonu genel ağırlıklı not ortalaması en az 2,50 olan kişiler, firma bünyesine staj başvuruları yapabilmektedir. Staj başvuruları her bahar ve yaz aylarında, resmi internet sitesinden veya personel alımı ilanlarından yapılmaktadır. Bu süreçte adayların, resmi internet sitelerini sık sık takip etmesi gerekmektedir.

Makromarket personel alımı yazısını da inceleyebilirsiniz.

Namet Şirketi Çalışma Şartları Nasıldır?

Namet firması çalışma koşulları açısından, bünyesinde çalıştırdığı personellere oldukça güzel imkânlar sunmaktadır. Öncelikle firmanın hizmet verdiği alan gıda olduğu için, personellerin tümü sağlıklı ve steril ortamlarda hizmet vermektedir. Bunun yanı sıra personellerin hemen hemen hepsi, gıda üretim bantlarında çalışmaktadır. Personeller günün çoğunu ayakta çalışarak geçirmektedir.

Firma İnsan Kaynakları Birimine Nasıl Ulaşılır?

Şirket insan kaynakları birimine ulaşmak oldukça sık talep edilen, özellikle adaylar tarafından istenilen bir durumdur. Her türlü aday ve personel problemleri ile insan kaynakları birimleri ilgilenmektedir. Bu sebeple birimin iletişim numaraları, yetkili kişiler tarafından oldukça talep edilmektedir. Firma insan kaynakları birimlerinin iletişim numaraları, detaylı bir şekilde resmi internet sitesinde bulunmaktadır. Bununla birlikte isteyen adaylar, personel alımı ilanlarından ve sayfalarından, gerekli birimlerin numaralarını elde edebilmektedir. Belirtilen şekilde iletişim numaralarını elde edemeyen adaylar, şirket genel numarasını arayıp oradan insan kaynakları birimleri ile irtibat haline geçebilirler.

Bir önceki yazımız olan Mavi Giyim Personel Alımı Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı