İş FikirleriPara Kazanma Fikirleri

MR Çiğ Köfte Bayilik Başvurusu ve Şartları

MR Çiğköfte bayilik açmak, ortalama 10.000 TL tutarında sermaye gerektirmektedir. Bu sermaye tutarının hazır bulunması halinde Türkiye’nin hemen her bölgesinde bayilik açılabilmektedir.

MR Çiğköfte bayilik hem Türkiye’de hem de Almanya’da var olan fabrikalar tarafından ürün temini gerçekleştirilen bayiliklerdendir. Bu sebeple Türkiye’de toplamda 463 bayilik ile hizmet verilmektedir.

MR Çiğköfte bayilik şartları yalnızca mekan konumunun merkezi noktalardan birinde olması ile sınırlandırılmaktadır. Ürün satışının rahatlıkla yapılabileceği işlek caddeler, ana meydanlar gibi mekan başvuruları kabul edilmektedir.

MR Çiğköfte Bayilik Maliyetleri

MR Çiğköfte bayiliği açmak için oluşan maliyetler, toplamda 12.000 TL olarak belirlenmektedir. Bu tutar içerisinde metre kare başına kurulum bedeli 400 TL olarak belirlenmesi sebebiyle mağazanın büyüklüğüne göre maliyet de değişebilmektedir.

Şube açılması için bu maliyetin üzerine herhangi bir reklam payı ya da gelir payından alınacak oran eklenmemektedir. Yalnızca metrekare üzerinden hesap yapılarak açılış bedeli alınmaktadır. Mekan kurulumları da şirket tarafından karşılanmakta olup herhangi bir bedel alınmamaktadır.

Firma maliyetleri ortalama 6 ay içerisinde geri dönüş sağlamaktadır. Kar marjının yüzde 40 olması sebebiyle maliyetin karşılanmasının akabinde hızlıca kazanç sağlanmaktadır. Bu kazanç tutarları aynı zamanda firma tarafından sunulan desteklerle de sağlanabilmektedir.

Ayrıca Morocco Coffee bayilik bilgilerine yazımızdan bakabilirsiniz.

MR Çiğköfte Bayilik Destekleri Nelerdir?

MR Çiğköfte tarafından bayilere sunulan destekler, firmanın tüm şubelerinde yanı kalitede hizmet verilmesini amaçlayan içerikler sunmaktadır. Firma yetkilileri tarafından belirlenen standartlarla satış yapılmasına yönelik destekler şu şekilde sıralanabilir:

  • MR Çiğköfte bayilik desteklerinden en önemlisi olan eğitim desteği hem başvuru yapan girişimcilerin sahada daha aktif rol almasını sağlamakta hem de personellerin etkin bir biçimde çalışmasına kolaylık sağlamaktadır.
  • Konum belirleme desteği ile firma tarafından satış sürecini hızlandırmak adına en etkin konumlar seçilmekte ve bu sayede müşteri profiline uygun pazarlama teknikleri kullanılabilmektedir.
  • Personel desteği ile yetkin personellerin görevlendirilmesiyle bayiliğin açılış sürecinin akabinde hızlı bir biçimde kazanç sağlanmasına yönelik çalışmalar yapılmaktadır.
  • Lojistik desteği olarak sunulan destek aracılığıyla, bayiliğin ihtiyacı olan miktarda ürün temin edilmesi sağlanmaktadır. Ürün teslimat işlemlerinde herhangi bir nakliye süreci söz konusu olmamaktadır.
  • Ortak reklam desteği ile firmanın tüm bayiliklerini kapsayan reklam politikaları sunulmaktadır. Reklam içerikleri bölgesel olarak değil her bölgeye hitap edecek şekilde belirlenmektedir.

Tüm bu destekler kapsamında girişimcilerin bu sektörde etkin bir biçimde rol alması amaçlanmaktadır. Buna ek olarak firmanın da geniş bir alana yayılarak markalaşma süreci desteklenmektedir.

MR Çiğköfte Başvuruları Nasıl Yapılmaktadır?

MR Çiğköfte bayilik başvuruları, öncelikle firmanın telefon hattı üzerinden yetkili birimlere ulaşılarak yapılmaktadır. Ön başvuru olarak belirlenen telefon görüşmesinde ilgili şartlar görüşülmektedir. Şartların taraflarca onaylanması halinde randevu oluşturulmaktadır.

Randevulu görüşmelerin içeriğinde kişilerin beklentileri görüşülmektedir. Firma yetkililerinin birlikte çalışmak istedikleri girişimci adaylarına sorular yöneltmesi ve akabinde girişimci adaylarının firmadan beklentilerini aktarmaları söz konusu olmaktadır.

Randevulu görüşmelerin olumlu olması durumunda ise protokol anlaşmaları sağlanmaktadır. Bu anlaşmalar resmi süreçleri içermeleri sebebiyle noter onaylı olacak şekilde yürütülmektedir. Her iki tarafın da kabul etiği şartlar yazılı bir şekilde onaylanmaktadır.

MR Çiğköfte bayilik başvurularında sözleşmelerin imzalanmasının ardından mağazaların kurulumlarına başlanmaktadır. Kurulum sürecinde firma tarafından dekorasyon ve mimari süreçler tamamlanmaktadır. Bu süreçte farklı bir maliyet tutarı oluşturulmamaktadır.

Bayilik kurulum işlemlerinde mağazaların iç tasarımları hemen her şubede aynı olacak şekilde belirlenmektedir. Bu durumun takibi ise firma yetkilileri tarafından yapılmakta olup, bayiliğin açılışı kurulumun tamamlanmasının ardından yapılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Morocco Coffee Bayilik Başvurusu ve Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı