İş FikirleriPara Kazanma Fikirleri

Morocco Coffee Bayilik Başvurusu ve Şartları

Morocco Coffee markasının bayiliğini almak için gerekli görülen ortalama sermaye tutarının 150.000 TL civarında olduğu bilinmektedir. Farklı ülkelerin geleneksel kahvelerinin yanı sıra, globalleşen sıcak ve soğuk kahveler de menüler içerisinde yer almaktadır.

Morocco Coffee bayilik almak isteyenlerin en az kırk metre kare ölçüsünde bir mekan belirlemeleri ve belirlenen bu mekanın en az kırk metre kare açık alanının olma şartı bulunmaktadır.

Buna ek olarak girişimcilik yapmak isteyen, kahve sektöründe bulunmuş ya da bulunmamış herkesin başvuruda bulunabilmesine olanak tanınmaktadır. Başvuru sonuçları yapılan görüşmeler sonucunda belirtilecek ve olumlu olması halinde anlaşmalar imzalanabilecektir.

Morocco Coffee Bayilik Açma Maliyetleri

Morocco Coffee bayilik maliyetlerinin tutarları; öncelikle metre kare başına 2.000 TL tutarında olan kurulum ücretinden oluşmaktadır. Şubenin kurulum ücreti minimum 150.000 TL olmakla birlikte, bayiliğin metre karesinin artmasıyla açılış maliyetleri de yükselebilmektedir.

Şubenin reklam gelirleri de bu maliyet üzerinden hesaplanmaktadır. Reklam payları genel marka reklamları üzerinden ayarlanarak belirlenmekte ve kurulum sonrasında herhangi bir pay ayrılmasına gerek kalmamaktadır.

Şubenin satış ve pazarlamaya başlamasının akabinde markanın gelir tutarı üzerinden %3 oranında pay beklentisi bulunmaktadır. Bu oran aylık kazançlara göre değişiklik gösterebilmektedir.

Şube kurulumunun akabinde maliyetlerin kazanca dönüşmesi, 6 ya da on iki ay içerisinde gerçekleşmektedir. Kazanç oluşumu ile birlikte bayilikler, oldukça yüksek kar oranlarıyla karşı karşıya kalmaktadırlar.

Ayrıca Monte Bianco Coffee bayilik bilgilerini inceleyebilirsiniz.

Morocco Coffee Bayiliklerine Hangi Destekler Verilir?

Morocco Coffee bayiliklerine verilen destekler yalnızca markanın kendi büyümesine yönelik değil aynı zamanda yeni girişimci olan adayların da sürecin başlangıcında yaşadıkları zorlukları rahatlıkla aşmaları için verilmektedir.

Marka yetkilileri tarafından bayilik adaylarına sunulan bazı destek hizmetlerden şu şekilde bahsetmek mümkün olmaktadır:

  • Lojistik desteği sağlanarak markanın ürünlerine kısa sürede herhangi bir masraf olmadan ulaşmak mümkün olmaktadır. Bu destek hizmet yalnızca başlangıçta değil bayilik satış hizmetleri süresince devam edebilmektedir.
  • Kurulum desteği ile bayiliklerin, markaya uygun olan tasarım ve konsepte göre hazırlanması sağlanmaktadır. Üstelik bu hazırlık süreçleri tamamen yetkililer ve uzman kişiler tarafından yönetilebilmektedir.
  • Eğitim desteği kapsamında personellere Barista eğitimi verilerek, kahvelerin tüketiciye en güzel biçimde ulaştırılması amaçlanmaktadır. Başlangıç sürecinde yetişmiş personeller ile bu eğitim süreci desteklenmektedir.
  • Satış ve pazarlama desteği ile markanın genel satış prensipleri kapsamında uygulamalar ile bayiliklerin kısa sürede kazanç elde etmesi sağlanmaktadır. Bu süreçte yetkin personeller ile bayilikler desteklenmektedir.

Morocco Coffee bayilik açmak isteyenler bu destekler ile farklı sektörlerden gelmiş olsalar dahi hızlı bir biçimde kafe sektörüne uyum sağlayabilmektedirler.

Morocco Coffee Bayilik Başvuruları Nasıl Yapılır?

Morocco Coffee bayilik başvuruları, öncelikle 0542 571 71 60 numaralı telefon ile ön görüşme yapılarak sağlanmaktadır. Bu ön görüşme esnasında hem firmanın hem de başvuru adayının şartları değerlendirilmektedir.

Telefonla yapılan görüşmelerin olumlu olması halinde, adaylara yüz yüze görüşme için randevu verilmekte ve gerekli mülakatların gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır. Bu süreçlerin tamamlanması sonucunda başvuruların olumlu ya da olumsuz olma durumu başvuru yapan adaylarla paylaşılmaktadır.

Başvurunun olumlu olması halinde resmi imza süreçleri başlatılmaktadır. Konuşulan şartların sözleşme haline getirilmesi ve tarafların bu şartları imzalayarak onaylaması kurulum süreçlerini de başlatmaktadır.

Morocco Coffee bayilik başvuru süreçlerinde resmi işlemlerin ardından başlayan kurulumlar ortalama bir ay içerisinde tamamlanmaktadır. Fakat mekanın büyüklüğüne ve konsept durumlarına göre bu süre daha uzun veya daha kısa sürede de tamamlanabilmektedir.

İç ve dış mimarisi firma yetkilileri ile anlaşmalı firmalar tarafından yapılan bayilik kurulumları, markanın konseptine uygun olarak hazırlanması gereken kurulumlardır. Bu sebeple marka payı ödenerek farklı bir konsept ile satış yapılamamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Monte Bianco Coffee Bayilik Başvurusu ve Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı