İş FikirleriPara Kazanma Fikirleri

Monte Bianco Coffee Bayilik Başvurusu ve Şartları

Monte Bianco markasının bayiliğini almak için belirlenen ortalama sermaye tutarının 400.000 TL ile 500.000 TL aralığında olduğu bilinmektedir. Yerli bir marka olması sebebiyle pek çok kahve markasından daha düşük maliyetler ile başlangıç yapılmaktadır.

Monte Bianco Coffee bayilik başvurusu yapmak için belirlenen şart, minimum 80 metre kare ile 100 metre kare arasında bulunan bir mekan belirlenmesidir. Bu mekanın dış bahçesi olması da şartlar arasında yer almaktadır.

Self-servis tekniği ile hizmet vermekte olan firma bünyesinde, farklı kahve çekirdekleri ile sunulan kahve çeşitleri bulunmaktadır. Bu kahvelerin temini ortak bir noktadan tüm bayiliklere yapılarak ürün kalitesinin dengede tutulması hedeflenmektedir.

Monte Bianco Coffee Maliyetleri

Monte Bianco Coffee maliyetlerinin tutarları; öncelikle firmanın bulunduğu bölge ve mekanın büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir. Metre kare başına değişen kurulum ücretleri alınmaktadır.

İsim hakkı bedeli olarak belirlenen bir tutar olmamakla birlikte şubenin açılış maliyeti olarak verilen minimum tutar 400.000 TL olmaktadır. Bu tutar, konsept kurulumları, başlangıç ürün teminleri ve reklam payları olarak belirtilmektedir.

Bu maliyet tutarlarının akabinde, işletmenin satış ve pazarlamaya başladığı süreçlerden sonra ortalama %4 olacak şekilde gelir tutarından pay alınmaktadır. Bu tutar oran ile belirlendiği için kazancı fazla olan işletmelerden daha fazla gelir payı alındığı söylenebilmektedir.

Reklam tutarı olarak belirlenen tutar ise sermayenin %3ünü oluşturmaktadır. Bu pay da şubenin açılış maliyeti, mağazanın bölge durumu gibi değişkenler ile değişecek bir tutara karşılık gelmektedir.

Ayrıca Moms Lab Baby Kids bayilik bilgilerini inceleyebilirsiniz.

Monte Bianco Coffee Bayiliklerine Hangi Destekler Verilir?

Monte Bianco Coffee bayiliklerine verilen destekler hem bayiliklerinin kısa sürede kazanç sağlamasını amaçlamakta hem de markanın büyümesini sağlamaktadır. Bu sebeple firma yetkilileri tarafından bu destek hizmetler önemsenmektedir.

Sunulan bazı destek hizmetlerden şu şekilde bahsetmek mümkün olmaktadır:

  • Lojistik desteği ile bayiliklerin ihtiyaç duyduğu ürünler ortak merkez tarafından temin edilmektedir. Bu temin sürecinde herhangi bir nakliye arayışına girişmeden ürünleri teslim almak mümkün olmaktadır.
  • Konsept desteği ile firmanın bayiliklerine iç ve dış dekorasyon tasarlama, mimari kurulum gibi destekler vermesi sayesinde süreç hızlı bir şekilde ilerletilmektedir.
  • Şube yetkililerine ve personellere eğitim desteği ile, alanda yeni olan kişilere yönelik tecrübelerin aktarıldığı bilgi paylaşımları yapılmakta ve satış pazarlama süreçlerine ilişkin teorik bilgiler sunulmaktadır.
  • Pazarlama desteği ile başlangıç yapan şubelerin kısa sürede müşteri bulmaları ve kazanç sağlamaları desteklenmektedir.

Monte Bianco Coffee bayilik açmak isteyenler daha önce kafe sektöründe çalışmış olmasa da verilen bu destekler ile kısa sürede başarı elde edebilmektedir. Hem teorik eğitimler hem de pratik örnekler ile bu destek sağlanmaktadır.

Monte Bianco Coffee Bayilik Başvuruları Nasıl Yapılır?

Monte Bianco Coffee bayilik başvuruları, öncelikle firmanın 0212 731 87 30 numaralı hattan aranarak ön görüşmeye ilişkin randevu alınması ve şartların görüşülmesi gerekmektedir. Olumlu geçen telefon görüşmelerinin akabinde randevu oluşturularak yüz yüze görüşmeler de sağlanmaktadır.

Monte Bianco Coffee bayilik başvurusu olumlu ilerleyen müşteriler için yapılan yüz yüze görüşmelerde, kişilerin işlerinin başlarında duracakları teyit edilmektedir. Farklı bir işletme müdürü ile süreci yönetecek olan adayların başvuruları olumsuz sonuçlanmaktadır.

Yüz yüze görüşmelerin de olumlu olması durumunda sözleşmeler imzalanmaktadır. Bu imzalar ile süreç resmi olarak başlatılmış olmaktadır. Firma yetkilileri tarafından yapılan yönlendirmeler ile şube kurulumları başlatılmaktadır.

Markanın şube kurulum süreçleri ortalama bir ayı bulmaktadır. Bir ay sonunda açılışı yapılan şubelerin kar oranını maksimum 6 ay içerinde elde ettikleri bilinmektedir.

Bir önceki yazımız olan Moms Lab Baby Kids Bayilik Başvurusu ve Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı