İş FikirleriPara Kazanma Fikirleri

MNG Kargo Bayilik Başvurusu ve Şartları

MNG Kargo bayilik almak için girişimcilere yönelik sunulan şartlar; 25 yaşını doldurmuş olmak, en az lise mezunu olmak, özgüvenli ve kendinden emin olacak şekilde belirlenmektedir. MNG Kargo bayilik açmak isteyen erkeklerin askerliğini tamamlamış olmaları da şartlar arasında yer almaktadır.

Kargo bayiliği almak isteyenler için yapılması gerekenler öncelikle kargoculuk sektörüne ilişkin bilgi toplanmasıdır. Bu bilgiler, Ulaştırma Bakanlığı bünyesinden detaylı olarak alınabilmektedir. Buna ek olarak kargo bayiliklerine yönelik G3 belgesi şartı da bulunması sebebiyle, bu belgenin kısa sürede temin edilmesi gerekmektedir.

Bayilik açmak için gerekli görülen tutar, 20.000 TL-25.000 TL aralığında olmaktadır. Bu tutarlar, farklı maliyet durumlarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Belirtilen tutar ortalama olarak hesaplanmaktadır.

MNG Kargo Bayilikleri için Aranan Girişimciler Özellikleri

MNG Kargo bayi girişimcilerinde aranan özellikler, belirlenen fiziksel kriterlerin yanı sıra firma yetkilileri tarafından önem verilen bazı kişisel özellikler olarak belirtilmektedir. Bu özelliklerin başında kişilerin girişimci yönlerinin belirgin olması gelmektedir.

MNG Kargo bayiliği açmak isteyen kişilerin kendilerine güvenen ve işinde başarılı olacağına inanan kişiler olmaları beklenmektedir. Anlaşma öncesi görüşmeler esnasında zorlu sorular ile karşı karşıya kalan girişimci adaylarının bu yönleri fark edilebilmektedir.

Bayilik açmak isteyen adayların, kararlı olmaları da önem arz etmektedir. Şube açılış sürecin ve akabinde yaşanacak krizlerin iyi yönetilmesi için firma yetkilileri bu niteliğe oldukça fazla önem vermektedirler.

Türkiye genelinde pek çok şubesi bulunana MNG Kargo, birlikte çalıştığı bayilikler ile takım çalışması halinde olmayı öncelemektedir. Bu sebeple bireysel olarak ilerleyecek girişimcilerden ziyade iş birliğine açık kişilerin tercih edildiği bilinmektedir.

Ayrıca Kahveland bayilik başvurusu ve şartlarına yazımızdan bakabilirsiniz.

MNG Kargo Tarafından Girişimciye Sunulan Destekler Nelerdir?

MNG Kargo girişimci destekleri hem firmanın büyümesi hem de bayiliğin kısa sürede kar elde etmesi için sunulmaktadır. Bu destek hizmetler farklı alanlarda girişimciyi desteklemektedir. Destek sunulan alanlardan şu şekilde bahsetmek mümkün olmaktadır:

  • Eğitim desteği ile kargoculuk sahasında girişimcinin karşılaşabileceği sorunlara, pazarlama tekniklerine, müşteri ilişkilerine yönelik pek çok teorik bilgi verilmektedir. Teorik bilgilerin yanı sıra pratik örneklerle de eğitim süreci desteklenmektedir.
  • Personel desteği ile MNG Kargo bayilik çalışanlarına hem destek verilmekte hem de bayiliklere yönlendirilen yetişmiş elemanlar ile kazanç sağlama süresi hızlandırılmaktadır.
  • Yer seçimi desteği ile bayilik açmak isteyen girişimcilerin hangi alanlarda daha çok kazanç sağlayacaklarına yönelik saha çalışması yapılarak bölge tespitinde bulunulmaktadır.
  • Pazarlama ve satış alanlarında sunulan destek ile bayi yetkilisinin süreci öğrenme aşaması hızlandırılmakta ve bu süreçte herhangi bir kazanç kaybına neden olunmamaktadır.
  • Reklam desteği ile firmanın genel reklam projeleri içerisinde bayiliklere de yer verilerek daha geniş kitlelere ulaşım sağlanmaktadır. Dolayısıyla ekstra reklam bütçesi oluşturmaya gerek kalmadan etkili reklamlar yapılabilmektedir.

Sunulan bu destekler, kargoculuk sektöründe daha önce bulunmamış kişilerin de kısa sürede işi öğrenmesini sağlamakta ve bu sayede herhangi bir kazanç kaybı mağduriyeti yaşanması önlenmektedir.

MNG Kargo Bayilik Başvuruları Nasıl Yapılır?

MNG Kargo bayilik başvuruları yapılırken, öncelikle internet sitesi üzerinden ön başvuruların yapılması gerekmektedir. İlk eleme basamağı olan internet başvurularındaki bilgilere göre telefonla randevu oluşturmak üzere arama yapılmaktadır.

Oluşturulan randevularda firma yetkilileri ile görüşme sağlanmakta ve olumlu ilerleyen görüşmeler sonucunda eğitim, staj dönemi başlatılmaktadır. Bu sürecin tamamlanması ve kişinin bayilik yetkilisi olma yönündeki yetkinliği kazanması sonucunda bayilik teslimi yapılmaktadır.

MNG Kargo bayilik devir tesliminin yapılmasının hemen akabinde satış ve pazarlama süreçleri başlanmaktadır. Ortalama 6-12 ay içerisinde satış süreçleri kazanca dönüşebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Memorial Personel Alımı Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı