Krediler

Mesajla Kredi Veren Bankalar

Bankalar para kiralayarak para kazanan kurumlar malumunuz. Bu yüzden ne kadar hızlı para kiralar ise (yani kredi verirse), o kadar çok kazanır ve o kadar çok kişiye hizmet sunmaya devam eder. Mevcut depo üzerinden döndürülen bu kredi hizmetlerine, yeni havuzlar yaratmak da bankaların en nihai görevidir. Bundan dolayı sms ile kredi veren bankalar gün geçtikçe artmakta ve bu durum da bizlere yeni kredi kapıları çıkarmaktadır. Yani yapılacak işlemler ve seçenekler üzerinden baktığımız zaman, bankaların bu çalışmalarına hızlı bir şekilde çözüm üretmek gerekiyor ve bunun da sms ile oldukça mümkün olduğunu söylüyoruz.

Göz atabilirsiniz: Anında Kredi Veren Bankalar

Mesajla Kredi üst kredi limit bankadan bankaya değişkenlik gösterir, 10.000 TL ila 50.000 TL arasında bir üst limit genel olarak uygulanır. Ayrıca bu hesaplama aylık kayıtlı geliriniz de dikkate alınarak yapılır. Örneğin aylık kayıtlı geliriniz 3 bin TL ise en fazla aylık 1.500 TL aylık kredi taksiti ödeyebileceğiniz bir hesaplama banka tarafından yapılır.

Mesajla Kredi veren Bankalar, Aşağıdaki Tablo Banka adı-Mesaj içeriği-Banka SMS Numarası

 

 

 

 

Ziraat bankası

 

 

 

KREDI yazıp TC Kimlik No, Kredi Tutarı, Vade ve Aylık Net Maaşınız

 

 

 

4747

Yapı kredi bankasıKredi Türü (konut ya da Bireysel) (boşluk) TCKN (boşluk) Aylık Net Geliriniz4411
AkbankKredi yazarak boşluk bırakmalı, TC kimlik numarası4425
DenizbankKredim yazıp TC kimlik numarası3280
ŞekerbankKredi türünü yazarak(KREDİ, KONUT, TAŞIT) Tc kimlik numarası ve aylık geliri yazarak1953
Garanti bankasıT.C. Kimlik Numaranızı, istediğiniz kredi tutarını, vadesini ve aylık belgelenebilir net gelir bilginiz3390
QNB FinansbankT.C. kimlik numaranızı yazmanız yeterli5030
VakıfbankTC KİMLİK NUMARAsı boşluk AYLIK GELİRİ yazarak5724
İş BankasıNAKİT, TC KİMLİK NO, KREDİ TUTARI, AYLIK GELİR4402

 

Mesajla Kredi İçin Nasıl Başvuru Yapılır?

Öncelikle kredi kullanmak istediğiniz bankanın SMS başvuru numarasını ve hangi bilgileri belirterek başvuru yapıldığını yukarıdaki tablomuzdan ya da bankanın internet sitesinden öğrenin.

Bilgileri doğru girdiğinize emin olarak SMS gönderimini yaparak başvurunuzu yapın.

Yaptığınız başvuru ve belirttiğiniz bilgiler doğrultusunda kredi notunuz ile inceleme yapıldıktan sonra başvurunuza yanıt gelecektir.

Gelen yanıt olumlu ise bankanızın belirttiği adımları izleyerek kredinizi kullanabilirsiniz.

Bankacılık işlemlerinde kullanılan ve büyük öneme sahip olan kredi notu, SMS yoluyla kredi başvurularında da dikkate alınan önemli bir veridir. Ayrıca kredi notu 1 ila 1900 puan arasında oluşturulur. Eğer kredi notunuz 1500 ila 1900 arasında ve kayıtlı geliriniz de varsa büyük ihtimalle SMS kredi başvurunuzda olumlu yanıtı alırsınız. Kredi notunuz 0 ile 1099 arasında bulunuyorsa riskli müşteri profilin de olduğunuz için krediniz büyük ihtimalle onaylanmayacaktır. Kredi notunuz 1100 ile 1499 arasında bulunuyorsa, orta riskli müşteri olduğunuz için bankanın onay vermesi için çalışma durumunuz veya maaş bilgileriniz dikkate alınarak değerlendirme yapılır ve ona göre yanıtlanır.

QNB Finansbank Mesajla Kredi Başvurusu

QNB Finansbank SMS ile ihtiyaç kredisi başvurusu 5030’a mesaj gönderilerek anında yapılabilir. Kimlik numaranızı 5030’a mesaj gönderdikten sonra, kredi yanıtınız telefonunuza mesajla gönderilir. SMS sonucu bir ön onaydır. Krediyi çekebilmek için QNB Finansbank şubelerine gidilmelidir. Şubeye kimlik ve gelir belgenizle giderek mobil kredinizi kullanabilirsiniz. Ayrıca krediyi 3 ay sonra ödemeye başlayabilir, kolay ödeme şartlarından yararlanabilirsiniz. SMS ile kredi başvurusu için gönderdiğiniz SMS operatörünüze göre ücretlendirilecektir.

Garanti Bankası Mesajla Kredi

Cep telefonunuzdan kısa mesaj bölümüne girerek, TC kimlik numarası bir boşluk, çekmek istediğiniz kredi miktarı bir boşluk, ödemek istediğiniz vade süresi bir boşluk ve aylık gelir miktarınızı yazıp 3390‘a kısa mesaj olarak göndermek olacaktır.

Denizbank Mesajla Kredi Başvurusu

Denizbank cebimde kredi ile evraksız, sadece kısa mesaj göndererek kredi başvurusu yapılabilir. “KREDİM” yazıp boşluk bıraktıktan sonra “T.C.K.N” yazarak 3280’e SMS göndermek ihtiyaç kredisi başvurunuzu bankaya gönderebilirsiniz. Kısa mesajınız sonrası en fazla 5 dakika içerisinde kredi cevabınız mesaj olarak banka tarafından gönderilir. Cebimde mobil kredi özellikleri;

55.000 TL üst limit

60 aya kadar vade

Kefil yok

Evrak yok

Şekerbank Mesajla Kredi Başvurusu

Şekerbank SMS ile ihtiyaç kredisi başvurusu için “Kredi” boşluk “T.C. kimlik numarası” yazıp 1953’e gönderilmesi yeterlidir. Kredi sonucu mesaj ile 5 dakika içerisinde gönderilir. Şekerbank mobil kredi özellikleri;

100.000 TL üst limit

3 aydan 60 aya kadar vade imkanı

Odeabank Mesajla Kredi

Günde 10 lira ödeyerek nakit hazır kredi kullanmak isterseniz tek yapmanız gereken, telefonunuzun mesajlar bölümüne girerek, NAKİT (boşluk) TC Kimlik Numaranızı yazarak, Odeabank 8444 SMS kredi başvurusu numarasına gönderin ve kolayca hızlı bir şekilde kredi başvurusunda bulunmuş olun.

Odeabank Mesajla Kredi İhtiyaç Kredisi

Odeabank’ta ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak için; yani tüketici kredinizi almaya hakkınız var mı diye öğrenmek için tek yapmanız gereken KREDIM yazmak. Daha sonrasında bir boşluk bırakarak T.C kimlik numaranızı eklemelisiniz. Bir boşluk bırakıp T.C ekledikten sonra 8444’e SMS gönderin ve krediniz olumlu ya da olumsuz olarak değerlendirilsin. Eğer kredi çekmeye hak kazanmışsanız olumlu olarak dönüş yapılacaktır.

İlginizi çekebilir: Faturalı Hatta Kredi Nasıl Alınır?

Akbank Mesajla Kredi Başvurusu

Akbank SMS ile ihtiyaç kredisi başvurusu için 4425’e mesaj atılabilir. “Kredi” boşluk, “T.C.K.N” yazarak 4425’e mesaj gönderip, ne kadar kredi alabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Kredi ile ilgili bilgiler kısa mesajla telefona gönderilir. Krediyi kullanmak için ise gelen mesaj ve kimlik belgeniz ile Akbank şubelerinden birine gitmeniz yeterlidir. Kredi özellikleri;

20.000 TL üst limit

Maksimum vade 36 aydır.

Vodafone ve Avea kullananlar için kredi başvurusu “Kredi” boşluk, “T.C. kimlik numarası” yazarak, 0532 750 25 25’e gönderilmelidir.

TEB Mesajla Kredi Başvurusu

TEB SMS ile pratik kredi başvurusu “T.C. kimlik numarası” yazılıp, 4466’ya mesaj gönderilerek yapılır. Tüm operatörlerden başvuru için 4466’ya mesaj gönderilmelidir. Kredi başvurunuza cevap mesaj ile birkaç dakika içerisinde banka tarafından gönderilir. Gelen cevap ön onay niteliğindedir. Krediyi çekebilmek için nüfus cüzdanı ya da ehliyet ile Şekerbank şubelerine gidilmelidir. SMS ile kredi başvurusu için üst limit 12.500 TL’dir.

Yapı Kredi Mesajla Kredi Başvurusu

Yapı Kredi bankası SMS ile kredi başvurusu için “kredi türü (bireysel ya da konut)” boşluk “T.C.K.N” boşluk “aylık gelirinizi” yazıp 4411’e mesaj göndermek yeterlidir. Konut kredisine ya da bireysel ihtiyaç kredisine SMS ile başvuru yapılabilir. Başvuru sonucu kısa mesajla gönderilir. Mobil kredi için gönderilen mesaj ön onay niteliği taşır. Başvuru sonucu, nüfus cüzdanı, gelir belgesi ve adres gösterir son 3 aya at fatura ya da ikametgah belgesi ile şubeye gidilmelidir.

İş Bankası Mesajla Kredi Başvurusu

İş Bankası mesajla ihtiyaç kredisi başvurusu için 4402’ye mesaj gönderebilirsiniz. “Nakit”, “T.C.K.N”, “kredi tutarı”, “aylık gelirinizi” aralarında başluk bırakarak yazdıktan sonra mesaj gönderip başvurunuzu yapabilirsiniz. Kredi için üst limit 25.000 TL’dir. İsterseniz kredi başvurunuzu İŞCEP uygulamasından, İş Bankası internet sitesinden, 0850 724 0 724 telefon şubesinden, bankamatiklerden ya da İş Bankası şubelerinden de başvuru yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Anında Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı