Güncel

Merkez Bankası 12 Kişi İstihdam Edecek

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası resmi internet sitesi üzerinden yayınlanan ilana göre 12 adet ekonomist alınacağı bildirildi. Yapılacak alım için son başvuru tarihi 15 Kasım saat 17.30 olarak belirlendi.

Personel Alınacak Meslekler

İstihdam edilmek üzere yapılacak sınavda aranılan pozisyonlar şu şekilde;

  • Piyasalar Genel Müdürlüğü’ne 1 kişi
  • Strateji ve Kurumsal Yönetim Genel Müdürlüğü’ne 2 kişi
  • Bankacılık ve Finansal Kuruluşlar Genel Müdürlüğü pozisyonuna alınacak kişi sayısı 2,
  • Araştırma ve Para Politikası Genel Müdürlüğü’ne 5 kişi
  • Yapısal Ekonomik Araştırmalar Genel Müdürlüğü pozisyonuna alınacak kişi sayısı da 2,

Alınacak toplamda 12 kişinin de ekonomist olması gerekiyor. Başvuruyu ise resmi internet sitesi üzerinden belirli bir yol izleyerek yapabilirsiniz.

Merkez Bankası İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Resmi internet sitesi üzerinden başvurmak için öncelikle vesikalık fotoğraflarınızı ‘’JPG’’ yada ‘’PNG’’ formatında, diğer belgelerinizi ise siyah beyaz olması şartı ile ‘’PDF’’ formatında hazırlamalısınız. Daha sonrasında ise başvuru butonuna tıklayarak karşınıza gelen ekranda bulunan alanlara T.C Kimlik No, E-Posta ve güvenlik kodunu yazmalısınız. Bu sayfada mutlaka ‘’Elektronik başvuru kılavuzunu okudum’’ kutucuğunu işaretlemelisiniz. Başvuruya devam emek için giriş tuşuna basın ve şu işlemleri yaparak devam edin;

Açık ilanlar üzerinden başvuracağınız pozisyona tıklayın ve karşınıza çıkan kimlik, askerlik, aile ve öğrenim bilgilerini girin. Devamında ise iletişim bilgileri ile gerekli belgeler sizden talep edilecektir. Gerekli alanları doldurduktan sonra kaydet butonuna tıklayın. Merkez Bankası başvurunuzun etkinleştirmesi için mail adresinize bir onay postası gönderiyor. Son başvuru tarihinden önce bu postayı açıp başvurunuzu onaylamalısınız.

İşe Alım Süreci Nasıl Olacak?

Başvuru yapan kişiler 10 ile 12 Ocak 2018 tarihleri arasında testi yapılacaktır. Bu test öncesinde mail yolu ile kişinin güçlü ve zayıf yönlerini belirlemek amacı ile mail atılarak bazı testler yapılabilir. Test sonrasında ise 15 Ocak ile 16 Mart 2018 tarihleri arasında komisyon mülakatı yapılacak. Bu mülakatta adayların mesleğe hakimiyeti ve sosyo-ekonomik konular hakkında sorular sorulacak. Mülakattan 70 üzerinde puan alan kişiler toplamda hesaplanan başarı puanına göre sıralanacak. Belirlenen bu puanlara göre istihdam edilecek kişiler ilk 12 kişi olarak sıralanıp işe alımı gerçekleştirilecek.

Bir önceki yazımız olan BDDK’dan Fatura Ödeme Merkezi Açıklaması başlıklı makalemizde BDDK hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı