İş FikirleriPara Kazanma Fikirleri

Medicana Personel Alımı Başvurusu

Medicana Hastanesi, Türkiye’de özel hastaneler arasında adını duyurmayı başaran ilk özel hastanedir. Hastanenin profesyonel çalışanları ve uzmanları ile beraber herkesin sağlık alanında tercih ettiği kurumlardan birisidir. Bunun için Medicana Hastanesi, en çok personel alımı yapan hastanelerin arasında ilk sırada yerini alır. Çünkü, hastaneye olan ilgi ve talep yoğun olduğu için çalışanlarının sayısı da o kadar fazladır.  Hastanede çalışmak isteyenler, iş ilanları sitesinden Medicana personel alımı bölümünden açık pozisyonları takip ederek başvurularını yapabilir.

Medicana Hastanesinin Bulunduğu İller

Medicana Hastanesinin yer aldığı iller oldukça fazladır. Çünkü,  hastane yurtdışından da hastaları kabul ettiği için dünyaya adını duyurmayı başarmıştır. Bunun dışında Medicana hastanesinde çalışan personellerin sayısı her geçen gün artmaya devam eder. Yaklaşık olarak Medicana Hastanesi bünyesinde 6000’den fazla personel çalıştırmaktadır. Medicana Hastanesi toplamda 7 ilde yer alır. Bu iller aşağıda şu şekilde verilmektedir:

 • Ankara
 • İstanbul
 • Samsun
 • Konya
 • Sivas
 • Bursa
 • İzmir

Yukarıda verilen illerde her sene çok fazla açık pozisyon bulunmaktadır. Dileyen herkes Medicana Hastanesinin resmi internet sitesinden veya iş ilanlarının yer aldığı sitelerden açık pozisyonları takip ederek kendilerine uygun olan departmanlara başvuruda bulunabilir.

Medicana İş Müracaatı

Medicana Hastanesine başvuruda bulunmak isteyenler, ilk olarak hastanenin işe alımları için ortaya koyduğu koşullara uyum sağlamalıdır. Bütün koşullara uyum sağlayanlar, hastanenin kendi sayfasından veya kariyer sitelerinden açık pozisyonları takip ederek kendi alanlarına uygun olan departmanların başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurmalıdır.

Doldurulan formlar hastanenin insan kaynakları veritabanına gönderilir ve burada detaylı bir şekilde incelenir. İncelenen başvuru formlarında hastanede çalışmak için uygun olan adaylar aranır ve yüz yüze görüşmek için hastaneye çağrılır. Bunun sonucunda da personel alımları gerçekleşmiş olur.

Ayrıca Kent Gıda personel alımı bilgilerine yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Medicana İş Başvurusu Şartları

Medicana Hastanesine müracaat etmek için istenen şartlar vardır. Bu şartların yerine getirilmesinden sonra internet üzerinden online bir şekilde başvuru işlemleri yapılabilir. Aşağıda Medicana Hastanesinde çalışmak için aranan şartlar sırasıyla verilmektedir:

 • Öncelikle adayların her saat diliminde çalışmayı kabul etmesi gerekir.
 • Bununla birlikte hastaların konforunu ve güvenliliğini sağlamada gerekli özeni göstermelidirler.
 • Aynı zamanda erkek adayların muhakkak önceden askerlik görevlerini yapmış olması aranan şartların arasındadır.
 • Bunun dışında hastane içerisinde çalışma düzenine ve temposuna uyum sağlamak gerekir.
 • Bunun yanı sıra gelen hastalarla iyi ilişkiler kurmak da oldukça önemlidir.
 • Ayrıca Medicana Hastanesinde çalışacakların verilen bütün eğitimlere katılması gerekir.

Yukarıda yer alan şartların yerine getirilmesi durumunda insan kaynakları hastanede çalışacak uygun adayları seçerek işe alım sürecini tamamlar.

Medicana Hasta Danışmanı İş Başvurusu

Medicana Hastanesinde hasta danışmanı olarak çalışmak isteyenler, ilk olarak aranan nitelikleri taşımalıdır. Daha sonra istenilen özelliklere sahip olanlar, hastanenin kendi sayfasından veya diğer iş ilanları sayfasından başvurularını yapabilir. Aşağıda Medicana hastanesinde hasta danışmanı departmanına başvuruda bulunmak için yerine getirilmesi gereken şartlar sırasıyla verilmektedir. Bu şartları şu şekilde listeleyebiliriz:

 • Bu pozisyonda çalışmak için muhakkak en az lise mezunu olmak gerekir.
 • Bununla birlikte hastanenin yoğun işlerine uyum sağlamak gerekir.
 • Bunun dışında hastalarla iletişimin de çok iyi ve kuvvetli olmasında yarar vardır.
 • Aynı zamanda dış görünüşe önem verilmesi ve kişisel bakımların yapılması aranan şartların arasındadır.
 • Bunun dışında hastanede ekip arkadaşlarla uyumun sağlanması gerekir.
 • Ayrıca bu pozisyonda çalışacakların 20-30 yaş arasında olması gerekir.

Yukarıda verilen özelliklerin bulunması sonucunda hasta danışmanı pozisyonda çalışmak isteyenler, internet üzerinden iş başvurusu formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurarak gönderebilir.

Medicana Açık Pozisyonlar

Medicana Hastanesinde her sene çok fazla sayıda açık pozisyonlar vardır. Çünkü, hastanenin birçok ilde yer alması ve çok talep görmesinden dolayı çalışanların da fazla olması gerekir. Bunun için Medicana Hastanesi her sene resmi internet sitesinde yer alan insan kaynakları bölümünde açık olan pozisyonları yayınlamaktadır. Aşağıda Medicana Hastanesinin yayınladığı açık pozisyonlar detaylı bir şekilde verilmektedir:

 • Bu sene özellikle uzman doktorların yanında çalışacak hemşirelere ihtiyaç vardır.
 • Bununla birlikte birçok branşta hekimlerin alımları da yapılmaktadır.
 • Aynı zamanda hastanenin hijyenik olması için çok fazla sayıda temizlik personelleri alınacaktır.
 • Bunun dışında depo personeli departmanında da açık vardır.

Yukarıda verilen pozisyonlarda çalışmak isteyenler, hastanenin internet sayfasında yer alan insan kaynakları sekmesinden çalışmak istedikleri pozisyonları seçerek başvurularını online bir şekilde yapabilir.

Medicana Çalışma Prensibi

Medicana Hastanesi, hedefleri doğrultusunda hareket ederek büyük başarılara imza atmıştır. Bunun sonucunda da hastanenin birçok ilde şubesi vardır. Aynı zamanda Türkiye’de özel hastanelerin arasında en çok tercih edilen hastanedir. Bununla birlikte yurtdışından da hastalar Medicana hastanesine gelerek güvenli bir şekilde tedavilerini yaptırmaktadır.

Bütün bu başarılar doğrultusunda Medicana Hastanesi, başarılı çalışma ekipleri ile beraber en üst seviyede hastaların bakımlarını ve tedavilerini yaparak onların güven içerisinde hastanenin hizmetlerinden yararlanmalarını hedefler. Bunun dışında Medicana Hastanesi, hem yurtdışında hem de yurtiçinde bütün hastaneler tarafından örnek alınacak bir hastane olmayı kendilerine ilke edinmiştir. Bununla birlikte Medicana personel alımlarını her zaman yaparak çalışanların sağlık sektöründe kendilerini daha da geliştirip kariyer hayatlarında en üst noktaya çıkmalarına yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Kent Gıda Personel Alımı Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı