Genel

Mavi Giyim Personel Alımı Başvurusu

Mavi Giyim eleman alımı başvuruları insan kaynakları birimleri tarafından, ihtiyaç görülen pozisyonlara devamlı bir şekilde yapılmaktadır. Personel alımı konusunda, giyim sektörünün öncü firmalarındandır. Bu sebeple ülke genelinde firmanın, oldukça geniş bir istihdam ağı bulunmaktadır. Firma yetkilileri personel alımlarında, oldukça titiz bir çalışma yürütmektedir.

Firma insan kaynakları birimleri, iş ilanlarını genellikle resmi internet sitesinden yayınlamaktadır. Bununla birlikte vasıfsız iş ilanlarında, popüler iş arama siteleri de kullanılmaktadır. Bu sebeple firma bünyesine başvuru yapacak adayların, sık sık internet platformlarını takip etmesi gerekmektedir.

Makrobet personel alımı başvurusunu yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Mavi Giyim Personel Alımı Başvuru Formlarına Nasıl Ulaşılır?

Mavi Giyim eleman alımı başvuru formlarına ulaşmak firma bünyesine başvuru yapacak adayların, temin etmesi ve doldurması zorunlu olan belgelerin tümünü oluşturmaktadır. Firma yetkilileri şirket bünyesine nitelikli elemanları çekmek, kaliteli iş gücünün tespit edilmesi ve adayların ön değerlendirmelerinin yapılabilmesi adına, bazı formlar oluşturmaktadır. Formların içeriğinde, adayların özlük bilgilerinden tecrübelerine kadar, çok detaylı bilgiler mevcuttur. Firma yetkilileri istenilen bilgilerin, oldukça titiz ve doğru yanıtlar ile doldurulmasını, adaylardan beklemektedir. Bu sebeple yanlış bilgi veren kişilerin ve formları temin edemeyen adayların, adaylık süreçleri durdurulmaktadır.

Firma insan kaynakları birimleri, başvuru formlarını iş ilanları ile paralel bir şekilde yayınlamaktadır. İş ilanlarının eklerinde, tüm başvuru formları verilmekle birlikte, konu ile ilgilenen adaylar belirtilen eklerden formları indirebilmektedir. Formların indirilmesinden sonra, yine firma yetkililerince belirtilen tarih ve saatlerde teslim dilmesi gerekmektedir. Formlara iş ilanlarından ulaşamayan kişiler, resmi internet sitesinden, güncel formlara erişebilmektedir. Bununla birlikte Mavi Giyim şubelerinin tümünden, elden formları teslim alabilirsiniz.

Mavi Giyim Personel Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Mavi Giyim eleman alımı müracaat koşulları firma bünyesine başvuru yapacak her adayın, sağlaması gereken şartların tümünü oluşturmaktadır. Firma yetkilileri, şirket bünyesinde ki nitelikli elemanları tespit edebilmek adına, şirket görüşü ile paralel bir şekilde şartlar sunmaktadır. Başvuru yapacak her adayın, belirtilen şartları dikkatlice inceleyip o şekilde başvurması tavsiye edilmektedir. Başvuru şartlarını sağlayamayan adayların, adaylık süreçleri başlatılamamaktadır.

Genele olarak personel alımı şartları aşağıda ki gibidir;

 • En az lise mezunu olmak
 • Esnek çalışma saatlerine uyum sağlamak
 • Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olmak
 • Düzgün bir diksiyona sahip olmak
 • Güler yüzlü olmak
 • Takım çalışmasına yatkın olmak
 • Daha önce hiçbir kurumdan, disiplinsizlik sebebi ile atılmamış olmak

Mavi Giyim Personel Alımı Başvuru Belgeleri Nelerdir?

Mavi Giyim eleman alımı müracaat belgeleri başvuru yapacak her adayın, temin etmesi ve eksiksiz teslim etmesi gereken belgelerin tümünü oluşturmaktadır. Firma insan kaynakları birimleri, başvuru belgelerinin tümünü adayların işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi adına istemektedir. Bu sebeple belgeleri tam olmayan adayların, başvuru süreçleri dikkate alınmamaktadır. Bununla birlikte başvuru belgelerinin tümü, e-devlet çıktısı halinde bir araya getirilebilmektedir. E-devlet çıktılarında dikkat edilmesi gereken husus, ıslak imzalı belgelerin gerekli yerlere imzalatılmasıdır.

Mavi Giyim başvuru belgeleri, kabaca aşağıda ki gibidir;

 • İkametgâh belgesi
 • Nüfus cüzdan fotokopisi ve aslı
 • 4 adet vesikalık fotoğraf
 • Sicil kaydı
 • Sağlık raporu
 • Diploma aslı veya ıslak imzalı mezuniyet belgesi
 • Başvuru formu
 • Sigorta dökümü
 • Askerlik hizmet belgesi

Mavi Giyim Firması Staj Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mavi Giyim şirketi staj müracaatı yapmak özellikle giyim sektöründe eğitim gören kişilerin, oldukça tercih ettiği bir durumdur. Firma sadece ülke genelinde değil, tüm dünyada oldukça fazla talep gören bir markadır. Bu sebeple firmanın sahip olduğu saygınlık ve iş gücü, staj programlarına insanların talep göstermesine neden olmuştur. Mavi Giyim firması bünyesine staj başvurusu yapacak kişiler, özellikle iyi referanslar ve kaliteli bir çalışma ortamından dolayı şirketi tercih etmektedir. Bunun yanı sıra firma, nitelikli insan gücü yetiştirmek adına staj programlarına, oldukça güçlü yatırımlar yapmaktadır.

Firma insan kaynakları birimleri, yılbaşında yaptığı toplantılar sonucunda, bazı iş planları hazırlamaktadır. Staj programlarına alınacak kişi kontenjanları, belirtilen iş programlarında ayarlanmaktadır. Fakat firmanın bilinirliği ve saygınlığından dolayı, şirkete gelen staj başvuruları kontenjanların oldukça üstündedir. Bu sebeple firma yetkilileri, kaliteli seçim yapabilmek adına bazı şartlar ve koşullar getirmektedir. Özellikle başvurularda, tekstil mühendisleri ve moda tasarım uzmanları, çok daha fazla tercih edilmektedir. Bu sebeple belirtilen bölümlerde okuyan kişiler, alımlarda diğer insanlara göre bir adım daha öndedir. Firma staj başvurularında, herhangi bir not ortalaması aranmamaktadır. Bununla birlikte konu ile ilgilenen kişiler, firma resmi sitesinde ki personel alımı sayfasından, staj programlarına özgeçmişleri ile başvuru yapabilirler.

Limak İnşaat personel alımına yazımızdan bakabilirsiniz.

Firma Çalışma Koşulları Nasıldır?

Şirket çalışma şartları açısından, personellerine oldukça güzel imkânlar sağlamaktadır. Çalışan personellerin büyük bir çoğunluğu, firmaya ait fabrikalarda istihdam edilmektedir. Özellikle tekstil mühendisleri, giyim ürünlerinin üretilmesi aşamasında aktif rol oynamaktadır. Bunun yanı sıra moda tasarım uzmanları, daha çok ofis ortamlarında hizmet vermektedir. Belirtilen koşulların tümü, personel alımı ilanlarında detaylı bir şekilde anlatılmaktadır.

Şirket Sosyal Hakları Nelerdir?

Firma sosyal hakları konusunda, Mavi Giyim firması çalışan personellerine oldukça geniş bir yelpazede hak tanımaktadır. Bu haklardan en fazla ön plana çıkanı, tüm Mavi Giyim mağazalarından indirimli alışverişlerdir. Fabrikalarda üretim aşamasında çalışan personeller için, yine fabrika tesislerinde kurulan sosyal tesislerden istedikleri gibi yararlanabilirler. Personel alımı aşamalarında, sosyal haklarla ilgili bilgilendirici konuşmalar adaylara yapılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Makromarket Personel Alımı Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı