Evde Ek İş

Mardin Evde İş İmkanları, İlanları

Mardin evde yapılabilecek iş fırsatları gelir elde etmek isteyen ev hanımları, öğrenciler ve ek gelir elde etmek isteyen çalışanlar tarafından tercih edilmektedir. Mardin evde iş imkanları kapsamında sunulan iş seçenekleri, kariyer sitelerinin evde iş imkanları için ayrılmış kısımlarından bulunabilmektedir. Ayrıca firmalar Facebook sayfaları üzerinden de iş ilanları yayınlamaktadır. Evde iş imkanları için firmalar tarafından çok fazla kriter belirlenmemektedir. Çünkü iş imkanlarının pek çoğu el becerisi değil el çabukluğu gerektirmektedir. Bu sebeple başvuru sırasında yaş ve cinsiyet gibi temel bilgilerinizi ve iletişim numaranızı paylaşmanız yeterli olmaktadır. Mardin evde iş imkanlarından bazıları şunlardır:

  • Boncuk işleme işi
  • Kına paketleme işi
  • Takı yapma işi
  • Sabun paketleme işi
  • Sebze kurutma işi

Manisa iş ilanlarına yazımızdan bakabilirsiniz.

Mardin Evde Boncuk İşlemesi İşi

Mardin boncuk dikme işi, tekstil veya çeyiz sektöründeki firmalar tarafından verilmektedir. Firmalar ürünlerinin üretimini yaptıktan sonra bu ürünlerin üzerine yapılan işlemeler için evde iş imkanları açmaktadır. Firmaların üretim yerlerinde eleman çalıştırmak yerine bu işi evlere göndermesinin temel sebebi masrafları azaltmaktır. Boncuk işlemesi işi yaptırmak isteyen firmalar, genellikle tek tek iş görüşmesi ve iş dağıtımı yapmak yerine bir aracıyla anlaşma sağlamaktadır. Yaptığınız başvurunun kabul edilmesi halinde aracılık yapan kişilere giderek gerekli malzemeleri almanız gerekmektedir. Bu sırada firma yetkilileri tarafından işi nasıl yapacağınız da gösterilmekte ve bir numune verilmektedir. Boncuk işlemesi işi, el becerisi gerektiren bir iştir. Çünkü genellikle giyim ürünlerinin üzerine işleme yapmanız gerekecektir. Bu sebeple daha çok ev hanımları tarafından tercih edilen bir iş seçeneğidir. Mardin şehrinde boncuk işlemesi yapılarak aylık 1000 TL’ye kadar kazanç sağlanabilmektedir. Ücretlendirme adet üzerinden yapılacağı için el hızınız kazandığınız geliri etkilemektedir.

Mardin Evde Kına Paketleme İşi

Mardin evlere kına ambalajlama işi veren firmalar, düğün ve nişan organizasyonu yapan firmalar ve kına toptancılarıdır. Firmalardan biriyle anlaşma sağladığınız takdirde tarafınıza kına, paketleme malzemeleri ve terazi teslim edilecektir. Kına paketleme işi kapsamında sizin yapmanız gereken iş ise kınaları paketlemektir. Firmalar her bir pakette kaç gram kına olması gerektiğini bildirmektedir. Bu talimat doğrultusunda kınayı tartarak istenen gramda paketlemeniz gerekmektedir. Kına paketleme işi, el becerisinden ziyade el çabukluğu ile yapılabilen bir iştir. Bu sebeple her kesimden insan tarafından tercih edilebilen bir iş seçeneğidir. Mardin evde iş imkanları arasında bulunan kına paketleme işi ile aylık 1200 TL’ye kadar kazanç sağlanabilmektedir.

Mardin Evde Takı Yapma İşi

Mardin takı hazırlama işi, firmalarla anlaşılarak yapılabileceği gibi kişisel olarak da yapılabilecek bir iş seçeneğidir. Firmalarla anlaşma sağlanması halinde tarafınıza takı malzemeleri temin edilmektedir. Ayrıca firma yapmanızı istediği takı modeline ait bir adet de numune göndermektedir. Takı yapma işi kapsamında bu numune ile birebir aynı takı yapmanız talep edilmektedir. Bu durumda ücretlendirme takı adedi üzerinden yapılmaktadır. Takı yapma işiyle para kazanabileceğiniz bir diğer seçenek, takılarınızı firmalarla anlaşma sağlamadan kendi hesabınıza yapmanızdır. Mardin turistik bir şehirdir ve takıları oldukça talep görmektedir. Bu avantajı kullanarak takı mağazalarıyla anlaşabilir ve ürünlerinizi satabilirsiniz. Takı işini kendiniz yapmanız çok daha fazla kazandıracak bir seçenektir. Bu işe girmeden önce takı mağazalarıyla görüşerek satışlarınızı garanti altına almanız, girişiminizdeki riski en aza indirmenize yardımcı olacaktır.

Mardin Evde Sabun Paketleme İşi

Mardin sabun ambalajlama işi, pek çok şehirde olduğu gibi Mardin’de de oldukça kolay bulunabilen bir iş seçeneğidir. Bu seçenek ile aylık 1000 TL’ye kadar kazanç sağlanabilmektedir. Mardin sabun paketleme işi, el çabukluğu gerektiren bir iştir. Çünkü ücretlendirme adet üzerinden yapılmaktadır. Bu sebeple ne kadar çok paketleme yapılırsa o kadar para kazanılmaktadır. Paketleme işi için gerekli malzemeler firmalar tarafından temin edilmektedir. Sizden talep edilen iş, tarafınıza gönderilen sabunları paketlemenizdir.

Malatya ek iş fırsatlarını da yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Mardin Evde Sebze Kurutma İşi

Mardin evde sebze meyve kurutup satma işi, yörede hava sıcaklığının yüksek olması sebebiyle kolaylıkla yapılabilen bir iştir. Bu işi yapmak için öncelikle firmalarla görüşerek anlaşma sağlamanız gerekmektedir. Ardından kurutma işlemini gerçekleştirerek satış yapabilmektesiniz. Kurutacağınız sebze ve meyveler, firmaların talebine göre değişiklik göstermektedir. Bununla birlikte yörede daha çok dolmalık biber, patlıcan ve domates kurutulmaktadır. Ne kadar para kazanacağınız kuruttuğunuz ürün miktarına ve anlaşma sağladığınız firmaya göre değişiklik göstermektedir. Firmalar ile yapacağınız anlaşma sırasında ne kadar ürün kurutmanız gerektiği de belirlenmektedir. Sebze ve meyve kurutma işinde bir diğer seçenek ise baharat yapmaktır. Biber ve nane gibi ürünleri kurutup baharat toptancılarına satarak da gelir sağlayabilmektesiniz.

İŞKUR Mardin Evde İş İlanları

İŞKUR evde iş fırsatları, ek gelir sağlamak isteyen kişilerin başvuruda bulunabilecekleri diğer seçeneklerdir. Bu seçeneklerden faydalanarak iş bulmak isteyen kişilerin izlemesi gereken adımlar şu şekilde belirlenmiştir:

  • İlk olarak başvuru için İŞKUR kurumu il müdürlüklerine şahsen müracaat edilmesi gerekmektedir.
  • İŞKUR kurumunda tarafınıza bir başvuru belgesi verilecektir.
  • Bu belgeyi doldurarak yetkili kişilere teslim etmeniz gerekmektedir.
  • Sonrasında İŞKUR kurumu yetkilileri başvurunuzu sisteme kaydetmektedir. Sizin için uygun bir iş pozisyonu bulunduğunda tarafınıza mesaj ile bildirim yapılmaktadır.

İŞKUR Mardin evde iş imkanları ile aylık 800 TL civarında bir gelir sağlanabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Manisa Evde İş İmkanları, İlanları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı