İş FikirleriPara Kazanma Fikirleri

Lokma Lokka Bayilik Başvurusu ve Şartları

Lokma Lokka bayilik almak için başvuru yaparak lezzetli lokmalar ile müşterilerinizi buluşturabilirsiniz. 2019 yılında yeni nesil çikolata dolgulu lokma üretimine ve satışına başlayan marka, sıcak ve soğuk içecek seçeneklerine de sahiptir. Lokma Lokka bayilik verilmesi ve menüsüne diğer sevilen tatlı seçeneklerinin de eklenmesiyle birlikte marka kendini büyütmeye başlamıştır. Markanın özellikle yurt dışında şubeleşme hedefi bulunuyor. Bayilik alarak firmaya katılmak isteyen kişiler titiz bir değerlendirme sürecinden geçiriliyor. Her bir ortağın kaliteli firma anlayışında çalışma bekleniyor. Bayilik açılacak olan yerde yeni nesil lokma konseptinin bulunmaması ve yaya trafiğinin olması gerekiyor. Şartları sağlayan kişiler bayiliklerini alabiliyorlar.

Lokma Lokka Bayilik Başvurusunda Hangi Destekler Veriliyor?

Lokma Lokka bayilik almak için başvuruda verilen destekler arasında:

 • Ortak reklam desteği,
 • Bölge koruması,
 • Proje desteği,
 • Personel desteği,
 • Eğitim desteği,
 • El kitabı,
 • Yer seçimi desteği yer alıyor.

Bayilik alan kişilerin markaya gelirden pay ve reklam katılım ücreti ödemelerine gerek yok.

Ayrıca Lezizhan Çiğköfte bayilik bilgilerine bakabilirsiniz.

Lokma Lokka Bayilik Başvurusunda Süreç Nasıl İlerler?

Lokma Lokka bayilik almak için başvuru süreci bayi almak isteyen kişilerin ilgili kişi ile telefon görüşmesi yapmasıyla başlar. Kişiye bayi alımı hakkında detaylı bilgi verilir. Ön görüşme onaylı geçerse, diğer aşamaya geçilir. Diğer aşamada kişilerin bayilik faaliyetlerini devam ettirebilecekleri uygun bir yer seçmeleri beklenir. Seçilen yerde başka lokma konseptinde mağaza bulunmaması şartı aranıyor. Ayrıca en az günlük yaya trafiğinin 10 bin kişi olduğu alanlarda bayilik açılmasına izin veriliyor. Satış rakamları üzerinde yaya ve araç trafiğinin doğrudan önemli bir etkisi olduğu biliniyor. Yer seçimi yapıldıktan sonra marka yetkilisine fotoğraf ve videolar iletiliyor. Marka, yer hakkında araştırma yaptıktan sonra, olumlu veya olumsuz bir cevap veriyor. Uygun yer bulunduysa sıra taraflar arasında sözleşme imzalamaya geliyor. Bu sırada kurulum ve mekan için iç dekorasyon yapılıyor. Mağaza hazır şekilde girişimciye teslim ediliyor.

Lokma Lokka Bayilik Başvurusu için Hangi Şartların Yerine Getirilmesi Gerekiyor?

Lokma Lokka bayilik almak için başvuru şartları başında girişimcinin sahip olması gereken özellikler geliyor. İşletme sahibinin ve varsa ortağının işletmede sürekli bulunması gerekiyor. Kişilerin çevreleri tarafından güvenilir ve esnaf özelliklerine uygun insanlar olarak tanınması da şart. Girişimcinin özelliklerinden sonra seçilen yerin özelliklerine bakılır. Bayilik açılacak olan yerin:

 • Kolay ulaşılabilir,
 • İnsan ve araç trafiği olan,
 • Metrekare açısından yeterli,
 • Önünde basamak olmayan,
 • Açık alanı bulunan,
 • Çevresinde (1 km içinde) başka lokma konseptli yer olmayan,
 • Güvenli,
 • Çevresinde okul, hastane, fırın gibi diğer kurumlar bulunması bekleniyor.

Hem girişimciler hem de seçilen yerin bu özellikleri taşıması, bayinin başarılı olması açısından büyük önem taşıyor.

Lokma Lokka Bayilik Başvurusu Yapmadan Önce Değerlendirilmesi Gerekenler Nelerdir?

Lokma Lokka bayilik almadan önce değerlendirilmesi gerekenler başında kişinin gerçekten bu işi yapıp yapmak istemediğine karar vermesi geliyor. Lokma Lokka bayilik alma işinin kısa dönemli bir iş olmadığından emin olmanız gerekiyor. Başvuru yapmadan önce her zaman ana firmanın koşulları çerçevesinde faaliyet göstermek zorunda olduğunuzu unutmayın. İmzalanan sözleşmede detaylı olarak bu koşulların ne olduğu yazılıdır. Sözleşme aksine davranmak yasal olarak suç teşkil eder ve hukuksal cezai yaptırımı vardır. Bayi sahiplerinin ana marka bilgisi dışında ürün satması, dekor değiştirmesi, yer değiştirmesi ve buna benzer faaliyetlerde bulunması yasaktır. Gereklilikleri yerine getirmediği tespit edilen kişilere ceza puanı kesilebilir ya da doğrudan satın almış oldukları bayiliklerine son verilebilir.

Bir önceki yazımız olan Lezizhan Çiğköfte Bayilik Başvurusu ve Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı