Genel

Limak İnşaat Personel Alımı Başvurusu

Limak İnşaat eleman alımı başvuruları her yıl ihtiyaç olan pozisyonlara, insan kaynakları birimleri tarafından açılmaktadır. Personel alımı süreci, firma yetkilileri tarafından oldukça titiz bir şekilde yürütülmektedir. Limak İnşaat firması, Türkiye’de faaliyet gösteren kendi alanında sektörde öncü firmalardan birisidir. Şirket her yıl yaptığı alımlar ve geniş iş hacmi ile oldukça büyük istihdam kaynakları yaratmaktadır. Özellikle firmanın yurtdışı bağlantıları, nitelikli elemanlar için şirketi, cazibe merkezi haline getirmektedir.

Firma insan kaynakları birimleri, başvuru alımlarını sürekli bir şekilde değil, daha çok ihtiyaç pozisyonlarına göre açmaktadır. Başvuru alımları genellikle firma resmi sitelerinden yapılsa da, çoğu zaman popüler iş arama sitelerinde de yayınlanmaktadır. Bu sebeple konu ile ilgilenen adayların, resmi sitenin yanı sıra internet platformunu da sık sık takip etmesi gerekmektedir.

Ayrıca LC Waikiki personel alımı bilgilerini inceleyebilirsiniz.

Limak İnşaat Personel Alımı Başvuru Formlarına Nasıl Ulaşılır?

Limak İnşaat eleman alımı başvuru formlarına ulaşmak adayların oldukça zorlandığı konulardan bir tanesidir. Başvuru formları firma insan kaynakları birimleri tarafından, firmaya alınacak personellerin ön değerlendirmesini yapabilmek adına oluşturulmuştur. Bu sebeple firmaya başvuru yapacak olan kişilerin, başvuru formlarını temin edip şirkete ulaştırması zorunludur. Firma yetkilileri, kendi alanlarında oldukça yüklü miktarlar da yatırım yaptığından dolayı, işe alınan elemanların nitelikli olmasına oldukça dikkat etmektedir. Bu sebeple başvuru formlarında bu nitelikleri sağlayabilecek sorular, adaylara yöneltilmektedir.

Başvuru formları insan kaynakları birimlerinin, iş ilanlarını yayınlaması ile birlikte aynı ilanların eklerinde adaylara sunulmaktadır. Adaylar iş ilanlarını incelediğinde, başvuru formlarını eklerde göreceklerdir. Başvuru formlarını temin etmek, tamamen adayın sorumluluğu altına bırakılmış bir durumdur. Bu sebeple formları temin edemeyen adayların, başvuruları değerlendirme altına alınmamaktadır. Başvuru formları her ne kadar ilan eklerinde yayınlansa da, bazı durumlarda eklere erişmek mümkün olmayabilir. Bu ve buna benzer durumlarda adayların, doğrudan firma yetkilileri ile temasa geçip formları elde etmesi gerekmektedir.

Başvuru formlarının içeriğinde, adayların özlük bilgileri ve yetenekleri gibi bölümlerden oluşan, bir dizi sorular bulunmaktadır. Firma yetkilileri adaylardan, belirtilen sorulara dürüst ve titiz bir şekilde cevap verilmesine beklemektedir. Başvuru formlarında yer alan bilgilerin değerlendirilmesinin ardından, firmaya uygun görülen kişiler değerlendirme süreci için davet edilmektedir.

Limak İnşaat Personel Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Limak İnşaat eleman alımı başvuru koşulları firma yetkililerinin, nitelikli insan gücünü şirket bünyesine çekme amacıyla oluşturduğu, bütün şartları oluşturmaktadır. Firma bünyesine başvuru yapacak olan her eleman, belirtilen koşulların tümünü sağlaması gerekmektedir. Başvuru yapmış ve koşulları sağlayamayan adayların, değerlendirme süreçleri dikkate alınmamaktadır.

Bu sebeple adayların, başvuru yapmadan önce ilanları çok dikkatli bir şekilde okumaları gerekmektedir. Firma başvuru şartları her yıl değişkenlik gösterse de, kabaca aşağıda ki gibidir;

 • Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak
 • Esnek çalışma saatlerine uyum sağlamak
 • Tecrübeli olmak
 • MS Office programlarına iyi derecede hâkim olmak
 • AutoCAD programını çok iyi bilmek
 • Takım çalışmasına yatkın olmak
 • B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak
 • Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olmak

Limak İnşaat Başvuru Belgeleri Nelerdir?

Limak İnşaat müracaat belgeleri firma insan kaynakları birimi tarafından, başvuru yapan her adaydan istisnasız istenilen belgelerin tümünü oluşturmaktadır. Firma bünyesine başvuru yapacak her adayın, çeşitli işlemleri gerçekleştirebilmek adına belirtilen belgeleri temin etmesi gerekmektedir. Firmanın talep ettiği belgeler, genellikle diğer tüm firmalar ile benzerlik göstermektedir. Bu sebeple adaylar, belirtilen belgeleri bulmakta çok zorlanmamaktadır. Firma tarafından, bahsi geçen belgeleri e-devlet çıktıları da kabul edilebilmektedir. Bu sebeple adaylar, tüm belgeleri internet üzerinden bulabilirler.

Başvuru belgeleri eksik olan adayların, başvuru süreçleri olumlu sonuçlanmış olsa bile iş başı yapamazlar. Bu sebepten dolayı adayların, belge temini konusunda hızlı davranması lehlerine olan bir durumdur. Başvuru belgeleri kabaca aşağıda ki gibidir;

 • Diploma aslı veya mezuniyet belgesi
 • Oda sicil numarası
 • Sigorta dökümü
 • 6 adet vesikalık fotoğraf
 • İkametgâh belgesi
 • Heyet onaylı sağlık raporu
 • Verem savaş dispanseri onaylı sağlık belgesi
 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • Transkript
 • Sicil kaydı

Limak İnşaat Staj Başvuruları Nasıl Yapılmaktadır?

Limak İnşaat staj başvurusu yapmak inşaat alanı ile ilgili bölümlerde okuyan öğrencilerin, çok fazla talep ve merak ettikleri konuların başında gelmektedir. Limak inşaat Türkiye’de faaliyet gösteren, en büyük inşaat firmalarından bir tanesidir. Bu sebeple firma bünyesinde staj yapmak, çoğu üniversiteli öğrencinin talep ettiği bir durum olmaktadır.

Firma yetkilileri geleceğe yatırım yapmak ve nitelikli insan gücü yetiştirmek adına çeşitli staj programlarını her yıl açmaktadır. Firma insan kaynakları birimlerinin, her yılın başında iş planlamaları paralelinde staj kontenjanlarını da belirlemektedir. Firma özellikle bahar ve yaz aylarında, belirlenen kontenjanlara bakarak alımlar gerçekleştirmektedir. Başvuru ilanları ise, resmi internet sitesinden yayınlanmaktadır. Bu sebeple belirtilen aylarda, başvuru yapacak adayların sık sık ilanları kontrol etmesi gerekmektedir.

Firma bünyesinde, staj programına en fazla kabul edilen bölümlerin başında İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık gelmektedir. Eğer bu iki bölümden birisinde okuyorsanız, staj programına kabul edilme konusunda bir adım daha öndesiniz anlamına gelmektedir. Belirtilen bölümlerde, özellikle sektörde oldukça büyük açıklar mevcuttur. Bu sebeple staj programına kabul alan öğrencilerin birçoğu ile stajdan sonra da yola devam edilmektedir. Başvuru yapacak adayların yılsonu genel ağırlıklı not ortalamaları en az 2.00 olmak zorundadır. İlanları resmi sitede, personel alımı bölümünden de takip etmek mümkündür.

Koton personel bilgilerini yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Firma Çalışma Koşulları Nasıldır?

Şirket çalışma koşulları sektörün getirdiği mecburiyetlerle birlikte, genel olarak diğer firmalar ile benzerlik göstermektedir. Fakat inşaat sektörünün genel olarak zorluğu, Limak firması içinde geçerli olmaktadır. Özellikle sahada görev yapan teknik personeller, çoğu zaman açık havada ve günün büyük bir kısmını ayakta, gürültülü bir ortamda geçirmektedirler. Bununla birlikte ofis personelleri, kapalı ortamlarda ofis bünyesinde çalışma hayatlarına devam etmektedirler.

Firma İnsan Kaynakları Birimine Nasıl Ulaşılır?

Şirket insan kaynaklarına ulaşmak çoğu adayın zorlandığı bir konu olmaktadır. Özellikle personel alımı sürecinde, birim ile iletişime geçmek önemli bir avantaj olarak görülmektedir. Firma insan kaynakları birimlerine ulaşmak için, resmi internet sitesinde ki iletişim sayfasını kullanabilir veya iş ilanlarının en alt kısmında bulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan LC Waikiki Personel Alımı Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı