Genel

LC Waikiki Personel Alımı Başvurusu

LC Waikiki eleman alımı başvuruları iş ilanlarında, sık sık adayların karşısına çıkan işlerin başında gelmektedir. LC Waikiki firması, ülke genelinde binlerce şubesi bulunan, saygın bir tekstil firmasıdır. Sadece ülkemizde değil, dünyada Amerika dâhil, birçok ülkede şubeleri bulunmaktadır. LC Waikiki personel alımı yoğunlukla niteliksiz eleman ilanları veren, özellikle satış danışmanı ve tezgâhtarlık alanında yılın birçok ayında, eleman eksiği olan bir firma konumundadır.

Bu sebeple firmanın yayınladığı ilanlara, çok yoğun bir şekilde ilgi gösterilmektedir. Yayınladığı ilanların büyük bir bölümünü, yarı zamanlı işler oluşturduğu için özellikle, üniversite öğrencileri firmaya başvuru yapmaktadır. Normal iş başvuru hacmine, üniversite öğrencileri de eklenince, oldukça yoğun bir başvuru süreci ortaya çıkmaktadır. Eleman ilanları genellikle popüler iş arama ağlarına verilmektedir. Konu ile ilgilenen kişilerin, bu ilanları takip etmesi tavsiye edilmektedir.

Koton personel alımı bilgilerini yazımızdan inceleyebilirsiniz.

LC Waikiki Personel Alımı Başvuru Formları Nerede Bulunur?

LC Waikiki eleman alımı başvuru formlarına ulaşmak oldukça kolaydır. Yılın hemen hemen her ayında ilan yayınlayan firma, sağlanması kolay koşullarıyla geniş bir istihdam sahası yaratmaktadır. Firma yayınladığı başvuruları, müracaat formları üzerinden aldığı için, adayların bu formlara ulaşıp firmaya ulaştırması gerekmektedir. Fakat form doldurma ve firmaya ulaştırma süreci, diğer şirketlerde olduğundan çok daha kolay bir süreçtir. Firma aday başvurularını toplama işini, her ilde bulunan şubelere ve sorumlularına bıraktığı için, işe başvuracak kişi direkt şube ile temasa geçebilmektedir.

Başvuru formları genellikle, yayınlanan ilanlara birlikte internet sitesinde bulunmaktadır. Fakat internet sitesinden, formları elde edemeyen adaylar bulunduğu ilde ki herhangi bir şubeye gidip, formları temin edip elden teslim edebilmektedir. Formlar doldurulurken, adayların dikkatli bir şekilde sorulan her soruya, doğru cevap vermesi beklenmektedir. Değerlendirme süreçleri, her ilin şube sorumluları ile bire bir yapılacağı için değişkenlik gösterebilir. Bu sebeple, formlara verilen cevaplarda dikkatli olunmalıdır.

LC Waikiki Personel Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

LC Waikiki eleman alımı başvuru koşulları nitelikli veya niteliksiz eleman başvurularına göre değişkenlik göstermektedir. Niteliksiz eleman başvurularında şartlar genelde çok daha hafif olurken, nitelikli eleman olarak başvuru yapan adayların sağlamaları gereken koşullar çok daha ağır olmaktadır.

Genel olarak, firmanın adaylardan talep ettiği başvuru şartları şu şekildedir;

 • En az lise mezunu olmak
 • Takım çalışmasına uyum sağlamak
 • Güler yüzlü olmak
 • İletişim becerisinin kuvvetli olması
 • Pozisyona göre tecrübe şartının sağlanması
 • Erkek adaylar için askerlik şartı

LC Waikiki Personel Alımı Başvuru Evrakları Nelerdir?

LC Waikiki eleman alımı müracaat evrakları firma insan kaynakları tarafından belirlenen dokümanların tamamını oluşturmaktadır. Her yıl firmanın iş planlamasına paralel olarak, boş pozisyonlara eleman alımı yapılmaktadır. Şirket yetkilileri başvuru ve değerlendirme süreçlerinden sonra, eleman sigortaları, kayıtları vb. işler için bir takım belgeler talep etmektedir.

İşe kabul edilen adayların, firma tarafından istenilen belgelerin tamamını eksiksiz bir şekilde teslim etmesi gerekmektedir. Belgelerinde eksik bulunan personelin, işe başlama süreci firma tarafından başlatılmamaktadır. İnsan kaynakları birimi tarafından istenilen belgeler, tamamlanması kolay ve adayları zorlamayacak evraklardır.

LC Waikiki personel alımı başvuru evrakları kabaca aşağıda belirtilmiştir;

 • İkametgâh
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Son 6 ayda çekilmiş, 4 adet vesikalık fotoğraf
 • Sicil kaydı
 • Sağlık raporu
 • Başvuru formu
 • Asker tecil kâğıdı yâda askerlik hizmetini yapmış olduğuna dair belge

LC Waikiki Firması Çalışma Şartları Nasıldır?

LC Waikiki şirketi çalışma koşulları çoğu büyük tekstil firması ile benzerlik göstermektedir. LC Waikiki, tüm Türkiye’de bulunan binlerce şubesi ile hizmet veren büyük bir kurumdur. Bu sebepten dolayı, firma hedefleri ve saygınlığı paralelin de çalışanlarına mümkün olduğu kadar iyi imkânlar sağlamaktadır.

İşe başlayan personeller sıcak bir ortamda, genellikle mağaza koşullarında çalışmaktadır. Fakat mesleğin getirdiği koşullar çerçevesinde, günün büyük bir bölümünü ayakta geçirmek durumda kalmaktadırlar. Bu sebeple işe başvuracak kişilerin, koşulları iyi değerlendirmesi gerekmektedir. İş gereği, müşteriler ile doğrudan iletişim halinde bulunan personel, kimi zaman psikolojik olarak yıpranabilmektedir. LC waikiki personel alımı ilanlarında, insan kaynakları birimi, koşullar hakkında çok daha detaylı bilgiler verebilmektedir. Bu sebeple ilanların dikkatli bir şekilde okunması gerekmektedir.

Konya Şeker çalışma koşullarına ve başvurusuna yazımızdan bakabilirsiniz.

LC Waikiki Staj İmkânları Nasıldır?

LC Waikiki staj olanakları özellikle, üniversitelerin işletme, muhasebe, yöneticilik vb. bölümlerinde okuyan öğrenciler tarafından yoğunlukla tercih edilmektedir. Firma Türkiye genelinde, büyük bir mağaza zinciri olduğu için üniversite öğrencilerinin kendilerini geliştirmek adına, ilk tercihlerinden birisi olmaktadır.

Her yıl insan kaynakları birimi tarafından hazırlanan, iş planı ve kontenjanlara göre alımlar yapılmaktadır. Staj programından faydalanmak isteyen öğrencilerin, ayrıca firma tarafından belirtilen koşulları sağlaması gerekmektedir. Bu şartlardan en önemlisi not ortalamasıdır. 2019 yılı staj başvuru şartlarına göre, staj programından yararlanacak olan üniversite öğrencilerinin, yılsonu genel ağırlıklı not ortalaması 4.00 üzerinden en az 3.00 olmalıdır.

Belirtilen koşulu sağlayan öğrencilerden, en başarılı olanları staj programına kabul edilmektedir. Staj programı için başvurular, her yılın yaz ve bahar aylarında resmi internet sitesinden açılmaktadır. Başvuracak adayların, ilanları sık sık takip etmesi tavsiye edilmektedir.

LC Waikiki İnsan Kaynaklarına Nasıl Ulaşılır?

LC Waikiki insan kaynaklarına erişmek resmi siteler sayesinde oldukça kolaydır. İnsan kaynakları birimi ile herhangi bir konuda iletişim kurmak için, LC Waikiki resmi sitesi, iletişim veya insan kaynakları bölümünü kullanabilir. Resmi sitede birim ile ilgili, çok daha detaylı bilgiler mevcuttur. Ayrıca personel alımı aşamalarında, insan kaynakları iletişim numaraları paylaşılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Koton Personel Alımı Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı