Genel

Kuveyt Türk Cebe Havale (CepBank) Yapma

Para gönderme işlemleri için alıcı kişilerin Kuveyt Türk bankası üzerinden hesabı bulunması gerekmiyor. Yapılması gereken tek şey gönderen kişinin internet bankacılığı üzerinden para göndereceği kişinin cep telefonuna para gönderme talimatı vermesi yeterli oluyor. Alıcı ise herhangi bir Kuveyt Türk ATM’sini kullanarak kartsız işlemlerden para çekebilir.

Cebe Havale İşlemleri

CepBank üzerinden havale yapmak için Mobil Şube uygulaması yada internet bankacılığı üzerinden giriş yaparak para transferleri menüsüne gelin. Daha sonrasında ise GSM numarasına para gönderme sekmesine tıklayın. Yapacağınız işlemlerin sıralaması ise şu şekildedir;

  • Cebe para gönderme sayfası üzerinde bulunan kısma para göndermek istediğiniz kişinin telefon numarasını yazmalısınız.
  • Bilgiler kısmında telefon sahibinin adı soyadı ve göndereceğiniz paranın miktarını yazmanız yeterli oluyor.
  • Alıcı kişi ise en yakın Kuveyt Türk ATM’sine giderek cep telefonu numarasını ve T.C Kimlik Numarasını yazarak SMS olarak gelen referans kodu yazması gerekiyor. Son olarak ise kendisine gönderilecek olan miktarı yazılarak para çekme işlemi sonlandırılabilir.
  • Eğer internet bankacılığına giriş yaptığınız halde para gönderemiyorsanız banka şubesine giderek internet bankacılığı üzerinden işlem yapabilmeyi açtırmanız gerekiyor.

Para çekerken dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi ise para gönderme işlemi yapıldıktan 48 saat içerisinde paranın alıcı tarafından çekilmesidir. Eğer bu süre zarfında para çekilmezse gönderilen miktar göndericinin vadesiz TL hesabına geri aktarılır.

Kimler Kuveyt Türk Cebe Havale Yapabilir?

Banka bu işlemleri sadece bireysel müşterilerin yapmasına imkan tanıyor. Diğer yandan günlük para gönderme miktarı en az 500 TL ile 5.000 TL arasında bulunuyor. Gönderilen para Türkiye içerisindeki ATM’lerden çekileceği için sadece TL cinsinden gönderim yapılıyor. Gönderici bu işlemi 10 TL ve katları şeklinde yapılırken yanlış para gönderilmesi halinde işlemler menüsünden iptal edilebilir.

Bu işlemler ile para gönderimi yapılması için bankaların mesai saatini bekletilmesine gerek kalmıyor. Haftanın 7 günü ve 24 saat Kuveyt Türk Cebe para gönderme yapılabilir ve hafta sonu dahi ATM’ler üzerinden para çekme işlemi yapılabilir. Bundan dolayı 48 saatin iş günleri için geçerli olmadığının bilinmesi gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan Kara Listeden Ne Zaman ve Nasıl Çıkılır başlıklı makalemizde kara liste hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı