Krediler

Kuveyt Türk Bankası Tohum Kart ve Tarım POS

Çitçilerin tarım ve hayvancılık alanında işletmelerinin günlük ihtiyaçlarını karşılamalarında kullanacakları nakit imkanını sunan Kuveyt Türk Tohum Kart ödemeyi de kişiye özel olarak belirliyor. Vadeli ödeme imkanının yanı sıra nakit akışını tahsilat dönemine göre ayarlayıp ödeme yapabiliyorsunuz.

Çiftçi Kredi Kartı Tohum Kart Avantajları

Tohum kart ile hayvancılık ve çiftçilik faaliyetinde gerekli olan hammadde ile malzeme alımları yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra zirai faaliyetlerde kullanılan araçların akaryakıt alımları, bakım ve onarımlarını da Tohum Kart ile yapabilirsiniz. Kuveyt Türk kredi kartı avantajlarından faydalanarak üye iş yeri aramaya gerek kalmadan tek çekim tüm alışverişlerde hasat zamanı ödeme imkanı sunuluyor.

Ödemelerinizi hasat dönemi yapabilmeniz için verilen yasal süre 1 yıl ile sınırlı tutuluyor. Anlaşmalı üye işyerlerinden yapılan alışverişlerde ise vade farkı ödenmez. TARSİM ödemeleri Tohum Kart ile yapılırsa vade avantajlarından da faydalanabilirsiniz. Kart ücretinin alınmadığı bu sistemde ertelemeli alışverişlerde alınacak faiz oranı şu şekildedir;

  • Tohum Kart kullanılarak 10.000 TL alışveriş yapıldığı zaman %1,49 faiz oranı üzerinden ödeme günü geldiğinde 11.923,63 TL ödeme yapabiliyorsunuz.

Çiftçilerin yaptıkları harcamaların karşılığını aldığı hasat dönemi rahat ödeme yaptığı ancak ara dönemde nakit para akışı yapamadıkları biliniyor. Bu sistem sayesinde düşük faiz oranları ile ödemeyi 1 yıl erteleyebiliyorsunuz.

Göz atabilirsiniz: Kuveyttürk Bankası Kredi İhtiyacı – Hızlı Onaylı

Tohum Kart ile yapabileceğiniz alışverişler örnek olarak şu şekilde sıralanabilir;

  • Gübre, tohum ve ilaç alımları
  • Sera için yapı malzemeleri
  • Tarım makinaları ve traktör alımları

Yukarıda belirtilen liste tarım ve hayvancılık alanında gider bölümünde en çok pay sahibi olan alanlar olarak belirleniyor. Bunun dışında ufak araç gerek alımları da Tohum Kart avantajlarından faydalanabilir.

Kuveyt Türk Tarım POS Cihazı

Tarım ve hayvancılık malzemeleri satan bir işyeri için Kuveyt Türk Bankası tarafından Tarım POS cihazı sunuluyor. Bu cihaz diğer POS’lardan farklı avantajlara sahip olarak geliyor örneğin ilk avantajı tahsilatı ay sonu gelmeden istediğiniz zaman gerçekleştirebiliyorsunuz.

İlginizi çekebilir: Kuveyt Türk Altın Kart

Tarım POS cihazı ile kredi kartı yada debit kart alışverişlerinin tüm işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Tohum Kart sahibi müşterilere özel kampanyalar bazı dönemlerde sunuluyor. Bu dönemlerde çiftçilerin sizi tercih etmesi için Tarım POS cihazını tercih edip diğer işyerlerinden bir adım öne geçebiliyorsunuz.

Bir önceki yazımız olan Fibabanka Esnaf ve Kobi Kredisi başlıklı makalemizde Fibabanka ve KOBİ hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı