Banka Kartları

Kuveyt Türk Altın Kart

Alışveriş yapılırken vadesiz hesaptaki bakiyeyi yada banka tarafından karta tanınmış olan ek limitin kullanılabildiği Kuveyt Türk Altı Kart VISA veya TROY olarak iki farklı şekilde tercih edilebiliyor. Türkiye’nin yerli ödeme yöntemi olan TROY ile komisyon oranlarının daha düşük olması ülke ekonomisine katkıda bulunduğu için de birçok kişi tarafından tercih ediliyor.

Altın Kart Özellikleri

Haftanın 7 günü ve günün 24 saati yurt içi yada yurt dışında işlem yapılabilen Altın Kart hesap açılışı sırasında kişinin geliri ve kredi notuna göre ek limit imkanı da veriyor. Kuveyt Türk Altın Kart Visa Electron, Maestro/Cirrus, Vpay yada TROY amblemli diğer bankaların POS cihazlarında ve ATM’lerinde de rahatlıkla kullanılabiliyor. Debit Kart ile yapılacak olan alışverişlere izin veren e-ticaret sitelerinde de alışveriş yapma imkanı veriliyor. Kuveyt Türk Altın Kart Avantajları ise şu şekildedir;

  • Yapılan tüm alışverişlerde Altın Puan kazanıyorsunuz ve kazandığınız puanları gram altın olarak kullanabiliyorsunuz.
  • Kuveyt Türk Altın Kart yıllık kart aidatı almadığı için ücretsiz olarak banka müşterilerine sunuluyor.
  • TROY logolu olarak tercih edilen Altın Kart sadece yurtiçinde yapılan alışverişlerde kullanılabiliyor.

İlginizi çekebilir: Kuveyt Türk Cebe Havale (CepBank) Yapma

Vadesiz hesaptaki bulunan paranız ile yaptığınız alışverişlerde %0,35 oranında, ek limit kullanılarak yapılan alışverişlerde %0,1 oranında Altın Puan kazanıyorsunuz. Biriken puanlar Altın Puan Hesabında biriktirildiği için daha öncesinde banka üzerinde bir Altın Puan Hesabı’na sahip değilseniz kart başvurusuyla birlikte hesap otomatik bir şekilde açılır. 10 TL’ye ulaşan Altın Puanlar hesaba otomatik olarak gram altın şeklinde yansıtılır. Bu şekilde hem puan kazanır hem de altın değerlendikçe birikim yapmış olursunuz.

Ek Limit Kullanım Detayları

Altın Kart’a tanımlanacak olan ek limit miktarı Kuveyt Türk Bankası tarafından 250, 500, 750, 1000, 1500 ve en fazla 2.000 TL olarak verilebiliyor. Yapılan harcamalar her ayın 1. yada 15. günü olarak kesim tarihi belirlendikten sonra ekstre olarak tarafınıza gönderiliyor. Eğer hesabınızda nakit bulunuyorsa hesap kesimi yapıldığı anda hesabınızdaki bulunan paradan borç tahsili otomatik olarak yapılmaya başlanılıyor. Yeterli bakiye olmaması halinde ise son ödeme günü hesap kesim tarihinden sonraki 10 gün olarak belirleniyor.

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Genç Bankkart başlıklı makalemizde KYK, Öğrenci Kart ve Öğrenciye Kredi hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı