Banka Kartları

Kredi Kartını Nakite Çevirme Yöntemleri 2020

Kredi kartı kullanımı, dezavantajları, dengesiz kredi kartı kullanımı sonucunda toplumda oluşan sosyo ekonomik çözülmeler ve benzeri diğer durumları önceki yazılarımızda detaylı şekilde anlatmıştık. Kredi kartı kullanımı, kontrol altına alınamazsa, sonuçlarının ne olabileceğini örneklerle açıklamıştık. Kredi kartının yanlış kullanılması nedeni ile milyonlarca kişinin kredi notunun düşmesi veya kara listeye girmesi sebebiyle, kredi kullanma imkânları da ortadan kalkmıştır. Bu durum, insanların olası nakit ihtiyaçlarını karşılamalarında büyük engeller yaratmaktadır. Kredi Kartını Nakite Çevirme Yöntemleri 2020 yılında farklı teknikler ile gelişmiştirJ Ne acıdır ki, böyle bir durumu bile espiri ile anlatmaya çalışıyoruz. Ama maalesef durum şu an bundan ibarettir. Bu yöntemleri ilk kez duyanlar şaşırabilir, daha önce kullananlar ise belki bu yazımızdan yeni ve farklı yöntemler öğrenebilir.

Kredi kartlarında bildiğiniz üzere, nakit avans çekme özelliği var. Genellikle kredi kartı limitinin %10 veya 20 sine tekabül eden bir limit sağlanmaktadır. Örneğin 5.000 TL limitli kredi kartınızdan aylık en az 500 TL nakit avans çekebilirsiniz. Nakit avans limitleri, bankadan bankaya değişkenlik göstermektedir. Nakit avans çekmenin de bazı kuralları ve limitleri bulunmaktadır. Örneğin 2 ay üst üste kredi kartı ekstrenizin asgari ödemesini yapamazsanız, nakit avans özelliği kapatılmaktadır. Ödemenizi yapınca tekrar aktif edilmektedir. Bazı bankalar ise, bu gibi durumlarda kalıcı olarak iptal edebilmektedirler. Kredi Kartını Nakite Çevirme Yöntemleri 2020 yılında çok gelişti diye bahsetmiştik. Şimdi bu yöntemleri sırayla ele almaya çalışacağız.

Kredi Kartını Nakite Çevirme Yöntemleri Hakkında

Banka kredisi çekemeyen, mali sorunlar yaşayan ve acil nakit ihtiyacı olan kişilerin sıkça başvurdukları Kredi Kartını Nakite Çevirme Yöntemleri 2020 yılının en çok yapılan işlemlerinden biridir. Bir nevi, tefecilik sayılsa da, kredi kartı sahibinden ziyade, kredi kartını nakite çevirenler için karlı bir sistemdir. Kredi kartı sahibi, üzerine faiz ödemekte ve acil nakit ihtiyacını bu şekilde gidermektedir. Zaruri ihtiyaçlarını bu şekilde karşılamayı hedefleyen kredi kartı sahiplerinin, en çok yaptıkları işlemlerin başında akıllı telefon ve ziynet eşyası alımı satım işlemleri gelmektedir. Aşağıda bu yöntemlerden bahsedeceğiz ama ondan önce şu önemli noktayı belirtmekte fayda görüyoruz. Son aylarda devlet ve bankalar, bu işlemleri sıkı takibe almıştır. Uygunsuz olarak işaretlenen bu işlemleri, vergi kaçırma olarak gören devlet ve bankalar, tespit ettikleri işlemler için ceza uygulamaktadır. Özellikle Pos cihazı kullanarak yapılan işlemler için dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Kredi kartından nakit avans çekmek

Bankaların tüm kredi kartlarında sağladığı özelliktir nakit avans. Kredi kartı limiti kapsamında, kullanıcılara sunduğu “ acil nakit ihtiyacını” karşılayabilmeleri için sunulan bir özelliktir. Kredi kartından nakit avans çekmek için belirli bir faiz oranı ödemeniz gerekir. Örneğin 1.000 TL nakit avans çekerseniz ve bunu 9 ayda geri ödemek isterseniz, bu para ortalama 1200-1300 lira olarak geri ödenecektir. Ve artı olarak, bir miktar nakit avans çekim ücreti ödemek zorunda kalırsınız ( 50 ila 100 TL arasında ). Bu ücretler ortalamadır. Her bankanın uygulaması farklıdır. Nakit avans çektiğinizde, en az %15- 20 oranında geri ödeme yapacağınızı unutmayın.

Kredi kartını nakite çevirmek

Nakit ihtiyacı olan kişilerin, kredi kartındaki limitlerini belli bir komisyon karşılığında nakite çevirmeleri, son birkaç senedir uygulanan bir yöntem. Açıkçası son 7-8 senedir yoğun olarak kullanılmaya başlanan Kredi Kartını Nakite Çevirme Yöntemleri 2020 yılında tavan yapmıştır. 20-30 liralık küçük nakit ihtiyaçlarını bile bu yöntemlerden biri ile gidermeye çalışan kişiler, az da olsa ihtiyaçlarını giderebilmektedirler. Şimdi bu yöntemlerden en popüler olanları anlatmaya çalışacağız.

Kredi Kartını Nakite Çevirme Yöntemleri 2020

Acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak amacıyla, kredi kartınızdaki limiti nasıl anında nakite çevirebileceğinize dair, birkaç yöntem belirledik ve bu taktikleri sizlerle paylaşmak istiyoruz. Ancak bu yöntemleri uygulamak sizin sorumluluğunuzdadır. Web sitemiz oluşabilecek sorun veya işlemlerden sorumlu değildir.

Forumlara üye olun

Her türlü hızlı alışverişin tek adresi forum ve tartışma platformlarıdır. Kalabalık ve popüler forumlara üye olarak, kredi kartınızı nakite çevirebilirsiniz. Bu gibi forumlarda, kredi kartı olmayıp ta işlem yaptırmak isteyen üyeler ile doludur. Bu talepleri yerine getirerek, kredi kartınızı anında nakite çevirebilirsiniz. Forumlarda yapabileceğiniz işlemlerden bazıları: Fatura ödeme, üyelik ödemeleri, aidat ödemeleri, yurt dışı ödemeleri ve buna benzer birçok işlemi forumlarda yapabilirsiniz.

Kuyumcuları kullanın

En aktif nakite çevirme merkezlerinden biridir kuyumcular. Kredi kartınız ile altın satın alıp, aynı kuyumcuya satıp anında nakite çevirebilirsiniz. Tabi bu alım satım işlemi için, kuyumcuların belli miktarda komisyon aldığını unutmayın ( Pos komisyonu + alım satım farkı ). Diğer ikinci yöntem ise, Hepsiburada, Gittigidiyor gibi sitelerden kredi kartınızla taksit ile altın alıp, kuyumcuda nakite çevirebilirsiniz. Taksit yapılmayan web sitelerinden alışveriş yapıp, bankanızın size sunduğu ek taksit özelliği ile taksitlendirebilirsiniz.

Finans kurumlarını kullanın

Finans kurumu aslında tefecilerdir. Bu gibi insanlar genelde ellerinde pos makinaları ile dolaşıp, sadece bu iş için çalışan kişilerdir. Kredi kartınızı alır, pos makinasından geçirir ve her işlem için komisyon kesip, üzerini nakit olarak size verir. Örneğin 2000 TL tutarında bir alım yapılmış gibi pos makinasından tahsilat yapar ve size 1750 TL nakit verir. Sistem bu şekilde işlemektedir. Bu pek güvenli bir işlem olmasa da, yine de sıkça kullanılan bir yöntemdir.

Telefon alıp satın

En çok kullanılan kredi kartını nakite çevirme yöntemlerinden biridir. Kredi kartı ile akıllı telefon satın alıp, telefonu sıfır cihaz olarak satarak, nakite çevirebilirsiniz. Diğer bir telefon yöntemi ise, akıllı telefona ihtiyacı olanların yerine kendi kredi kartınız ile satın alıp, nakite çevirebilirsiniz.

Kredi kartı puanı toplayın

Bu anlattığımız yöntemleri uygularken, aynı anda kredi kartınızın özelliğine bağlı olarak puan toplayabilirsiniz. Ve bu puanları alışverişlerinizde, uçak bileti alımlarında ve diğer tüm geçerli kurumlarda kullanabilirsiniz. Yalnız bu konuda şüpheli işlem yapmamaya dikkat ediniz. Çünkü bankalar şüpheli işlem tespit ederse, puanlarınızı iptal edebilir. Bu durum yaşanmış bir örnektir.

Başkaları adına alışveriş yapın

Kredi kartı olmayan veya internette güvenlik şüpheleri açısından kullanmak istemeyen kişiler adına belli bir komisyon karşılığında alışveriş yapabilir ve kredi kartınızı nakite çevirebilirsiniz. Başkası adına alışveriş yapabileceğiniz kişileri, yine yukarıda ilk sırada tavsiye ettiğimiz “ forumları kullanın yönteminden faydalanabilirsiniz. Bu tür ihtiyacı olan kişileri ancak bu şekilde veya yakın çevrenizden bulabilirsiniz.

Yurt dışı site ödemelerini yapın

Ebay, Amazon, Aliexpress gibi dünyaca ünlü alışveriş sitelerini kullanmayan kaldı mı? Bu sitelerin adını duymayan kalmadığına eminiz. Ve özellikle son 2 senedir, hemen herkesin alışveriş yaptığı sitelerdir. Hem fiyatların uygun olması, hem hızlı kargo ile gelmesi ( 15 ila 20 gün arasında ) , hem de alışveriş sisteminin güvenilir olması nedeni ile sıkça tercih edilmektedir. Bu sitelerden alışveriş yapmak isteyenlere yardımcı olarak, kredi kartınızı nakite çevirebilirsiniz. Bu yöntem en etkili yöntemlerden biridir.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartınız Kaybolduysa Yapmanız Gerekenler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı