Genel

Koton Personel Alımı Başvurusu

Koton eleman alımı başvuruları firma insan kaynakları birimleri tarafından, gerekli açık pozisyonlara her yıl yapılmaktadır. Personel alımı süreçlerinin tümü, insan kaynakları birimleri tarafından yürütülmektedir. Koton giyim firması, Türkiye’de faaliyet gösteren, her şehirde onlarca şubesi bulunan çok büyük ve saygın bir firmadır. Bu sebeple ülke genelinde, özellikle niteliksiz işlerde oldukça geniş iş istihdamları yaratmaktadır.

Firma bünyesinde başvuru yapmak isteyen kişiler, genellikle firma resmi sitelerinden başvurularını tamamlayabilirler. Fakat bunun yanı sıra firma, bayram gibi özel günlerde artan iş hacmi sebebiyle de, şube başvuruları ile eleman alımı yapabilmektedir. Bu sebeple adayların, sık sık ilanları takip etmesinde fayda görülmektedir. Başvurular internet yolu ile veya doğrudan şubelere gerçekleşmektedir.

Konya Şeker personel alımı bilgilerini yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Koton Personel Alımı Başvuru Formlarına Nasıl Ulaşılır?

Koton eleman alımı başvuru formlarına ulaşmak adayların, başvuru süreçlerinde ki ilk aşamasını oluşturmaktadır. Firma insan kaynakları birimleri, başvuru yapan adayları değerlendirmeye almak, ön bilgi edinmek ve nitelikli insan gücünün en etkin şekilde kullanılması amacıyla çeşitli başvuru formları hazırlamaktadır. Firma bünyesinde herhangi bir pozisyona başvuru yapacak kişilerin, belirtilen başvuru formlarını temin etmesi ve eksiksiz bir şekilde doldurması zorunludur. Bu sebeple adaylar, başvuru formu süreçlerini sıkı ve titiz bir şekilde takip etmelidir.

Başvuru formlarını dolduracak olan adaylar, formlarda belirtilen soru ve bilgilere kesinlikle doğru cevaplar vermesi gerekmektedir. Başvuru formlarında adaylar tarafından doldurulan bilgiler, değerlendirme aşamalarında firma yetkilileri tarafından teyit edilmektedir. Formlarda ki bilgileri yanlış giren adayların, tespit edildikleri takdirde başvuru süreçleri dondurulmakta ve kara listeye alınmaktadır. Başvuru formları alanında uzman kişiler ve insan kaynakları birimleri tarafından, ortak bir çalışma ile hazırlanmaktadır. Bu sebeple, form süreçleri firma yetkilileri tarafından oldukça sık takip edilmektedir.

Firma insan kaynakları birimleri, iş ilanlarını çeşitli platformlardan yayınlandıktan sonra, aynı iş ilanlarının ek kısımlarına başvuru formlarını koymaktadır. Adaylar bu ilanlardan, başvuru formlarını kolayca elde edebilirler. Bunun dışında Koton firması, oldukça büyük ve çok sayıda şubesi bulunduğundan, her şubeye elden teslim edilmek üzere başvuru formlarını dağıtmaktadır. İsteyen kişiler, yaşadıkları şehirde bulunan herhangi bir Koton şubesinden de, formları temin edebilirler.

Koton Personel Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Koton eleman alımı başvuru şartları firma yetkilileri tarafından, adayları belirli kategoriler halinde değerlendirmek ve şirketin ihtiyacı olan nitelikleri belirlemek amacıyla oluşturulmaktadır. Firma bünyesine başvuru yapacak her adayın, belirtilen koşulları sağlaması zorunludur. Firma genellikle tezgâhtar, satış temsilcisi gibi niteliksiz mesleklere istihdam sağladığı için, şartlarda genellikle bu paraleldedir.

Firma personel alımı başvuru şartları genel olarak şu şekildedir;

 • En az lise mezunu olmak
 • İletişim becerisi iyi olmak
 • Takım çalışmasına yatkın olmak
 • Esnek çalışma saatlerine uyum göstermek

Koton Personel Alımı Başvuru Belgeleri Nelerdir?

Koton eleman alımı başvuru belgeleri firmaya, başvuru yapacak her adayın temin etmesi gerek belgelerin tümüdür. Firma yetkilileri adayları, tüm işlemlerini gerçekleştirmek için belirtilen belgeleri istemektedir. Bu sebeple başvuru belgeleri eksik olan kişilerin, adaylık süreçleri başlatılamaz ve değerlendirme altına alınamazlar.

Başvuru belgelerin çoğu, adayların kolay ulaşabileceği dokümanlardır. Firma yetkilileri, kolaylık açsısından tüm belgelerin e-devlet çıktılarını da kabul etmektedir. Personel alımı başvuru belgeleri, genel olarak aşağıda ki gibidir;

 • Vesikalık fotoğraf
 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • İkametgâh
 • Sicil kaydı
 • Sabıka kaydı
 • Diploma aslı veya mezuniyet belgesi
 • Sağlık raporu

Koton Firması Staj Başvuruları Nasıl Yapılır?

Koton şirketi staj başvurusu yapmak üniversitelerin, genellikle işletme vb. okuyan öğrencileri tarafından tercih edilmektedir. Koton firması, ülke genelinde geniş istihdam kaynakları oluşturmaktadır. Firma sahip olduğu giyim mağazası zinciri ile ülkede ki, birçok gencin önünü açmaktadır. Firmanın saygınlığı ve büyüklüğü sayesinde, her yıl birçok üniversiteli gençte staj programları doğrultusunda, firmayı tercih etmektedir.

Koton firması bir giyim mağazası zinciri olduğundan, staj programları çok fazla bilinmemektedir. Firmanın bu tarz bir ihtiyacı da, çok fazla bulunmadığından her sene düzenli olarak staj programı açmamaktadır. Fakat firmanın staj programı açtığı yıllarda, en fazla öğrenci talep ettiği bölümler işletme ve muhasebe birimlerine olmuştur. Bu sebeple belirtilen bölümlerde okuyan kişilerin, staj başvurularında bir adım daha önde olduğu söylenebilir.

Firma yetkilileri belirtilen kontenjanlar doğrultusundan, staj programlarını yayınlamakta ve başvuruları da resmi internet sitesi, personel alımı bölümü üzerinden yapmaktadır. Konu ile ilgilenen kişilerin, özellikle bahar ve yaz aylarında iş ilanlarını sık sık takip etmesi gerekmektedir.

Koçtaş personel bilgilerine yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

Koton Şirketi Çalışma Koşulları Nasıldır?

Koton firması çalışma şartları açısından, rakip olduğu firmalarla ve sektörde faaliyet gösteren mağazalar ile benzerlik göstermektedir. Firma yaptığı iş ve mesleğin getirdikleri gereği, şirket bünyesinde çalışan çoğu personel zamanın büyük bir çoğunluğunu ayakta geçirmektedir. Firma personeli, müşteriler ile doğrudan temas halindedir. Bunun yanı sıra kapalı ve sıcak bir ortamda hizmetlerini vermektedirler.

Koton Firması İnsan Kaynakları Birimine Nasıl Ulaşılır

Koton insan kaynakları birimine ulaşmak özellikle, iş başvuru süreçlerinde birçok adayın uğraştığı bir durumdur. İş başvurusu süreçleri devam ederken, çoğu kişi durum ve şirket hakkında daha detaylı bilgiler alabilmek adına insan kaynakları birimleri ile iletişime geçmek istemektedir. Bu sebeple, belirtilen aylarda insan kaynakları birimi numara aramaları, oldukça sık yapılmaktadır. Firma yetkililerini ulaşmak isteyen adaylar, resmi internet sitesinde bulunan iletişim kısmından gerekli bilgileri alabilmektedir. Bunun yanı sıra, personel alımı süreçleri devam ederken firma yetkilileri bu konu hakkında detaylı bilgiler vermektedir.

Bir önceki yazımız olan Konya Şeker Personel Alımı Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı