Evde Ek İş

Konya Evde İş İmkanları, İlanları

Konya evde yapılabilecek iş imkanları, başta ev hanımları olmak üzere aile ekonomisine katkı sağlamak isteyen herkes tarafından yapılabilmektedir. Konya ilimizde evde iş imkanları genellikle paketleme işleridir. Bu işlerde ince işçilik aranmamaktadır. Genellikle yalnızca tarafınıza verilecek ürünü paketlemeniz gerekmektedir. Bununla birlikte Konya evde iş imkanları yalnızca paketleme işleriyle sınırlı değildir. Konya’da ek iş bulmak isteyen kişilerin araştırma yapması gereken platformlardan ilki Facebook platformudur. Evde iş imkanları genellikle ev hanımları tarafından tercih edilmektedir. Firmalar bu gerçek sebebiyle, ev hanımlarına daha kolay ulaşabilmek adına sosyal medya sayfaları üzerinden ilan vermektedir. Bununla birlikte her firma aynı ilan verme yöntemini kullanmamaktadır. Bazı firmalar ilanlarını kariyer sitesi üzerinden vermektedir. Bu ilanlara başvuru yapabilmek için CV oluşturmanız gerekmektedir. Ardından kariyer sitelerinin evde iş kısmından başvuru yapabilirsiniz. Firmalar tarafınıza ulaşım sağlayacaktır.

Konya’da yapabileceğiniz evde iş seçeneklerinden bazıları şunlardır:

  • Evde şeker paketleme işi
  • Evde nikah şekeri yapma işi
  • Evde kuru bamya paketleme işi
  • Evde iplik temizleme işi
  • İŞKUR iş fırsatları

Ayrıca Kocaeli evde iş imkanı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Konya Evde Şeker Paketleme İşi

Konya şeker ambalajlama işi, Konya şehrinde en kolay bulunabilecek iş imkanlarından birisidir. Bilindiği gibi Konya şehri Mevlana Şekeri ile meşhurdur. İlde yalnızca Mevlana Şekeri üretimi değil bunun yanında akide şekeri üretimi de yapılmaktadır. Şeker üreticileri masrafları azaltmak adına paketleme işlerini evlere göndermektedir. Bu iş seçeneği herhangi bir el işçiliği gerektirmediği için yalnızca ev hanımlarına değil, ek iş arayan çalışanlara ve öğrencilere de verilebilmektedir. Şeker paketleme işi için firmalardan biriyle anlaşma sağladığınız takdirde malzemeler firma tarafından temin edilmektedir. Firma eğer gram üzerinden paketleme yapmanızı istiyorsa, tarafınıza terazi gönderimi de yapmaktadır. Bununla birlikte bazı firmalar gramla değil sayıyla paketleme yapmanızı istemektedir. Bu durumda yapmanız gereken istenen sayıda şekeri sayarak paketlere koymaktır. Mevlana Şekeri paketleme işinde ücretlendirme paket üzerinden yapılmaktadır. Şeker paketleme işinden aylık 1200 TL’ye kadar para kazanılabilmektedir. Kazanacağınız miktar sizin el hızınıza bağlı olarak değişmektedir.

Konya Evde Nikah Şekeri Yapma İşi

Konya evlere nikah şekeri işi gönderen firmalar, genellikle düğün ve nişan organizasyonu sektöründe faaliyet göstermektedir. Eğer internet üzerinden nikah şekeri yapma işi bulamadıysanız Konya’da faaliyet gösteren düğün organizasyonu firmalarına bizzat giderek de iş talebinde bulunabilirsiniz. Nikah şekeri yapma işi kapsamında sizden talep edilen iş, firmanın size göndereceği numuneyle birebir aynı standartta nikah şekeri hazırlamanızdır. Süsleme için ihtiyaç duyacağınız malzemeler ve şekerler tarafınıza firma tarafından sağlanacaktır. Nikah şekeri yapma işinde ücretlendirme adet üzerinden yapılmaktadır. Diğer evde iş seçeneklerine kıyasla daha çok el becerisi kullanmanızı gerektirecek bir iştir. Bu sebeple ek iş arayan kişilerden ziyade ev hanımları tarafından tercih edilmektedir. Nikah şekeri yaparak aylık kazanç sağlayabileceğiniz miktar özellikle yaz aylarında artmaktadır. Nikah şekeri işinden elde edeceğiniz gelir, yaz aylarında 2000 TL’yi bulabilmektedir.

Konya Evde Kuru Bamya Paketleme İşi

Konya evlere bamya paketleme işi veren firmalar, bu iş için herhangi bir kriter öngörmemektedir. Yalnızca hijyen koşullarına dikkat edilmesini istemektedir. Bamya paketleme işi herkes tarafından yapılabilen oldukça kolay bir iştir. Bilindiği gibi Konya ilinin bir diğer nişanesi bamya çorbasıdır. Bamya çorbası hemen her ziyafette pişirildiği için kuru bamyaya talep de aynı oranda artmaktadır. Bamya kurutan firmalar, bu bamyaların paketlemesini yapma işini evlere vermektedir. Konya evde iş imkanları arasında oldukça kolay iş bulunan bamya paketlemesi işinde tek yapmanız gereken, istenen miktarda bamyayı ambalajlara koyarak paketlemektir. Bamya paketleme işinden aylık kazanç sağlanabilecek miktar 800 TL’yi bulmaktadır.

Konya Evde Bamya Kurutma İşi

Konya bamya kurutup satma işi herhangi bir firmayla anlaşmadan da yapabileceğiniz bir iş seçeneğidir. Bu iş imkanı genellikle ev hanımları tarafından tercih edilmektedir. Ev hanımları yaz aylarında bamyaları kurutarak, kuru sebze satan firmalara satmaktadır. Bu iş için firmalarla da anlaşma sağlamak mümkündür. Bununla birlikte büyük firmalardan böyle bir iş bulma ihtimali, firmaların kendi üretim tesisleri olduğu için imkansıza yakındır. Daha yerel firmalarla anlaşarak bamya kurutma işini başkası hesabına da yapabilirsiniz. Bu durumda kurutulan bamya üzerinden kar payı alınmaktadır. Eğer kuru bamyalarınızın paketlemesini de yaparsanız çok daha fazla kazanabilmektesiniz. Evde bamya kurutup satma işinden kazanabileceğiniz ücret aylık 1000 TL’yi bulabilmektedir.

Kırşehir iş fırsatlarına yazımız içerisinden bakabilirsiniz.

Konya Evde İplik Temizleme İşi

Konya evde tekstil ürünlerini temizleme işi, birçok büyükşehirde olduğu gibi Konya’da da oldukça rahat bir şekilde bulunabilen bir iştir. Tekstil üretimi yapan firmalar, üretim sırasında kalan iplikleri temizlemek için üretim yerlerinde eleman çalıştırmak yerine evde ek iş yapmak isteyen kişilerle anlaşma yapmaktadır. Çünkü evde iplik temizleme işinin maliyeti, firmada eleman çalıştırmaktan çok daha fazladır. Evde iplik temizleme işi herkes tarafından yapılabilmektedir. Bu iş kapsamında, tarafınıza gönderilecek tekstil ürünlerinde kalan ipleri temizlemeniz gerekmektedir. Ücretlendirme adet üzerinden yapılmaktadır. İplik temizleme işi ile aylık 1000 TL’ye kadar kazanç sağlanabilmektedir.

İŞKUR Konya Evde İş Fırsatları

İŞKUR evde iş imkanları özellikle ev hanımları için oluşturulmuştur. Konya evde iş seçeneklerinden faydalanabilmek için İŞKUR il müdürlüklerine gidilerek başvuru yapılması gerekmektedir. Eğer size uygun bir iş bulunursa tarafınıza bilgilendirme yapılmaktadır. İŞKUR iş imkanlarından birini yaparak aylık 800 TL’ye kadar para kazanılabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Kocaeli Evde İş İmkanları, İlanları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Mrh ben konya eregliden emine akova eve is istyrum ailme yardım destek amacli her turlu paketlme işi olur luften geri dönüş yapin bu ise ihtycm var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı