İş FikirleriPara Kazanma Fikirleri

Kocabey Bal Bayilik Başvurusu ve Şartları

Kocabey Bal bayilik almak için başvuru yaparak Türkiye’nin en kaliteli ballarını satabilirsiniz. Marka 1989 yılında kurulmuş bir aile şirketidir. Ağrı dağının eteklerinde üretilmiş doğal ballar üretilir ve müşterilerin sofralarına sunulur. Kocabey Bal bayilik almak isteyen kişilerin dağıtım ekibini ve pazarlama alanını oluşturmuş olması gerekir. Ayrıca daha önce gıda toptancılığı konusunda belli bir birikime sahip olunması şartı da sunulmaktadır. Şartları taşıyanlar için şube kurulumu 1 hafta gibi kısa bir sürede gerçekleşir. Firma, bayi sahiplerinden gelirden pay ve reklam katılım ücreti gibi ek gelir talep etmez. Kar marjı yüzde 15’tir. Yapılan yatırımın geri dönmesi için ortalama 1 ile 6 ay geçmesi gerekir.

Kocabey Bal Bayilik Başvurusu Yapan Kişilere Hangi Destekler Verilir?

Kocabey Bal bayilik almak için başvuru yapan kişilere verilen destekler arasında:

  • Bölge koruması desteği,
  • Proje desteği,
  • Personel desteği,
  • Pazarlama desteği,
  • El kitabı,
  • Yer seçimi desteği,
  • Eğitim desteği yer alıyor.

Kmark Kuruoğlu bayilik bilgilerine yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Kocabey Bal Bayilik Başvurusu Yapmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kocabey Bal bayilik almak için başvuru yapmadan önce dikkat edilmesi gerekenlerin başında bir firmaya bağlı olarak çalışacağınızı unutmamanız gerektiğidir. Bunu yapıp yapamayacağınızı en başından sorgulamanız gerekir. Bayi sahibi olduğunuz zaman merkezden verilen kararlara mutlaka uymanız gerekir. Kendi başınıza karar veremezsiniz. Bayilik aldığınız zaman, unutmayın ki kazancınızı size destek veren ana firma sayesinde kazanırsınız. Bu nedenle elde ettiğiniz aylık gelirin bir kısmını marka sahiplerine ödemeniz gerekir.

Bazı bayilik alımlarında reklam için ek ücretler talep edilebiliyor. Bayilik almadan önce verilen desteklerin süresinin ne olduğuna dikkat edin. Çünkü bütün destekler süresiz verilmiyor. Süreli verilen destekler cebinizden ek maliyet çıkması anlamına gelir. Bu maliyeti karşılayamayacaksanız işe girmeniz akıllıca olmaz. Her ne kadar bayilik almak için, bağımsız bir işletme açmaya kıyasla çok daha az para ödemeniz gerekse de, unutmayın ki cebinizden para çıkacak. Gerekli miktar paraya sahip olup olmadığınızı iyi hesap edin. Ödeyemeyeceğiniz borç yükü altına girmeyin.

Neden Kocabey Bal Bayilik Başvurusu Yapmanız Gerekir?

Kocabey Bal bayilik almak için başvuru yapma nedeni başında neredeyse başarısız olma oranınızın sıfır olması gelir. Zaten marka size oturmuş ve hazır bir konsept sunar. Siz bu hazır konsept üzerinden satış yaparsınız. Bağımsız bir işletme açmış olsanız destek almadan ayakta durma ihtimaliniz düşük olur. Oysa yapılan araştırmalar bayilik alan firmaların yüzde 80 oranında başarılı bir şekilde ayakta kalabildiklerini ortaya koymuştur. Bayilik aldığınız zaman hem kurulma döneminde hem de kurulduktan sonra çeşitli konularda destek alırsınız. Bu durum hem ana markanın hem de bayilik satın alan yatırımcının işine gelir. Tek başınıza bir şirket açacak olsanız size böyle bir destek sunacak kimse yoktur.

Markanın bayiliğini satın aldığınız için, örneğin balı gidip kendiniz almanız ya da üretmeniz gerekmez. Marka zaten bal üretiyor ve üretilen balı siz direk olarak mağazanızda satmaya başlarsınız. Üretim sürecinin teferruatı ile ilgilenmenize gerek kalmaz. Yalnızca satılan ana ürün de değil, gerekli olan bütün ekipmanlar zaten bayilik alımı fiyatı içine dahil edilir. Tedarikçi firmayı bulma, fiyat alma gibi problemleriniz olmaz. Bilinen bir markanın bayiliğini almış olduğunuz için, kendinizi tanıtmak gibi bir derdiniz de olmaz. İnsanlar zaten Kocabey Bal bayilik gördüğü zaman markayı önceden bildiği için sizi tercih eder. Siz de bu sayede marka bilinirliği ile güzel paralar kazanmış olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Kmark Kuruoğlu Baharat Bayilik Başvurusu ve Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı