Krediler

Kira Öder Gibi Ev Sahibi Nasıl Olunur?

Kirada oturan her kişinin hayalinde mutlaka ev sahibi olmak vardır. Yılların getirdiği kiracılık zorluğundan artık bunalan kişiler için bilindiği üzere bankalar konut kredisi imkanı sağlıyor. Köşede yüksek bir birikiminiz yoksa, bir arsa satıp ev alma durumunuz bulunmuyorsa birçok kişi gibi sizde banka kredilerine yönelmek durumunda kalacaksınız.

Bankalardan çekilecek uzun vadeli konut kredisi ile kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz. Tabi bankacılık sektöründen alınacak krediler için yüksek faiz ücretleri el yakıyor diyebiliriz. Düşük faizli konut kredisi almak ve ev sahibi olabilmek için GYO, GYODER veya Eminevim gibi gayrimenkul şirketlerine başvuru yapabilirsiniz. Emlak Konut GYO ve GYODER ülkemize ilk kez 20 yıllık vadeli konut kredisi kullandırtma hizmetini sağlıyor. Eminevim ise, farklı havuz yöntemleriyle paranızı birikim yapmanızı sağlayıp, havuzda biriken miktarlar sonucunda, kura yöntemiyle bireyleri ev sahibi yapıyor. Tabi bu sistemde uzun yıllar beklemek zorunda da kalabilirsiniz. Yinede kolay ev sahibi olmak için banka kredilerinden başka çare kalmıyor.

Kolay Ev Sahibi Nasıl Olunur?

Faizsiz ev sahibi olmak adına bankaların sunmuş olduğu uygun konut kredisi için başvuru yapmanız gerekmektedir. Genel olarak bankalar tarafından verilen konut kredileri 120 ay kadardır. Çok nadir de olsa vade uzunluğu 360 aya kadar uzanıyor. Konut kredilerine baktığımız zaman en uygun konut kredisi imkanı sağlayan banka şuan Şekerbank’tır.

Şekerbank tarafından hazırlanan konut kredisi paketi için vade uzunluğu tamamen kişilere bırakılmıştır. İster 10 yılda, isterseniz 30 yıla kadar konut kredinizi ödeyebilirsiniz. Bu da kira öder gibi konut sahibi olmak anlamına geliyor. Konut kredisi başvurusu için sadece şubelere gitmeniz gerekiyor.

Göz atabilirsiniz: Denizbank Konut Kredisi

Şubelerden yapılacak başvuru işlemlerinde gelir belgeniz, nüfus cüzdanınız, satın alınacak konutun tapusu ve resmi belgelerini de yanınızda götürmeniz lazım. Gerekli evrakların tesliminden sonra şube tarafından evin ekspertiz değeri araştırılıp, toplam çıkacak ekspertiz sonucuna göre evin değerinin %80’i size konut kredisi olarak verilir. %20’lik tutarı da peşinat olarak ödemeniz gerekiyor. Eğer hiç birikim yapmamışsanız yine banka tarafından destekleneceksiniz. Bunun için bankaya ek teminat vermeniz yeterlidir.

Bir önceki yazımız olan Kuveyt Türk Bankası Tohum Kart ve Tarım POS başlıklı makalemizde Kuveyt Türk ve TARSİM hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı