Genel

KİPA Personel Alımı Başvurusu

KİPA eleman alımı başvuruları her yıl, firma yetkilileri tarafından hazırlanan iş planlaması ve bütçe raporlarının paralelinde, konu ile ilgilenen vatandaşlara açılmaktadır. Personel alımı süreçleri, firma yetkililerince sıkı bir şekilde takip edilip nitelikli insan gücü, firmaya çekilmeye çalışılmaktadır. KİPA firması, ülkede aktif faaliyet gösteren bir marketler zinciridir. Bu sebeple ülke genelinde, olduk geniş istihdam kaynakları yaratmaktadır. Özellikle tezgâhtar, satış temsilcisi ve reyon sorumlusu gibi, çeşitli kadrolarda oldukça büyük iş imkânları sunmaktadır.

Firma insan kaynakları birimleri, raporların ve iş planlamalarının yapılmasından sonra, iş ilanlarını yayınlamaktadır. İş ilanları genellikle, firma resmi sitesinden verilmektedir. Fakat bazı durumlarda firma, popüler iş arama sitelerine de ilanlar koyabilmektedir. Bu sebeple başvuru yapmak isteyen adayların, sık sık interneti takip etmesi gerekmektedir.

Kardemir personel alımı bilgilerini yazımız içerinden inceleyebilirsiniz.

KİPA Personel Alımı Başvuru Formlarına Nasıl Ulaşılır?

KİPA eleman alımı başvuru formlarına ulaşmak her adayın, kendi sorumluluğunda olan bir durumdur. Firma insan kaynakları birimleri, adaylar hakkında ön bilgi elde etmek ve sağlıklı bir değerlendirme süreci geçirebilmek adına, başvuru formlarını oluşturmaktadır. Belirtilen formları, başvuru yapacak her adayın temin etmesi ve teslim etmesi zorunludur. Başvuru formları, firma yetkililerince toplanıp şirket geleceği açısından en uygun adaylar, değerlendirme süreçlerine davet edilmektedir. Bu sebeple başvuru formlarını temin edemeyen kişilerin, başvuru süreçleri dondurulmaktadır.

Başvuru belgelerin içeriğinde adayın çeşitli özlük bilgileri, yetenekleri ve mezuniyet dereceleri gibi bilgiler bulunmaktadır. Firma yetkilileri, başvuru formları ile ön değerlendirmeye aldığı adaylardan, uygun olanlarını esas değerlendirme süreçlerine çağırırlar. Bu sebeple, başvuru formları doldurulurken adayların oldukça dikkat etmesi gerekmektedir. Başvuru formlarında verilecek hatalı bilgiler, değerlendirme sürecinde adaya eksi puan olarak dönmektedir.

Firma yetkilileri iş ilanlarının yayınlanmasının hemen ardında, başvuru formlarını da aynı ilanlarla birlikte vermektedir. Başvuru yapacak adayların, ilan eklerinde ki belirtilen formları indirip doldurmaları gerekmektedir. Fakat firma resmi sitesinde, başvuru formları ilanların yayınlanmasıyla birlikte güncel bir şekilde bekletilmektedir. Dileyen adaylar formları temin etmek için, resmi internet sitesini de kullanabilirler.

KİPA Personel Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

KİPA eleman alımı başvuru şartları firmaya kalifiye ve nitelikli insan gücünü çekmek, firmanın geleceğine yatırım yapmak ve alanında tecrübeli kişileri şirket bünyesine kazandırmak amacı ile oluşturulmaktadır. Belirtilen bilgiler doğrultusunda, başvuru yapacak her adayın istisnasız bir şekilde başvuru şartlarını sağlaması gerekmektedir. Başvuru şartlarını sağlayamayan adaylar, başvuru yapmış olsa dahi değerlendirme aşamalarına davet edilmemektedir.

Her yıl değişkenlik gösterse de KİPA marketler zinciri niteliksiz iş alımı, başvuru şartları aşağıda ki gibidir;

 • En az lisans, tercihen ön lisans mezunu olmak
 • Takım çalışmasına yatkın olmak
 • İletişim becerisi kuvvetli olmak
 • Tecrübeli olmak
 • Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilmek

KİPA Personel Alımı Başvuru Belgeleri Nelerdir?

KİPA eleman alımı başvuru belgeleri firma bünyesine başvuru yapacak her adayın, çeşitli firma işlemlerini gerçekleştirebilmek adına istenilen belgelerin tümünü oluşturmaktadır. Adayın sistemleri kayıt gibi tüm işlemleri, istenilen belgeler ile yapıldığı için belgelerin eksiksiz bir şekilde teslim edilmesi gerekmektedir. Firma yetkilileri belgeleri eksik olan adayların, işe alımları yapılsa dahi iş başı sürelerini başlatmamaktadır.

Başvuru belgeleri, her yıl firma yetkilileri tarafından güncellenmektedir. Genel olarak belgeler, aşağıda ki gibidir;

 • 8 adet vesikalık fotoğraf
 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • İkametgâh kaydı
 • Sicil kaydı
 • Sabıka arşiv kaydı
 • Diploma aslı veya ıslak imzalı mezuniyet belgesi
 • Islak imzalı sağlık raporu
 • Sigorta döküm belgesi

KİPA Firması Staj Başvurusu Nasıl Yapılmaktadır?

KİPA şirketi staj başvurusu yapmak üniversitelerin, genellikle muhasebe ve finans bölümlerinde okuyan öğrencilerin, daha çok tercih ettiği bir alan olmaktadır. KİPA firması ülke genelinde, çeşitli alanlarda oldukça geniş istihdam olanakları yaratsa da, son zamanlarda firmanın içinde bulunduğu sıkıntılar nedeniyle, staj programlarını düzenli bir şekilde gerçekleştirmemektedir. Firma yetkilileri bu dönemlerde, firmanın tekrar büyümesini ve kalkınmasına yoğunlaşmış durumdadırlar.

Staj programları her yıl düzenli bir şekilde olmasa da, çoğu zaman firma yetkilileri tarafından açılmakta ve duyuruları yapılmaktadır. Bugüne kadar, firma bünyesinde staj programına kabul edilen bölümlerden en fazlası, muhasebe olmaktadır. Firma büyük bir marketler zinciri olduğundan, muhasebe birimleri oldukça fazla çalışmaktadır. Bu sebeple firma yetkilileri, geleceğe yatırım yaparken muhasebe ve satın alma birimlerine öncelik tanımaktadır.

Staj başvuruları için herhangi bir şart aranmamakla birlikte, başvuruların hepsi resmi internet sitesinden özgeçmişler ile birlikte yapılmaktadır. Bazı zamanlar personel alımı süreçlerine, staj programları da dâhil edildiğinden adayların sık sık ilanları takip etmesi gerekmektedir.

Ayrıca İzmir Demir Çelik personel bilgilerine yazımızdan bakabilirsiniz.

KİPA Şirketi Çalışma Koşulları Nasıldır?

KİPA firması çalışma şartları açısından, diğer firmalar ile oldukça benzer durumlar içerisindedir. Firma bünyesinde çalışan personellerin büyük bir kısmı, market görevlisi olarak hizmet verdiğinden, zamanlarının büyük bölümünü ayakta geçirmektedir. Bununla birlikte personeller, müşteriler ile doğrudan temas halinde bulunduğundan zaman zaman beyin yorgunluklarına sebep olmaktadır. Bununla birlikte teknik personeller ise, genellikle ofis ortamlarında hizmet vermektedir.

KİPA Firması İnsan Kaynakları Birimine Nasıl Ulaşılır?

KİPA şirketi insan kaynakları birimine ulaşmak adayların, oldukça sık sorduğu konulardan bir tanesidir. İsteyen vatandaşlar ve adaylar, insan kaynakları birimi iletişim numaralarını resmi sitelerden veya personel alımı süreçlerinden takip edebilirler.

Bir önceki yazımız olan Kardemir Personel Alımı Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı