İş FikirleriPara Kazanma Fikirleri

Kasap Döner Bayilik Başvurusu ve Şartları

Kasap Döner bayilik almak için başvuru yaparak Türkiye’nin en büyük fast food restaurantlarından bir tanesi arasında yerinizi alabilirsiniz. Kasap Döner bayilikleri 75 yılı aşkın tecrübeye sahiptir. 2011 senesinde bu yana, bayilik sayılarında önemli bir artış yaşandı. Son dönemlerde en hızlı büyümeyi kayıt eden firmalar arasında yer alan marka, 2013 senesinden bu yana bayilik veriyor. Toplamda 53 tane satış noktası bulunmakla birlikte bu sayı her geçen gün artıyor. Şartları sağlayan kişiler Kasap Döner bayisi olarak çalışabiliyorlar.

Kasap Döner Bayilik Başvurusu Yapmak için Ne Kadar Ücret Ödenmesi Gerekiyor?

Kasap Döner bayilik alımında ücret yatırım bedeli olarak da adlandırılabilir. Bu bedelin için isim  hakkı bedeli de dahil edilmiştir. Yatırım ücreti dışında firma, prim, reklam katkı payı, lojistik primi, royalty bedeli gibi diğer ek ücretlerin alınmasını talep etmiyor. Kar marjının yüzde 55 olması kişilerin güzel paralar kazanmasına yarıyor. Her ne kadar et fiyatları yükselişte olsa da, firma kar marjının korunacağına dair bayilerine taahhütte bulunuyor. Diğer döner markalarında ise kar marjının en fazla yüzde 40’a çıkabildiği belirtiliyor.

Kasap Döner Bayilik Başvurusu Yaparken Süreç Nasıl İlerliyor?

Kasap Döner bayilik alımında süreç kişilerin bayilik almak için başvuru yapmaları ile başlıyor. Ardından kişiler lokasyon için değerlendirmeler yaparak alternatiflerinin neler olduğuna bakıyorlar. Yer bulunduktan ve firma onay verdikten sonra, sözleşme imzalanıyor ve isim hakkı bedeli ödeniyor. Bulunan yer için gayrimenkul kiralaması gerçekleşiyor. Mekana yönelik firmanın anlaşmalı olduğu iç mimar aracılığı ile proje çizimi gerçekleştiriliyor. Bu sırada bütçe belirleniyor. Proje yatırımcıya sunuluyor ve düzenlemeler de proje üzerinde işleniyor. Bayi tedarikçi firmalara yönlendirilerek şube açılışı gerçekleştirilmiş oluyor. Ardından yatırım yapan kişi, demirbaş ve personel alımlarını gerçekleştiriyor. Konu hakkında bilgilendirme için personel eğitim sürecinden geçiriliyor. Sonra proje teslim alınarak şube açılışı gerçekleştiriliyor.

Ayrıca Karmado bayilik bilgilerini inceleyebilirsiniz.

Kasap Döner Bayilik Başvurusu Yaparken Yer Seçimi Nasıl Olmalı?

Kasap Döner bayilik alımında yer seçimi firmanın en çok önem verdiği konulardan bir tanesi. Seçilen yerin ulaşılabilir ve görünür olması çok önemlidir. Reklam tabelalarının geniş cepheli olması şarttır. Bulunan yerde yaya trafiği olmalıdır. Ortalama 100 metrekare servis alanı, tuvalet alanı ve 50 metre kare depo alanının bulunması gerekiyor. Yer seçiminde demografik yapı doğrudan etkili olur.

  • 15 ile 55 yaş arası,
  • Orta ve üst gelir grubu,
  • En az 20 bin çevre nüfusu,
  • Hem kadınlar hem erkekler,
  • Mavi ve beyaz yakalı grup,
  • Yüzde 60 ticari ve %40 konut bölgesi Kasap Döner’in demografik yapısını oluşturur.

Yer seçimi yaparken yaya trafiği olan bölgelerin tercih edilmesi gerekir. Yaya trafiği bir günde en az 10 bin kişi olmalıdır. Devlet dairesi, okul, üniversite, havalimanı, eğlence merkezi, sinema gibi yerlerden Kasap Döner çevresinde bulunması gerekir. Yer seçimi yapılırken bölgede bulunan rakiplerin, sayılarının, cirolarının ve daha fazlasının değerlendirilmesi gerekir. Yer alırken bölgenin herhangi bir hukuksal problemi olmadığından emin olmak gerekir.

Kasap Döner Bayilik Başvurusunda Eğitim

Kasap Döner bayilik alımında eğitim verilmesi sayesinde firma bu gün bulunduğu konuma gelebilmiştir. Çünkü Kasap Döner bayilik alımında düzenli bir eğitim programı uygulanır. Firmalar daima yenilikleri uygular ve profesyonel seçenekler ile müşteri memnuniyetini üst düzeyde tutabilir. Hem Kasap Döner bayi sahibine hem de personeller için 3 ve 6 aylık olmak üzere farklı eğitim programları hazırlanır. Eğitimlere katılmak zorunludur.

Bir önceki yazımız olan Karmado Bayilik Başvurusu ve Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı