Genel

Kardemir Personel Alımı Başvurusu

Kardemir eleman alımı başvuruları firma insan kaynakları birimlerinin, her yılbaşında düzenlediği toplantılar, iş planlar ve bütçe ayarlamaları sonucunda yayınlanmaktadır. Personel alımı süreçleri, belirtilen raporlar doğrultusunda hayata geçirilmektedir. Firma ülkede faaliyet gösteren en büyük, demir çelik firmalarından bir tanesi konumundadır. Bu sebeple birçok nitelikli ve niteliksiz iş imkânı sunup, geniş istihdam kaynakları yaratmaktadır.

Firma insan kaynakları birimleri, iş ilanı başvurularını genel olarak resmi internet sitesinden vermektedir. Konu ile ilgilenen ve başvuru yapacak adayların, resmi internet sitesinde ki güncel iş ilanları takip etmeleri gerekmektedir. Firma zaman zaman elden başvuruları da kabul etmektedir. Firma genel merkez Karabük kentinde olduğundan, genellikle elden başvuru yapan vatandaşlar Karabük’te ikamet etmektedir.

Ayrıca Gediz Elektrik personel alımı bilgilerini inceleyebilirsiniz.

Kardemir Personel Alımı Başvuru Formlarına Nasıl Ulaşılır?

Kardemir eleman alımı başvuru formlarına ulaşmak adayların, en fazla problem yaşadığı konulardan bir tanesidir. Başvuru formlarına ulaşmak, adayların başvuru süreçlerinin ilkini oluşturmaktadır. Bu sebeple her aday, belirtilen başvuru formlarını temin etmekle ve geri teslim etmekle sorumludur. Başvuru formları insan kaynakları birimleri tarafından, çeşitli uzmanların yardımları da alınarak hazırlanmaktadır. Başvuru formlarını hazırlamada ki amaç, adayların ön değerlendirmelerini en sağlıklı şekilde yapabilmektedir. Bu ön değerlendirmelerden sonra uygun adaylar, değerlendirme süreçleri için firmaya davet edilmektedir.

Başvuru formlarının içeriğinde adayların özlük bilgilerinin yanı sıra, çeşitli tecrübeler, yetenekler vb. bilgiler bulunmaktadır. Adaylar başvuru formlarını doldururken, oldukça titiz ve her soruya doğru cevap vermelidir. Başvuru formlarını doldurup teslim eden adaylardan ikinci aşamaya çağırılanlar, başvuru formlarında ki verdikleri bilgileri teyit etmek zorundadırlar. Bu sebeple formlar doldurulurken, adayların oldukça titiz olmasında fayda vardır. Başvuru formlarında ki bilgileri teyit edemeyen adayların, başvuru süreçleri dondurulmaktadır.

Firma insan kaynakları birimleri, iş ilanlarını çeşitli platformlarda yayınlamasını takiben, ilan eklerine de başvuru formlarını vermektedirler. Firma bünyesine başvuru yapmak isteyen adayların, belirtilen ilan eklerinden bu formları temin etmeleri gerekmektedir. Kimi zaman internet üzerinden yaşanan problemlerden dolayı, başvuru formlarına ulaşım kısıtlı olabilmektedir. Bu gibi durumlarda ise, adayların insan kaynakları birimleri ile doğrudan temasa geçmesi gerekmektedir.

Kardemir Personel Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Kardemir elaman alımı başvuru koşulları yetkililer tarafından, firmaya nitelikli ve kalifiye insan gücünü çekme amacıyla koyulmuştur. Kardemir firması günümüzde, ülkede aktif faaliyet içerisinde bulunan en önemli demir-çelik firmalarından bir tanesidir. Özellikle ağır sanayi bölgelerinde, firmanın saygınlığı ve büyüklüğü oldukça büyüktür. Bu sebeple yetkililer başvuru şartlarını değerlendirirken, oldukça titiz davranmaktadır.

Firma başvuru şartları genel olarak şu şekildedir;

 • Üniversitelerin ilgili 4 yıllık bölümlerinden mezun olmak
 • MS Office programlarına hâkim olmak
 • Alanında en az 3 yıl deneyim sahibi olmak
 • Takım çalışmasına yatkın olmak
 • Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilmek
 • Yönetim becerileri iyi olmak

Kardemir Personel Alımı Başvuru Belgeleri Nelerdir?

Kardemir eleman alımı başvuru belgeleri firma yetkililerinin, başvuru yapacak her adaydan istisnasız bir şekilde istediği dokümanların tümüdür. Bu sebeple adaylar, başvuru belgelerini detaylı bir şekilde incelemeli ve en kısa sürede istenilen belgeleri temin etmelidir. Belgeler genel olarak her sene aynı olsa da, kimi zaman yetkililer tarafından güncellenmektedir.

Genel olarak başvuru belgeleri aşağıda ki gibidir;

 • Vesikalık fotoğraf
 • Diploma belgesi
 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • Verem savaş dispanseri onaylı akciğer belgesi
 • Islak imzalı sağlık raporu
 • Sicil kaydı
 • İkametgâh belgesi
 • Sigorta döküm belgesi

Kardemir Personel Alımı Staj Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kardemir eleman alımı staj başvurusu yapmak üniversitelerin ilgili bölümlerinde okuyan öğrencilerin, oldukça talep ettiği ve arzuladığı bir durumdur. Kardemir demir-çelik firması, ülkede ki ağır sanayileşmenin oldukça büyük bir bölümünü kaplamaktadır. Bu sebeple geleceğe emin adımlar atmak isteyen kişiler, kendilerini geliştirmek ve bu ailenin bir parçası olmak adına, firmayı oldukça fazla arzulamaktadır.

Firma yetkilileri her yıl hazırladıkları raporlar doğrultusunda, belirli başlı kontenjanları staj programları için hazırlamaktadır. Belirlenen staj programı ve kontenjanları doğrultusunda, özellikli bahar ve yaz dönemlerinde stajyer alımları yapılmaktadır. Her yıl kontenjanın çok üzerinde başvurular geldiği için, firma yetkilileri staj programlarına bazı koşullar getirilmiştir. Bunlardan en önemlileri staj programına başvuru yapacak öğrencinin makine, endüstri, malzeme, kimya vb. mühendislik dallarından birisinde öğrenim görüyor olması ve not ortalaması en az 3.00 olmasıdır. Belirtilen şartları sağlayan adaylar başvurularını tamamlayabilirler.

Staj başvuruları genellikle, resmi internet sitesinden açılmakta olup bütün süreç internet ortamından yürütülmektedir. Bunun yanı sıra, personel alımı süreçlerinde de stajyer alımları yapılmaktadır. Bu sebeple adayların sık sık ilanları takip etmesi gerekmektedir.

Ford personel alımı başvurusuna yazımızdan bakabilirsiniz.

Kardemir Firması Çalışma Koşulları Nasıldır?

Kardemir şirketi çalışma koşulları açısından, mesleğin gereklilikleri dikkate alındığında oldukça ağırdır. Firma ağır sanayi bölgelerinde hizmet verdiğinden dolayı, diğer sektörlere göre daha ağır çalışma koşulları vardır. Firma personelleri genellikle, ağır ve sıcak makineler arasında fabrika ortamında çalışmaktadır. Bunun yanı sıra çalışılan ortam, bir hayli gürültülüdür. Yönetim kadrosunda hizmet veren personelin bir kısmı fabrikada, diğer kısmı ise ofis ortamlarında çalışmaktadır.

Kardemir Şirketi İnsan Kaynakları Birimine Nasıl Ulaşılır?

Kardemir firması insan kaynakları birimine ulaşmak özellikle adaylık süreçleri devam eden kişilerin, oldukça aradığı konuların başında gelmektedir. Firma insan kaynakları birimlerine ulaşmak için, resmi internet sitesinde ki iletişim bölümünü kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra, personel alımı bölümünden de gerekli bilgileri elde etme imkânı bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan İzmir Demir Çelik Personel Alımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı