İş FikirleriPara Kazanma Fikirleri

Karafırın Bayilik Başvurusu ve Şartları

Karafırın bayilik almak için başvuru yaparak kendi işinizin sahibi olabilirsiniz. Karafırın bayilik aldığınız zaman kendi ticari kararlarınızı vermenizin yanı sıra, imalat problemleri ile asla uğraşmak zorunda kalmayacaksınız. Bir ürünün satın alınabilirliği konusunda Karafırın gerekli araştırmaları yaptıktan sonra ürünleri size ulaştıracak. Bu sırada sizler diğer kurulan bayilerin değerli deneyimlerinde de faydalanırsınız.

Karafırın Bayilik Başvurusu Yaparken Ödenmesi Gereken Ücretler Nelerdir?

Karafırın bayilik için ödenmesi gereken ücretler kalem olarak şu şekilde sıralanabilir:

 • Bayilik giriş bedeli,
 • Cironun yüzde 5’i isim hakkı,
 • Cironun yüzde 1’i kadar reklam katılım bedeli,
 • Yatırım maliyeti,
 • Mağaza büyüklüğüdür.

Mağaza büyüklüğünün en az 200 metre kare olması gerekir. Bayilik giriş bedelinin ödenme sebebi, Karafırın’ın ismini kullanmanızdan kaynaklanır. Marka nesiller boyu bu işi yaparak belli bir tecrübe ve bilgi birikimine sahip olmuştur. Bayilik alan kişiler, Karafırın’ın elde etmiş olduğu bu birikimlerden faydalanır. Kişiler bayilik sektöründe güvenilir bir pozisyona sahip oluyor.

Karafırın Bayilik Giriş Bedeli Ücretinin İçine Neler Dahil?

Karafırın bayilik giriş bedeli ücreti içine dahil olan hizmetler arasında:

 • Herhangi başka markada olmayan bilgilerin öğrenilmesi,
 • Fiyat ve vade avantajı,
 • Ekipman seçimi,
 • Dekorasyon,
 • İş idaresi,
 • Satış,
 • Karafırın şubesi olma,
 • Belirlenen bölgede yalnızca tek şube olma,
 • İsim ve tescilli logo kullanma,
 • Doğru bilgilere çabuk ulaşarak yapılması muhtemel hataları yapmamak yer alır.

Bayilik giriş bedeli dışında bir de isim hakkı bedeli bulunuyor. Bu ödeme her sene 3 defaya mahsus olmak üzere yapılıyor. Bedel hesaplanırken bir önceki cironun yüzde 5 ve artı KDV’si şeklinde hesaplama yapılıyor.

Karafırın Bayilik Satın Aldıktan Sonra Dekorasyon Süreci Nasıl İlerler?

Karafırın bayilik dekorasyon süreci başlaması için ilk önce mağaza lokasyonu belirlenmesi gerekir. Ardından Karafırın onay verirse, proje çalışmaları başlanır. Bu çalışmalar Karafırın anlaşmalı olan mimarı firmalar tarafından yapılır. Anahtar teslimi ilkesi ile çalışıldığı için bu süreç sonunda mağaza sahibi bütün gerekli olan satış ekipmanları ve üretim ekipmanlarına sahip olur. Bu süreç her bölge için farklı olabilmekle beraber ortalama 2 ile 4 arası sürmektedir.

Dekorasyon sürecinin başlaması adına, bölge seçimi yaparken dilerseniz mağaza lokasyonu için Karafırın portföyünde bulunan noktalar arasından seçim yapabileceğiniz gibi, kendiniz de bir lokasyon önerisi götürebilirsiniz.

Ayrıca MNG Kargo bayilik bilgilerine de bakabilirsiniz.

Karafırın Bayilik Satın Almak için Pastacılık Konusunda Bilgi Sahibi Olmak Gerekiyor mu?

Karafırın bayilik almak için pastacılık hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmiyor. Karafırın bayiliği satın almak için müşteri memnuniyetine, motivasyona ve enerjiye önem vermeniz gerekir. Geçmiş Karafırın bayilik tecrübelerinde hiçbir deneyimi olmamasına karşın yatırımcıların büyük başarılar elde edebildiğini gösteriyor. Pastacılık sektörüne kolayca adaptasyon sağlanabilir. Zaten yatırımcıların şube açma sürecinden önce yaklaşık 8 hafta kadar süren bir sistem eğitimi almaları gerekiyor. Ön eğitim şube açılışına kadar rutin şekilde devam eder.

Karafırın Bayilik Satın Aldıktan Sonra Devir Edebilir miyim?

Karafırın bayilik alımından sonra devir yaparak yaptığınız işi olduğu gibi bir başkasına verebilirsiniz. Bir kere Karafırın bayisi olduysanız ve işi yapmaya artık devam etmek istemiyorsanız, Karafırın onay vermesi halinde devir yapabilirsiniz. Bayi devir edilmesi için, devir edilecek kişinin de sizinle aynı süreçten geçmesi gerekir. Bayi olmak istiyorum derseniz atmanız gereken ilk adım, Karafırın resmi internet sitesi üzerinden Karafırın Franchise Başvuru Formu linkinden gerekli bilgileri doldurmaktır. Karafırın bayilik vermek için yetkililer sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir. Şartları sağlamanız halinde anında Karafırın bayisi olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Vakko Personel Alımı Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı