Krediler

Kamu Bankalarından Taşıt Kredisi 0.49 Oranı İmkanı

Son olarak kamu bankalarından faiz müjdesi. Kamu bankaları, Türkiye’de üretilen araçlara özel faiz uygulaması başlattı. Kamu bankaları olan Ziraat Bankası, Halk Bank ve Vakıf Bankası yeni bir kredi kampanyası başlattı. Kampanyayı başlatan bu Bankalar 0.49 ve 0.69 oranı ile kredi vereceklerini duyurdu. 26 Eylül 2019 Perşembe sabah saatlerin de Dolar kurunda yaşanan yükseliş ile rekor fiyatlara çıkan otomobil fiyatları ve yükselen taşıt kredisi faiz oranları nedeni ile ciddi daralmalar yaşayan otomotiv sektörü sonunda beklediği desteği aldı.

 

Merkez Bankası’nın 325 baz puanlık ikinci faiz indiriminin ardından kredi faizlerini indiren bankalar  otomotiv için özel taşıt kredisi paketi hazırladı. Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıf Bankası yaptıkları ortak açıklama da, Türkiye’de üretim yapan otomotiv markaları ile işbirliği ile yerli üretimi desteklemek amacıyla gerçekleştirdiklerini duyurdu.

 

Binek otomobilde 50 bin-120 bin TL kredide 18-36 ay vade için aylık faiz oranı yüzde 0.49-0.69 bandında uygulanacak. Ticari araçta 72 bin-120 bin TL kredide 30-60 ay vadeli kredi için aylık yüzde 0.49-0.69 faiz oranı geçerli olacak. Bankalar yerli üretim olan otomobillere yönelik kredi faiz oranını yüzde % 0.49 ile yüzde % 0.69 arasına çekti. 1 Ekim’de başlayacak kampanya yılsonuna kadar geçerli ve araçların 0 kilometre olması gerekiyor.

 

Başlatılan kampanya ile beraber araba sahibi olmak istiyorum diyen kişilerin kampanyadan yararlanarak araç satışlarının büyük oranda artması bekleniyor. Otomotiv sektörü özellikle de yükselen dolar kuru sonrasında büyük darbe yemiş, yapılan ÖTV indirimi gibi kampanyalara rağmen yüksek olan araç kredisi faiz oranları nedeni ile satışlar bir türlü artmamıştı.

KAMPANYA DÖNEMİ BAŞLANGIÇ VE BİTİŞ TARİHİ:

01.10.2019 – 31.12.2019

 

ANLAŞMALI OTOMOTİV FİRMALARI ŞÖYLE:

Ticari Araçlar: Fiat, Ford, Isuzu, Karsan, Temsa

Binek Araçlar: Fiat, Honda, Hyundai, Renault Mais

Bir önceki yazımız olan A101 Denizbank Kredisi Faizsiz 2000TL Kampanyası Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı